ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

21.06.2019

Ювілейна зустріч «За годинником часу» 

Літературна вітальня «За годинником часу» відбулась 20 червня  у творчій світлиці Долинської центральної районної бібліотеки. Зібрала вона велелюдну авдиторію з нагоди ювілейного дня народження та 35-річчя творчої діяльності відомої долинянки, письменниці, художниці, члена Національної спілки письменників України Надії Дички.
Впродовж часу лунали поезії ювілярки, пісні на її вірші, було море щирих вітань і барвистих квітів. Міркуваннями про життя, ювілеї, творчі задуми і плани ділилася також Надія Степанівна, читала свої нові вірші, які увійдуть до наступної поетичної збірки.
Творчу зустріч вела Ганна Юсип. Сходинка за сходинкою, цікаво вона розповідала про життя письменниці, видання і зміст її книг, не оминула також напрямку художньої творчості. Адже багато книг своїх, та й не тільки, Надія Дичка талановито проілюструвала. Вона чудово малює ікони і картини на склі, створює авторські полотна олійними фарбами, пише чудові графічні роботи.
Ювілярку вітали колеги по перу Ярослав Савчин, Оксана Сподар, Галина Максимів, Марія Бойчук, літературознавець Ігор Лазоришин,педагоги Катерина Олійник, Уляна Дмитрів, Любов Крегель, почесний голова районної організації ВУТ «Просвіта» Степан Янковський, від громади міста – керуюча справами Долинської міської ради Світлана Сапетна, від районного відділу культури – Володимир Гібчинський та Лариса Шевчук, від бібліотекарів міста і району – Надія Олійник і Зеновія Тарантюк, від клубу Золота осінь» – Світлана Швець.

«Прикарпаття, Долинщина, Долина впродовж багатьох епох, поколінь, часів  дарувала нам відомих, незабутніх, талановитих, розумних і креативних людей.  Для багатьох із них Долина стала матір’ю  і натхненницею.  Сьогодні в цій залі ми святкуємо два ювілеї – ювілей творчий і ювілей життєвий. Ми побачили частину доробку, яким ми пишаємося, який, прославив  Долину,  який передасться нашим поколінням,  зробить відомою пані Надю на теренах усього світу.  Я сьогодні з великим хвилюванням  хочу сказати Надії  Степанівній такі слова: «Пані Надю, Божою ласкою  Ви обдаровані. Ви отримали від Бога дар до Слова, Ви отримали дар до пера і пензля. Ви отримали ще один, дуже неоціненний дар – до спілкування. Коротке слово, декілька фраз, інколи жартома,  інколи дуже серйозних, –  співрозмовника надихають,  що здається те, що були три чи п’ять хвилин тому, ніби десь полетіло у вирій. Це дар від Всевишнього.  Я сьогоднішній день бачу як точку відліку. Ми говоримо про те, що вже створене Вами, що залишиться для майбутніх поколінь.   Віднині ми будемо говорити про те, що буде. Нехай воно буде яскравим,  багатим на події, на дороги. Нехай те життя, яке Ви прожили до сьогодні  переосмислиться, покращиться. Нехай довкола Вас будуть вірні друзі і прихильники. Божої Вам ласки, довгих років творіння, життя і процвітання», –  такими словами завершила свій  привітальний виступ Світлана Сапетна.
Надала слово для привітань Надія Дичка і своїм щирим друзям, людям, які підтримують її в житті і творчості – Наталії Бучко з Білорусії, Галині Гомівці, Оксані Пришлюк, Тетяні Гнаткковській, Світлані Швець.
Завершився захід спільним виконанням для ювілярки віншування «Многая літа» й пам’ятною світлиною для літопису громади.
… Попереду в Надії Дички – нові життєві і творчі ювілеї. Нехай же вони будуть багаті на ще більші обрії натхнення, таланту і визнання через нові книги, виставки, зустрічі, концерти і презентації!

