ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

23.07.2015

Важлива сесія для громади міста

З перших уст

Хід роботи 64 сесії   Долинської міської  ради шостого скликання та прийняті  рішення коментує міський голова  Володимир  Степанович ГАРАЗД:

– 64 сесія  міської ради, яку ми провели в понеділок, 13 липня, була об’ємною та змістовною: На понад п’ятигодинному засіданні вдалось розглянути 73 питання, з них 25 основних питань і 48 земельних. Зупинюся  на  найбільш значимих  детально.

Першим на засіданні  сесії було розглянуте питання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Долина». Цього року ми номінували трьох долинян – заслуженого майстра художньої творчості Оксану Йосипівну Грицей, сторіччя якої  місто відзначило в травні цього року. З призабутих постатей ми відродили ім’я  письменника, педагога, видатного громадського діяча Антіна Савовича Стефанишина (псевдонім Вартовий). Долиняни пам’ятають його п’єсу «У сумерках віків», в якій  розповідається про історію заснування Долини. У 2008-2009 роках  Долинський  театр під керівництвом режисера  Надії Костьович з великим успіхом здійснив її постановку на сцені Будинку техніки. Ще одна постать – отець-декан Теодор Величковський. Просвітитель, громадсько-політичний діяч, парох церкви  Різдва Пресвятої Богородиці, що  в старій частині міста. Він хрестив двох видатних долинян – майбутнього Кардинала Мирослава Івана Любачівського та мецената Омеляна Антоновича. Так що в переліку  почесних громадян міста цього року маємо три нові імена.

Наступним важливим питанням, яке стосується сьогодення міста, стало затвердження порядку процедури визначення  кандидатів на право власності земельних ділянок в житловому масиві по вулиці Томашівського для учасників АТО. Цим же документом затверджена комісія у складі восьми осіб із числа депутатів, працівників міської ради, громадських діячів, юристів. Комісія вже найближчими днями почне працювати  та  розглядати документи від учасників АТО.

 Було також розглянуто питання про затвердження нового переліку об’єктів дорожньої інфраструктури, капітальний ремонт яких заплановано в цьому році. У оновлений список і розділ «Капітальний ремонт» потрапили 17 загальноміських доріг. Це рекордна кількість. Всі вони забезпечені фінансуванням і до кінця року  мають бути  відремонтовані.

Наголошу на тому, що  21 пункт в переліку становлять прибудинкові території. Долиняни вже помітили, що за два попередні місяці ми зробили ремонт багатьох прибудинкових територій і доріг. Хочу запевнити, що ці роботи будуть тривати в тому ж  темпі і надалі. Єдине, що нам може завадити – це погода, яка на сьогоднішній день є дуже мінливою, з частими дощами і грозами. Але надіюся, що наступні дні будуть світлі й теплі, і ми зможемо продовжувати заплановане. Крім того, ми запланували поточний ремонт 34 вулиць міста. Переліки об’єктів будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті та в друкованому Віснику міської ради. Хочу зазначити, що всі дорожні  роботи  виконує калуська фірма «Будтранс-К», котра себе добре зарекомендувала минулого року.  І тому ми запросили їх працювати в Долині й  цього року. На всіх наших об’єктах  вони будуть виконувати не тільки капітальні, але й поточні ремонти. За всіма ремонтними роботами ведемо контроль і  нагляд. Водночас я закликаю жителів міста також контролювати виконання робіт. Якщо ви бачите, що вони виконуються неякісно або не в повному об’ємі, прошу звертатись в приймальню міського голови або в громадську приймальню, яка знаходиться на першому поверсі адмінбудинку, або на сайті «Відкрите місто».

Також депутати проголосували за зміни до програми розвитку центрального водопостачання. Ми заклали додаткові кошти на капітальний ремонт водопроводу по вулицях Заозерна і Поповича. Там є аварійна ситуація, тож  ми даємо кошти на придбання матеріалів, потрібних  для заміни водопроводу який прийшов в непридатність, і за домовленістю з керівником  Долинського виробничого управління водно-каналізаційного господарства  Іваном Бельбасом, там найближчим часом будуть виконані  необхідні роботи.

