Архіви публікацій



Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнери



Сесія

 

______________________
Пленарне засідання першої, урочистої сесії Долинської міської ради відбудеться 17 липня 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник




На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

Сьогодення

Сьогодні Долина — це місто районного значення, центр однойменного району в Івано-Франківській області, розташоване за 60 км від обласного центру.

Мальовниче прикарпатське містечко із великим промисловим і туристичним потенціалом, затишними та зеленими вуличками, привітними мешканцями - колиска Бойківського краю.

Умовно Долину ділять на декілька частин: Стара Долина, Брочків, Городок.

Головною вулицею Старої Долини є вулиця Шептицького. Саме на ній знаходяться найстаріші історичні будівлі міста. На центральній площі старої частини Долини знаходиться пам’ятник Героям Великої Вітчизняної Війни, де колись горів Вічний вогонь. У старовинних будинках сьогодні функціонують сучасні установи, зокрема:  найстарший навчальний заклад - гімназія №1, суд, відділення РАЦСу, військкомат, дитяча лікарня та народний дім. Багатою є духовна спадщина Старої Долини, адже тут розташовані найстаріші храми міста: римокатолицький Костел Різдва Діви Марії (1835 р.) та грекокатолицька церква Різдва Богородиці (1896-1904) яку освячував сам митрополит Андрей Шептицький. Історичною пам’яткою є також і будівля колишньої синагоги (згодом - дому молитви) на вул. Шептицького.

Перлиною Старої Долини колись був сільзавод, який сьогодні знаходиться в напівзруйнованому стані. Але згодом в стародавню Саліну буде вдихнуто нове життя, адже тут планується реалізація масштабного інвестиційного проекту з будівництва історико-оздоровчого бальнеологічного комплексу. Протягом тисячоліть долинська сіль була місцевим білим золотом - основним джерелом доходів місцевого населення, тепер ж її призначення бачать у використанні в оздоровчих цілях.

Над самим міським ставом, паралельно проходить дорога державного значення, яка є транспортною артерією між новою і старою Долиною. Ця частина міста потопає у зелених насадженнях. Якраз навпроти височіє будівля районної лікарні, а на пагорбі - Собор Успення Пресвятої Богородиці. В західній частині ставу знаходиться міський парк, який активно розвивається як відпочинковий центр для мешканців міста та його гостей.

Брочків - нова частина Долини, збудована переважно після 1950-х років - в період активної розбудови нафтогазового комплексу на її околицях. Зараз це найбільша частина міста, його діловий, соціально-економічний і культурний центр.

Всіх, хто в’їжджає в нову Долину, зустрічає ангел-охоронець міста - величний монумент Борцям за Незалежність України, збудований за кошти відомих меценатів Тетяни і Омеляна Антоновичів. Кільцева розв’язка в цій частині міста є перетином стратегічних автошляхів, які з’єднують Львів, Івано-Франківськ та Закарпаття.

Головними вулицями нової частини міста є проспект Незалежності та вулиця Грушевського, центральною площею - майдан біля пам’ятника першому президенту Михайлові Грушевському, де на найвищому в районі флагштоці майоріє державний прапор. Поруч знаходиться Будинок техніки - найбільша в районі установа культури. Ця частина міста відрізняється високим рівнем благоустрою та озеленення. В новій частині міста розташовані також: вокзал і автостанція, філія Прикарпатського університету, природничо-математичний ліцей, гімназія-інтернат, школа естетичного виховання ім. Мирослава Антоновича, художня школа, 4 загальноосвітні школи, 4 дошкільні заклади, навчально-виробничий комбінат, дитячо-юнацька спортивна школа, стадіон, центральна районна та дитяча бібліотеки, інші установи та організації.

Поруч із адмінбудинком, на вулиці Чорновола, розташовується унікальний краєзнавчий музей “Бойківщина” Тетяни і Омеляна Антоновичів - перший музей, присвячений самобутньому культурному надбанню Бойківського краю. Серед матеріалів експозиції — цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів, бойківський одяг і вишивка. У музеї є документи, що висвітлюють різні події з історії краю, стародруки, видані в Україні, твори образотворчого українського і народного мистецтва, а також твори сакрального мистецтва.

Долина завжди була містом працьовитих людей. Із прадавніх часів тут добували сіль, займались різними народними промислами. На сьогодні основним сектором промисловості міста є нафтогазовий комплекс, що складається із виробничих потужностей НГВУ “Долинанафтогаз”, газопереродного заводу та Прикарпатського управління бурових робіт. На цих підприємствах зайнята більшість мешканців міста. Крім того, в місті діють кілька підприємств легкої та харчової промисловості, добре розвинуте приватне підприємництво. Стратегічним пріоритетом міста є розбудова нової промислової зони, яка повинна в майбутньому стати місцем розташування нових високотехнологічних та екологічно безпечних виробничих потужностей.

Багаторічними є традиції в сфері культурно-мистецького життя міста. На сьогодні в місті творять багато висококласних професійних та аматорських колективів і виконавців. Всесвітньо відомим є вихідець із нашого міста, його почесний громадянин - віртуозний цимбаліст Михайло Захарія. Юні дарування - вихованці школи естетичного виховання ім. Мирослава Антоновича демонструють свою високу майстерність на високих сценах України і світу. Відомими далеко за межами нашого міста є ряд танцювальних колективів. Неповторним колоритом відзначаються місцеві музичні колективи, такі як “Контраст”, “Карпатські музики”, та багато інших. В місті відроджено функціонування народного театру - одного із найстарших в Україні. В 2009 році було створено Долинський муніципальний духовий оркестр, який за короткий час існування своєю віртуозною грою завоював серця долинян, а також і кілька високих нагород міжнародних конкурсів.

Долинщина - надзвичайно привабливий край для туристів. Неподалік від міста розташовуються ряд популярних серед туристів місць для відвідання. Одна із найбільших святинь Західної України - грекокатолицький монастир на Ясній горі в Гошеві знаходиться всього в кількох хвилинах їзди від Долини. Рухаючись в цьому ж напрямку можна потрапити до старовинного міста Болехова, а ще далі - до унікальної історико-культурної пам’ятки Скелі Довбуша в урочищі Бубнище. Неподалік від Долини в селищі Вигода знаходиться відправна точка всім відомої туристичної принади Карпатський трамвай. На околицях Долини можна також знайти безліч місць для активного та традиційного відпочинку, багато затишних готелів та закладів харчування.

Про Долину кажуть: “корінням – стародавня, серцем – молода”.

Наше чарівне прикарпатське містечко запрошує всіх прогулятись своїми стародавніми та новими затишними вуличками, відчути свіжий подих Карпатських гір, відкрити для себе гостинність та красу колиски бойківського краю!

Тож до зустрічі в Долині!