***
Щоб Ви могли дізнатись більше, подаємо для ознайомлення довідку про ювілярку, підготовлену бібліотекарями Долинської ЦРБ. Першоджерело:http://dcrb.net/virtualni-vysta…/pera-i-penzlya-mova-zolota /:
Українська письменниця, поетеса, публіцист, художник Надія Дичка народилася у вчительській родині в с. Підмихайля Калуського району Івано-Франківської області. З 1976 року живе в Долині.
В юнацькі роки захопилася журналістикою, працювала юнкором, позаштатним, а згодом штатним кореспондентом районної газети «Червона Долина». З дитячих років друкувалася в районній та обласній пресі як публіцист. Як літератор друкується в широкій періодиці з 1985 року.
Член Національної спілки письменників України з 1997 року.
Переможець Міжнародних літературних конкурсів «Смолоскип-95» та «Гранослов-96» (поезія). Лауреат конкурсу на краще оповідання в м. Філадельфії (США) до 40-річчя Української Бібліотеки. Надія Дичка – лауреат премії ім. В. Стефаника (2001) за збірку віршів «Тебе любити піснею небес», Лауреат премій імені М. Бек (Канада) (2008).
Друкувалася у Всеукраїнських літературних журналах «Перевал» (м. Івано-Франківськ), «Світо-Вид» (Київ–Нью-Йорк), «Бористен» (м. Дніпропетровськ), «Дзвіночок» (м. Рогатин), в релігійному журналі «Милосердний самарянин» (Львів), а також в колективних літературних збірниках «Антологія краю», «Від Опілля до Карпат», «Під Франковою зорею», «Столиця Франкового серця», «З горіха зерня», «Поезії засвічена зоря», в газетах «Літературна Україна», «Молодь України» та ін.
Автор книжок «Дорога», «Зимові лелеки», «Ввійду у храм», «Пора півоній», «Між злом і світлом», «Золота хмаринка», «За годинником серця», «Абетка та казки», «Перехрестя», «Знакове світло Майдану», «Війна без приводу війни» та ін.
Надія Дичка – авторка текстів до відомих пісень, які виконують провідні артисти України. Зокрема, народні артисти України: Василь Зінкевич, Світлана та Віталій Білоножки, Ніна Шестакова, Михайло Кривень; заслужені артисти України: Анжела Вербицька, Лариса Недін та ін. А першим виконавцем пісень на вірші Надії Дички був незабутній Назарій Яремчук – народний артист України. На її вірші писали музику композитори Остап Гавриш, Богдан Кучер, Мар’ян Гаденко, Ігор Якубовський, Олег Шах, наші земляки Ярослав Шершень та Василь Калашніков.
На слова Надії Дички у 2016 році Галицький академічний камерний хор виконав кантату «Майдан – Війна», музику до якої написав композитор Роман Никифорів.
Як графік, Надія Дичка ілюструє власні збірки. Любов до малярства у Надії Дички зародилася ще в ранньому дитинстві. Працює в різних стилях і жанрах образотворчого мистецтва: живопис, графіка, розпис на склі, екслібрис. Перша персональна виставка відбулася у 2008 р. у краєзнавчому музеї «Бойківщина» ім. Омеляна і Тетяни Антоновичів у м. Долині, а потім були виставки малярства в Івано-Франківську. Також брала участь у міжнародних художніх конкурсах у США та Італії. Відомий на Прикарпатті митець Михайло Дейнега зауважив, що «роботи Надії Дички не залишають глядача байдужим, бо у них присутня душа».
«Працюй за двох…» – життєве кредо цієї талановитої і наполегливої людини. Страждання і натхнення поєднуються у творах поетеси, з важкої праці з’являється чисте джерело, яке наповнює світ, що з одного боку злий, жорстокий, хворий, а з другого – прекрасний, розмаїтий, неповторний, і кому, як не поетові, благословляти його любов’ю.
Живе і працює Надія Дичка в м. Долині. Прекрасні твори поетеси, зібрані в її збірках, засвідчують, що авторка не зупиняється на досягнутому, а перебуває в постійному творчому пошуку.