Збільшений також  перелік ремонтів будинків, житлових комплексів та об’єктів благоустрою, виконання яких ми здійснюємо через КП «Управління комунального майна», директором  якого є Петро Корбут. Зокрема, до цього переліку добавились 8 додаткових пунктів: це капітальні ремонти даху гуртожитку по вулиці Грушевського14 а, водозливних систем і даху по вулиці Обліски та декілька будинків по вулиці Грушевського, проведення експертних обстежень і капітальний ремонт ліфтів в будинках  на проспекті Незалежності 13 і 17, як  цього вимагають терміни експлуатації. Запланований також капітальний ремонт будинкових газових мереж в 13 багатоквартирних будинках, де проводитимуться роботи з утеплення. Навесні цього року вони пройшли  конкурсний відбір у проекті SEAP«Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних житлових будинків міста Долина»,  який співфінансується представництвом Європейського Союзу. Практично в кожному з цих будинків треба робити винос газових систем. За домовленістю з управлінням експлуатації газового господарства, ми передбачили на  виконання цих робіт кошти в сумі 177 тисяч гривень.

Ще одним з важливих на порядку денному цієї сесії було затвердження концепції реконструкції алеї  поруч пам’ятника Борцям за українську державу. Це питання назріло вже давно. Ми майже рік розмірковуємо, яким чином вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні й Героїв Майдану. Це питання неодноразово розглядалось на профільній комісії та сесіях міської ради. Варіантів було декілька, але з часом ми прийшли до  єдиної думки. Депутати підтвердили своїм голосуванням, що кращого місця, ніж у сквері поруч пам’ятника Борцям за українську державу, –  немає. Адже це  пам’ятник для  українських героїв усіх епох, починаючи від борців за Україну в часи Київської Русі і завершуючи сучасниками. Хоча  ініціатор та фундатор пам’ятника Омелян Антонович помер, але залишилась  його ідея про те, що покоління борців відходять у вічність та пам’ять про них повинна жити, адже боротьба за українську державу ще триває. Вона набрала сьогодні іншої форми, іншого змісту. Й, ті що загинули минулого року на Майдані, й ті що  ведуть безкомпромісну боротьбу на східних лініях фронту  – теж, безперечно, борці за нашу українську державу. Тому ця паркова зона і сквер є найкращим місцем для розвитку і втілення ідеї. В цьому місці вимальовується цілий меморіальний комплекс. З часом там буде пам’ятний знак, який буде відзначати саме цей період історії боротьби народу за українську державу. Тому ідея була підтримана практично всіма депутатами і ми передбачили окремим рішенням  гроші на капітальний ремонт пішохідної зони скверу. Там будуть облаштовані тротуарні доріжки, встановлені нові лавки, змонтоване  освітлення, розроблений ландшафтний дизайн.

 Було також розглянуте  та викликало жваве  обговорення  питання про ініціювання перейменування вулиць, ініційоване міською владою, депутатами та громадськістю в контексті Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

 Висловлені на сесії пропозиції були подані та  розглянуті на засіданні топонімічної комісії, куди входять фахівці цієї сфери, краєзнавці, історики. Засідання відбулося у п’ятницю, 17 липня. Отже, члени комісії погодили можливість перейменування вулиці Терешкової на вулицю імені  першого голови Долинської міської ради Степана Полюляка, вулицю Чернишевського  – на вулицю борця за українську  державу Омеляна Коваля, вулицю Чкалова  – на вулицю  Шептицького, оскільки вона є її продовженням. В центральній частині міста ділянку від вулиці Грушевського до вулиці Степана Бандери, що проходить повз УБР, плануємо назвати вулицею (провулком) доктора  Володимира Горбового, а провулок, який веде повз  краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів  до природничо-математичного ліцею – провулком родини Січків. Частина депутатів на сесії висловила думку, що вулиця  родини Січків має  бути в старій частині міста,  вони там жили, але більшість депутатів схилилась до пропозиції  увіковічнити пам’ять про них  в новій частині Долини, оскільки назви вулиць, провулків повинні нести насамперед виховне навантаження. Просимо громадськість долучатись до обговорення цих пропозицій.

Також під час засідання комісії  були розглянуті  обговорені на  сесії найменування  майбутніх скверу Героїв Майдану і алеї Небесної Сотні, які, як я вже говорив,  планується збудувати  у парковій зоні поблизу пам’ятника  Борцям за українську державу, а новозбудовану алею в старій частині міста назвати іменем Митрополита Шептицького.

Пропозиції, підтримані під час засідання топонімічної комісії, спочатку будуть узгоджені з мешканцями, а потім  розглянуті повторно і затверджені  на наступних  сесіях міської ради.

