ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

09.07.2019

З відкриття виставок стартував ІІ Фестиваль гумору “Весела копиця-2019”

В краєзнавчому   музеї “Бойківщина” Тетяни і Омеляна Антоновичів  у день  різдва Івана Хрестителя відбулось відкриття фотовиставок й презентація каталогів за результатами сатирично-гумористичного фотоконкурсу “Весела копиця” і конкурсу сатиричного малюнка “Джмелик”. Цей захід дав старт ІІ міжнародному Фестивалю гумору “Весела копиця-2019”, який вже став доброю традицією в нашому місті.

До організації Фестивалю гумору  «Весела копиця» були залучені Долинська міська рада, Долинський міський центр культури, спорту та туризму, Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, Долинський народний фотоклуб «Промінь» , Гільдія Галицьких Гумористів,  Національна  спілка фотохудожників України.

Директор музею Тетяна Сенів  гостинно  запросила всіх до  зали, де  були розміщені   кращі роботи сатирично-гумористичного фотоконкурсу  «Весела копиця».  Це  творче змагання  утверджує  кращі традиції  українського гумору, дає  можливість багатьом фотографам розкрити свій потенціал та налагодити творчі зв’язки. Тематика фотоконкурсу була не з легких, адже не кожному вдається впіймати комічний момент. Конкурс відбувався у трьох номінаціях: «Природа»,  «Портрет»  та  «Репортажне фото». А також цьогорічною новинкою були призи переможцям обраних  за результатами народного голосування  в  мережі  Фейсбук, в кожній номінації. Переможцями цієї рубрики стали Анатолій Кондрин за роботу «Архітектура» в номінації «Репортаж», Ярема Проців за роботу «Сомельє» в номінації «Портрет» та Ігор Жолобак за роботу «Серйозна розмова» в номінації «Природа».

Як зазначила на початку член журі фотоконкурсу Тетяна  Павлик, кращі  роботи цього року  довелося обирати  дуже прискіпливо.  Але  якщо суперечки були, то  такі дружні, творчі.  Взагалі, атмосфера  конкурсу, як  і атмосфера роботи журі, була сприятливою і позитивною. Тож  каталог кращих робіт  направду  цікавий, оригінальний і смішний, звісно.

Далі ведучі  Вікторія Штеньович та Богдана Соломчак запросили до слова ідейного натхненника всіх цих  цікавих заходів Володимира Степановича Гаразда.

Володимир Степанович  поділився  своїми враженнями від цьогорічного конкурсу, зазначивши, що для нашого невеликого міста Фестиваль гумору «Весела копиця»  за короткий час став однією з  впізнаваних  візитівок. Про це свідчить  рейтинг всеукраїнського  конкурсу  «Малі міста – великі враження».   Невдовзі планується  англомовні видання каталогів, так що про наше місто  і конкурс дізнаються ще більше людей на багатьох континентах.

«Успіх  і популярність Фестивалю гумору   «Весела копиця» нас надихає.

Нація яка вміє сміятись, вміє жартувати, в тому числі  й про себе – це сильна нація. В нелегкий час щирий і добрий народний  український гумор, а ми  підтримуємо саме український гумор, – допомагає і підтримує, не дає шансу розчаруванням і духовній слабкості, робить нас усіх сильнішими  і щасливішими», – зазначив  Володимир Гаразд.

Цього року на фотоконкурс «Весела копиця»  надійшло  250 робіт 38 авторів з 12 областей України та Італії. Засідання журі відібрало 49 робіт 23 авторів і саме вони сьогодні складають експозицію виставки і  вміст  однойменного каталогу.

У презентованій фотовиставці фотографії сформовані відповідно до розгорнутих номінацій, а саме  – портретні образи у номінації «Портрет», цікаві епізоди з рубрики «Природа»  та, звичайно, оригінальні «Репортажні сюжети». Серед у часників фотоконкурсу «Весела копиця» були  й учасники  Долинського народного фотоклубу «Промінь». Під вмілим керівництвом свого очільника Юрія Черневого, цього року фотоклуб  відзначає 10-ту річницю своєї діяльності. За плечима фотоклубівці мають  великий досвід у формуванні виставок та каталогів.

 «Однозначно, наш фотоконкурс  потрібний, бо цікавий фотомистцям.  Кращі роботи ми мали з чого вибирати.   Будемо  й далі тримати планку високих  вимог до робіт, будемо промоціювати це творче змагання», –  поділився  своїм  подальшим баченням голова журі сатирично-гумористичного фотоконкурсу «Весела копиця» Юрій Черневий.

Представник  Національної спілки фотохудожників України Ростислав  Кондрат приєднався  до всіх привітання та вручив Юрію Черневому ще одну відзнаку його творчих звершень, яку привіз із столиці.

