ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

04.06.2019

Пісенний діалог «Україна – Франція»

«Браво,  браво!» – лунало в залі Будинку культури недільного вечора після кожного виступу французького хору  Achorini, який очолює наш земляк  із Гошева Василь Борис та хоровий колектив «Боян» Львівського університету ім.І.Франка (керівник Василь Чучман).  Сповнені океаном емоцій глядачі не шкодували аплодисментів. Це було щось неймовірне, щось таке, що об’єднало всіх і пробудило найяскравіші емоції. Вітання не втихали, а щораз більше і гучніше лунали. Здавалось, такого теплого прийому гостей із зарубіжжя Будинок культури не бачив давно.

Пісенний діалог «Україна – Франція». Саме у такому форматі відбувся урочистий захід. Адже в Долину також був запрошений хоровий колектив «Боян» Львівського університету ім. І.Франка (керівник Василь Чучман).  Хорові твори виконували українською мовою. Особливо зворушив спів француженок, слухати пісні у їхньому виконанні було незвично і особливо приємно. Аж серце завмирало, коли французький і львівський хори під акомпанемент наших долинських музикантів зятягнули нашу, солов’їною мовою, пісню, і полилась вона залом.  Впевнено та гордо диригував наш українець, наш земляк з такого маленького, але славного Гошева Василь Борис, який зумів привити французам любов до української пісні. У Франції Василь Борис сьогодні користується великим авторитетом, і як фаховий талановитий музикант, і як людина. Працює у музичній школі. Дорога до успіху була  непростою. Він починав  свою викладацьку працю з одного учня.

Українська культура і музика є близька емоційній та сентиментальній французькій нації. У концертній програмі наші музиканти спільно з хорами виконували також окремі номери. Професійністю і віртуозністю зачарували  глядачів полька, гопак та інші. Сюрпризом для гостей стало виконання нашими музикантами французької романтичної мелодії.

Зворушливі слова пролунали з уст  керівника «Бойківчанки» Надії Лопух. Вона ділилась емоціями і спогадами. Адже Василь Борис свого часу працював  концертмейстером Зразкового ансамблю  танцю «Бойківчанка». З його слів, ці спогади не полишають  і сьогодні. Це були  молоді роки після  Рівненського інституту  культури і свій талант молодий акордеоніст демонстрував у танцювальному залі і на виступах разом із «Бойківчанкою».

До привітань гостей  приєднався  міський голова  Долини Володимир Гаразд. З паном  Василем його поєднує багаторічна дружба й успішно втілені  мистецькі проекти та творчі задуми майбутньої співпраці. Було приємно  спостерігати за дружнім спілкуванням обох. Щиро раділи  французи такій душевній атмосфері. На згадку міський голова вручив подарунки та керівникам хорів картини долинянки з кришталевою хворобою Христинки Паршенцевої.

Оскільки концерт був благодійним і кожен охочий міг вкинути кошти на лікування Христинки. Всього вдалось зібрати досить вагому  суму: скринька - 4408 грн., пожертва гостей на вечері - 710 Євро та 2195 грн. Хочеться подякувати всім, хто небайдужий до чужої буди та вкладає свою часточку доброти і людяності у благодійність. Все обов’язково повертається сторицею.

…Дякуємо нашим гостям з далекої Франції і близького Львова за  одухотворену пісенну зустріч!Нехай же талант, щирість і добро  щедро розквітають у Ваших серцях та ще багато-багато років  радують  меломанів своїм звучанням!