Одним  з важливих для життєдіяльності міста був розгляд питання про уточнення бюджету міста. Дякуючи насамперед змінам до Бюджетного кодексу та бюджетній децентралізації, яка почалась цього бюджетного року, маємо суттєве  перевиконання. Адже в Долині, як місті районного значення, запроваджені два додаткових податки – на акцизні ставки з алкогольних напоїв, тютюнових виробів і нафтопродуктів а також податок на нерухомість. Результат  перевиконання маємо за рахунок цих податків, а  також  зі збільшення відсоткової ставки і нормативно-грошової оцінки землі, зокрема для ПАТ «Укрнафти». Зростання  надходжень до бюджету дає нам можливість цього року, як ніколи, провадити багато заходів для поліпшення життєдіяльності міста, зокрема у сфері відновлення доріг, пішохідних доріжок, тротуарів тощо.

 Продовжуючи тему децентралізації, зазначу, що одним із важливих питань, внесених на розгляд сесії,  була змін до рішення про добровільне об’єднання територіальних громад. На попередній сесії ми приймали рішення про надання згоди на добровільне об’єднання з 18 селами, які входять до15 сільських рад Долинського району і яке передбачене  проектом Перспективного плану розвитку. В багатьох селах відбулись громадські слухання, сесії сільських рад. Я був майже в кожному селі, куди мене запрошували, і скажу, що, незважаючи  ні на що, процес йде вперед. Хоч може не так швидко,  як би хотілось, але він прямує до свого завершення. Приємною звісткою  стало те, що до нас долучаються села Лоп’янка Лоп’янської сільської ради, Грабів і Крива Грабівської сільської ради Рожнятівського району і село Підбережжя, яке входило до Болехівської міської ради. Ці села виявили бажання бути в Долинській об’єднаній територіальній громаді, тож депутати  переважною більшістю підтримали цю пропозицію і внесли зміни у  прийняте напередодні рішення.

Дуже важливим питанням, яке впливатиме на  фінансову долю міста на наступні десять років, було  затвердження збільшення орендної плати для ПАТ «Укрнафта» з 7 до 12 відсотків. Якщо на попередній сесії в нас було бурхливе обговорення, і частина людей було проти, то цього разу більшістю було розуміння такого кроку. Можливо, це результати громадських слухань, а можливо, й те, що, на сесії був присутній голова профкому  НГВУ «Долинанафтогаз» Володимир Федорович Марилів, який є справжнім головою справді незалежного профкому, а тому виступив і на громадських слуханнях і на сесії в нашу підтримку. Депутати практично без обговорення проголосували за прийняття цього рішення. Двоє було проти, троє утрималися,  але переважна більшість були «за», отже ми затвердили ставку 12 відсотків. Вона почне діяти з січня  2016 року. Якщо ПАТ «Укрнафта» піде на наші пропозиції щодо передачі місту 5 об’єктів соціально-культурного призначення, то розмір ставки ми готові переглянути.

Оскільки Долина сповідує концепцію відкритого міста, то ми крок за кроком стаємо ближчі для громади у інформаційному просторі. Добре працює  наш офіційний веб - сайт, запущені в дію багато електронних продуктів, зокрема такі, як електронна черга у дитсадки, візуалізація бюджету, сервіси «Моя оселя» та «Відкрите місто», мобільний додаток «Долина для туристів», програма СМС- повідомлень . Ще одним кроком є запровадження  в реальному часі  трансляції всіх заходів, які відбуваються у великому залі засідань адмінбудинку, зокрема й сесій міської ради. На цій сесії ми прийняли  відповідне положення і та очікуємо  від наших партнерів з проекту«Школа демократичних правил і процедур»  надання відповідного обладнання. Таке нововведення, безперечно, дисциплінує депутатів. Адже долиняни  зможуть побачити в реальному режимі часу, хто як  з їхніх обранців відвідує сесію, хто як працює, хто як виступає та  які  пропозиції висловлює, наскільки активний під час засідань. Таким чином, люди краще зможуть оцінити роботу депутатів і на виборах до місцевих рад, які відбудуться у жовтні цього року краще зрозуміти,  за кого їм варто голосувати, а за кого – ні.

Відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», ми в несли зміни у наше положення про порядок прийняття на реєстрацію у дошкільні навчальні заклади. Відтепер учасники бойових дій зможуть своїх дітей влаштовувати у дитсадки позачергово.

