Архіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання першої, урочистої сесії Долинської міської ради відбудеться 17 липня 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

26.06.2019

Важливе: 30 червня –  перші вибори до Долинської ОТГ

Як ми вже повідомляли, Центральна виборча комісія  України  призначила на неділю, 30 червня 2019 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і сільських, селищних, міських голів у 66 об’єднаних територіальних громадах. Зокрема, такі вибори  відбудуться  у місті Долині,  та селах, які  виявили добровільне бажання увійти до Долинської  об’єднаної територіальної громади: Мала Тур’я,  Діброва, Солуків, Якубів  з Долинщини, а також Лоп’янка,  Грабів і Крива з  Рожнятівщини.

Ініціатором  створення Долинської ОТГ став  міський голова Долини  Володимир Гаразд. Саме він ще в далекому 2015 році  активно закликав сільські громади Долинщини об’єднуватися та отримати нові можливості для розвитку. На перших порах держава потужно  заохочувала добровільне об’єднання громад, надавала  для громад  багатомільйонну   фінансову підмогу. Якби об’єдналися, то мільйони гривень були б  вже спрямовані на капітальні ремонти сільських доріг, освітлення вулиць, вивіз   сміття тощо. Долинська міська  рада заздалегідь, вчасно  розробила  перспективний  план розвитку сільських громад, де  були означені  спільний бюджет та  вирішення найактуальніших першочергових  проблем, які турбують  села Долинщини вже не одне десятиліття.  Проте, більшість сільських голів  не захотіли йти на передчасні вибори: хтось, щоб не втратити  «крісло»,  деякі боялись відповідальності, на деяких був тиск з боку районних чиновників.

Минав місяць за місяцем  дорогоцінний час.  В селах проблем не меншає, а хіба стає більше, а ось розвитку майже ніякого. Малотур’янська,  Солуківська, Грабівська, Лоп’янська  сільські громади  та їх очільники  вирішили не тупцювати на місці,  і так би мовити, покинути корабель, який   на довгі роки засів на мілині обіцянок,  в трясовинні чиновницької байдужості і безвідповідальності. Помірковані очільники громад вирішили  вибратися з безпросвітку і прямувати  далі   на   новому кораблі під назвою «Долинська ОТГ». Він має всі шанси стати  потужним флагманом,   добрим прикладом для інших громад, як дотепер є місто Долина, що про нього знають і в Україні, і за кордоном. Головне при цьому – обрати досвідченого, впевненого, компетентного капітана та команду. Бо велика різниця  претендентів керувати між «хочу» і «можу»   –  це шлях повторити  сумнозвісну долю титаніка.   Є й такі громади- титаніки, але нам, звісно, треба брати приклад з кращих. Першою в Україні на шлях децентралізації зважилася стати Новопсковська об’єднана територіальна громада. 2015 року в Луганській області об’єдналися 5 сіл та селище Новопсков, це понад 12 тисяч людей. За два роки роботи Новопсковська об’єднана територіальна громада змогла зробити більше, ніж за всі попередні роки незалежності держави.  Почали асфальтувати дороги, з’явилось  вуличне  освітлення, повідремонтовували дитсадки, медичні заклади, школи.  Звідки можливості?

Об’єднання – це насамперед укрупнення, тобто замість кількох рад і десятків чиновників громада утримує одну, але ефективну команду управлінців.  А також додаткові кошти на конкретні справи. При цьому, кожне село, навіть найменше, обирає свого старосту, який представляє інтереси людей в громаді. Що ремонтувати, будувати чи відновлювати люди вирішують насамперед самі. Кожен мешканець стає активним учасником життя громади.

По-друге, фінансова самостійність. Якщо раніше коштів на ремонт садочка потрібно було шукати в районній раді, а та в свою чергу просила їх в обласному бюджеті, їх доводилося чекати-не дочекатися  роками. Тепер громади зі своїми питаннями звертаються безпосередньо до державного бюджету. Тобто є проект і гроші виділяють на конкретні справи – інфраструктуру, медицину, освіту.  Разом з фінансовою самостійністю громада отримує стимул розвиватися і наповнювати свій бюджет.

Зазначимо, що   за три  попередніх в  Україні створено   понад 800  об’єднаних  громад, в яких проживає  більше 9 мільйонів жителів.  Зокрема, на  Івано-Франківщині   – більше 30. І там, де громада  фінансово спроможна,   має  досвідченого очільника, свою стратегію розвитку, планування  господарчих і першочергових завдань  - жителі  відчули позитивні зміни, тож мають стимул йти вперед, розвиватися далі.

 Отже, 30 червня жителі  міста Долини та  сіл Мала Тур’я,  Діброва, Солуків, Якубів, Лоп’янка, Грабів,  Крива  обиратимуть  очільника  та депутатів  до Долинської об’єднаної територіальної громади.

В місті та в кожному селі будуть виборчі дільниці.  Голосування відбуватиметься у неділю,  30 червня  з 8 години ранку до 8 години вечора.

Щоб проголосувати, з собою необхідно мати запрошення і паспорт. А ще – відповідальність за долю родини, села, міста, громади.  Пам’ятаймо всі разом, що  успіх напряму залежить від  свідомого та поміркованого вибору кожного з нас!