Окрім фотографів, свою тематичну  виставку  презентували  й гумористи та художники - карикатуристи. Організаторам конкурсу сатиричного малюнку «Джмелик» цього року вдалось об’єднати в нашій невеличкій Долині понад 500 художників з 60 країн світу. Це свідчить про те, що тематика обрана вдало та до вподоби художникам з усього світу.

Конкурс карикатур «Джмелик» демонструє що гумор є важливим в нашому житті, він дозволяє розкрити по справжньому добрий гумор та  не оминає й  висвітлює важливі соціальні проблеми. Дивлячись на роботи, усвідомлюєш, яким важливим може бути  звичайний малюнок,  наповнений змістом та ще й з смішним підтекстом. Як кажуть, карикатуру треба вміти читати «поміж штрихів»….

«Це добре, що  міський голова підтримує такі конкурси.  Бо те, чого десь не підмітили фотохудожники, вдало помічають карикатуристи. Це жанр, який  сьогодні  теж   має потребу  в популяризації. І конкурс  «Джмелик»   його дуже  результативно  популяризує. У нас уже  на наступні конкурси є спільні  творчі задуми і плани,  – зазначив відомий  журналіст, дизайнер, голова  Асоціації карикатуристів України Костянтин Казанчев. Разом з оригінальним  вітанням з нагоди   Фестивалю, а також перемоги на місцевих виборах, він вручив міському голові    до спільної бібліотечки Конкурсу об’ємну добірку каталогів  карикатур з різних країн світу.

«Про конкурс  вже багато сказали. А той факт, що  надійшли роботи з 60 країн світу, – говорить  сам за себе: про Долину дізнаються, про неї знають , цікаві  роботи надходять  з різних куточків світу,   – акцентував  член журі, директор комунального підприємства «Долина-Інвест» Олександра Кізима.  Долинянин, який, мабуть, шанує мистецтво карикатур найбільше, адже брав участь як глядач в більш ніж як 100 виставок карикатур та є прихильником творчості кращих карикатуристів, таких як Юрій Кособукін, Сергій Тюнін, Костянтин Казанчев  та інших.

Зазначимо, що  завдяки Костянтину  Казанчеву про конкурс «Джмелик» дізнались  карикатуристи в усіх  куточках нашої планети, тож велика  йому вдячність за таку  результативну і врожайну промоцію Долини і  Фестивалю гумору «Весела копиця».

 На заході  були присутні творчі друзі  Костянтина Казанчева.  До  виступу він запросив каракатуриста  Віталія Левицького з  м. Рівне.

Шанувальникам  фотографії і художнього мистецтва анонсувалось запрошення  від викладача Бердянської дитячої художньої школи, члена Національної спілки художників України та  Асоціації карикатуристів України  Сергія Семендяєва. Він  представив у холі  міського Будинку культури  свою виставку карикатур.

А тим часом, вдало доповнила дві  тематичні виставки  музею одноденна виставка  ретро фотокамер та відеотехніки “Крізь об`єктив часу” з особистої колекції подружжя Лесі та Євгена Белоусів.

Додала веселої атмосфери  імпровізована гумореска Володимира Пушкара «Бідолашні жінки» у виконанні Вікторії Москальчук та Марії Попович, – вихованок театру студії «Талант» Будинку дитячої і юнацької творчості під керівництвом Світлани Петрів.

Як бачимо, минулорічний Фестиваль гумору  «Весела копиця» був добрим початком та встановив справді міжнародний рівень такого заходу в нашому місті цього року.

Тож міський голова Володимир Гаразд  вручив  подяки і перші примірники каталогів  голові журі конкурсу малюнку «Джмелик» Костянтину Казанчеву, голові журі конкурсу фотографій «Весела копиця» Юрію Черневому,  члену  журі конкурсу фотографій «Весела копиця» Тетяні Павлик, конкурсу малюнку «Джмелик» –  Олександру Кізимі,  конкурсу малюнку «Джмелик» та «Весела копиця» – Юрію Фреїву .

На завершення урочистої частини  свята  всі учасники були запрошені  до мандрівки залами музею для огляду фотовиставки «Весела копиця» та виставки художніх робіт «Джмелик».  Вони триватимуть до кінця липня.

Привітальні виступи, вручення подяк членам журі, спільний огляд експозицій - це лише перша частина заходу.  Трішки згодом, на сцені міського Будинку культури  відбулось  нагородження переможців  цих двох конкурсів та конкурсу сценічного гумору «Весела копичка».

Було  багато нагород і вітань, окрім того  – цікава концертна програма, сміхованці, зіркові гості української народної гуморини.

Усмішка не залишає байдужим нікого.  Скромна  – розчулює, добра  – радує, щаслива  – зачаровує, щира  – надихає. Отож посміхайтеся по частіше, і – до  нових зустрічей!

Фото Р. Шимковича