З ініціативи міського голови було підтримано рішення про зменшення  ставки податку на нерухомість з 1 до 0,75 відсотка. Це питання викликало спротив і нерозуміння в деяких депутатів, але в цілому його підтримали. Таким чином, маємо добру новину для підприємців міста, які сплачують немалі податки до бюджету , тож виправдано, що для них з 2016 року хоча б ставка  податку на нерухомість буде на 25%  меншою.

 Також на цій  сесії було прийняте рішення про надання одноразової грошової допомоги  долинянам, які опинились у скрутному становищі чи потребують лікування, а також  виділено по 2 тисячі  гривень  для 9 учасників АТО.

Щодо блоку земельних питань, то було розглянуто насамперед 5 питань затвердження проектів відводів за приміщеннями, які належать територіальній громаді міста. Ведемо багаторічну роботу  із впорядкування документації.  Адже з часів  радянської влади документів ні на що не було. Зараз доводиться йти до суду і захищати майно громади міста. Можу навести  приклади, коли на нього було багато зазіхань і від приватних осіб, і від державних установ. А коли є  необхідна документація, то доводити свою правоту  в суді набагато легше. Сьогодні ця робота вже завершується. І фактично на всі об’єкти маємо технічну документацію, паспорти, свідоцтва на право власності. За виконання цієї великої роботи особлива моя подяка працівникам міської ради Мар’яні Бігун та Андрієві Янішевському.

Одним з важливих питань земельного блоку було продовження договорів оренди, в тому числі підприємствам нафтогазовидобувного комплексу ПАТ «Укрнафта». Так, НГВУ «Долинанафтогаз»  ми продовжили 49 договорів,  поки що на два роки. До нового року для них буде діяти ставка 7 відсотків, а з нового року – 12 відсотків.  Ще дві угоди – на Будинок техніки і стадіон «Нафтовик» – не підписані,  адже  потребують додаткового вивчення. Можливо, це питання розглянемо на наступній сесії.

Були розглянуті також питання продовження оренди, надання в оренду об’єктів, зокрема й тих, де буде сплачуватись податок землю, який до виготовлення документації користувачі не платили. Також ми дали дозвіл на проекти відводу, а відтак передачу у власність земельних ділянок тим долинянам, які мають документи на землю і користуються нею вже багато років.

 Підсумовуючи роботу  64 сесії скажу, що вона була конструктивною і плідною. Хотів би подякувати всім, хто готував проекти рішень, насамперед – відділам економіки, земельних ресурсів, архітектури та містобудування, фінансовому та загально - організаційному відділам міської ради. Дякую також тим  депутатам, які знайшли час та взяли участь у засіданнях профільних комісій. Адже важливо, чи питання, внесене на розгляд сесії, повноцінно розглянуте на комісіях. Тоді під час засідань виникає менше запитань та нерозуміння. Дякую й тим депутатам, які взяли участь в роботі цього пленарного засідання. Відвідуваність – нині вкрай актуальна тема. Не всі депутати вчасно приходять на сесії. І мусимо деколи по півгодини чекати на кворум. Це стосується й перерв на обід, які  деколи затягуються, тож  щоб продовжити  сесію, доводиться чекати  на двох-трьох депутатів. Тому хотів би від  усіх, обраних громадою, більше дисциплінованості та самоорганізації. Адже незабаром закінчується п’ятирічний термін нашої  каденції і  нам негоже сповільнювати  темпи роботи. Думаю, що встановлення обладнання для прямих трансляцій, а також регулярне публікування у Віснику  міської ради  буде до цього всіх стимулювати і спонукати.

Дякую також представникам громадськості, які взяли участь у засіданні сесії. Висловлені вами пропозиції прийняті до уваги, а з критичних зауважень сформований список, який взятий на мій особистий  контроль. На наступній сесії будемо інформувати, що зроблено, що не зроблено і чому не зроблено.

Також на цьому засіданні сесія затвердила дату проведення Дня міста. Цього року це буде  23 серпня. А 24 серпня ми відзначатимемо День Незалежності України.  Таким чином, святковими для міста будуть неділя і понеділок. Урочиста сесія  відбудеться у п’ятницю, 21 серпня.

 Наступна, чергова сесія, планується на  13 серпня. На ній будемо розглядати всі поточні й актуальні питання життєдіяльності міста, в тому числі й земельні.

Записала Галина Коваль.