Архіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
24.06.2019

«Сміття прибирай – землю захищай!»

Дошкільний вік характеризується підвищеною допитливістю в різних сферах, але особливий інтерес діти проявляють до природи. Відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти до кінця дошкільного віку у дитини має бути сформований природодоцільний світогляд, в основі якого – усвідомлення дитиною себе як частки природи, відчуття відповідальності за те, що відбувається навколо неї та внаслідок її дій у довкіллі. Важливий і актуальний для сьогодення є такий напрямок роботи як екологічне виховання. Головний напрям, який може забезпечити успішне розв’язання завдань екологічного виховання дошкільнят є розвиток пізнавальної активності дітей у процесі ознайомлення їх з природою.

В центрі уваги педагогів має бути не просто повідомлення дітям окремих фактів та узагальнень, а їх оцінка, спрямована на усвідомлення екологічної цінності природи, її єдності з людиною. Саме це дозволить формувати у них не тільки екологічне мислення (тобто вміння розмірковувати з приводу даної теми), але і, що важливіше, вірну поведінку, правильну діяльність.

Тому екологічне виховання в закладах дошкільної освіти займає важливе місце в розвитку пізнання навколишнього світу, виробленні гуманного ставлення до всього живого і формуванні усвідомленої поведінки у природному середовищі.

20-21 червня 2019 року в закладах дошкільної освіти міста Долини проведено екологічні заняття з дітьми на тему правильного поводження з побутовими відходами «СМІТТЯ ПРИБИРАЙ – ЗЕМЛЮ ЗАХИЩАЙ!».

Педагоги Долинського навчально-виховного комплексу №2 екологічне заняття провели з дітками на свіжому повітрі. Побачивши на галявині біля закладу розкидане сміття, вони були здивовані, адже їхня територія завжди чиста і охайна. Вихователь, розповідаючи діткам про сміття та його негативний вплив на природу, спонукала їх до висновків: що не можна забруднювати природу. Діти разом прибрали галявину і посортували сміття, адже з перероблених відходів можна виготовити чимало корисних речей. Цікавою для дітей була виставка виробів із вторинної сировини: іграшки, брязкальця, декоративні підставки, «музичні інструменти». А під час практичного заняття дітки з допомогою дорослих «давали» друге життя виробам з пластику. Вони виготовляли декоративні підставки, іграшки і вазочки з пластикових стаканчиків і пляшок.

Екологічне заняття в закладі дошкільної освіти (яслах-садку) комбінованого типу «Золота рибка» було організоване у форматі віршованої екологічної казки про маленьких відпочивальників, Лісовика і звірят. Під час заходу діти побачили, як не можна поводити себе, відпочиваючи на природі. Лісовик і звірята: білочки, зайчики і ведмедики розповідали дітям, якої шкоди приносить їхній домівці – лісу залишене після відпочинку сміття.

Педагоги закладу дошкільної освіти (ясел-садка) комбінованого типу «Росинка», організовуючи екологічне заняття з дітьми, підібрали різноманітні форми роботи на свіжому повітрі так, щоб залучити вихованців різного віку.

Спочатку діти зустрілися з Матінкою-Землею, яка пожалілася, що захворіла важкою хворобою, яка називається «купа сміття». Відповідаючи на запитання вікторини, діти визначали, від чого Земля «радіє», а які дії людини її «засмучують». Щоб допомогти Матінці-Землі одужати, дошкільнята середнього та старшого віку вирушили в подорож територією закладу, виконуючи різноманітні завдання та збираючи сміття, шукали ліки для порятунку Землі.

А молодші дошкільнята в той час «прикрашали» Землю, виготовляючи декоративні підставки з пластикових пляшок, малюючи плакат та складаючи мозаїку.

Завершився захід розповіддю педагогів про необхідність правильного сортування сміття, а всі діти виконали практичне завдання. Цікаво було діткам побачити, що виготовляють із вторинно переробленого пластику, металу, паперу і скла.

21 червня  до екологічної естафети долучилися вихованці та педагоги закладу дошкільної освіти (ясел-садка) «Теремок» Долинської міської ради.

Під час екологічної спортивно-музичної розваги дошкільнята фантазували: якого кольору буває природа залежно від пір року?, пригадували правила поведінки в природі, переглянули цікаві відеоролик та навчальний мультфільм.

А з яким захопленням вони «прибирали» імпровізовану галявину від сміття, долаючи різні перешкоди. Зібране сміття діти сортували у відповідні сміттєві урни, передані закладу працівниками відділу інспекції міської ради.

Також діти розповідали, що можна виготовити з побутових відходів, та віртуозно виконали ритмічну мелодію за допомогою «чарівних цукерок», виготовлених зі вторинної сировини.

Кульмінацією заходу було «Модне дефіле», під час якого маленькі красуні демонстрували одяг, виготовлений з непотрібних, на перший погляд, речей: компакт-дисків, поліетилену, пластику.

На завершення заходу старші дошкільнята дали настанови свої молодшим друзям, як потрібно берегти природу.

Цікаво, весело, надзвичайно і непередбачувано було організовано екологічне заняття в закладі дошкільної освіти (яслах-садку) «Зірочка». В гості до козенят завітав Лісовик, який обурився на звірят за те, що вони накоїли безлад на лісовій галявині. Засмутився і Санітар лісу, бо ж йому після таких “вибриків” залишається хіба що довго наводити лад. Тож, нечемних козенят змусила трішки попрацювати мама Коза. Гуртом всі взялись до прибирання. Хвилинка-дві – і всі задоволені. Казкова постановка мала повчальний зміст, і малеча чудово це зрозуміла: пообіцяли сміття більше не розкидати, а правильно сортувати, прибирати і цим самим захищати землю.

Працівники відділу інспекції Долинської міської ради передали закладам сміттєві урни для роздільного збору сміття та розповіли, як правильно поводитися з побутовими відходами. Дошкільнята вправлялися в умінні розділяти відходи та розповіли дорослим, як вони поводяться під час прогулянки в місті і на природі.

Засвоєння певних знань дітьми, особливо дошкільного віку, відбувається тільки після виконання практичних вправ, саме тому такі практичні заняття сприяють формуванню навиків відповідальної і свідомої поведінки.

Матеріал підготувала: Лілія Галюк, провідний спеціаліст відділу освіти Долинської міської ради