ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

26.06.2019

«Наше завдання – поступово втілити стандарти нашого міста в усі партнерські громади»

Володимир Гаразд став ініціатором створення  Долинської об’єднаної громади, її організатором і натхненником. Подаємо частину публічного   звіту “З ГРОМАДОЮ І ДЛЯ ГРОМАДИ!” перед громадськістю 26 травня 2019 року. Стосується  вона бачення перспектив рідного міста та майбутньої об’єднаної громади.

­– Я пишаюсь результатами багаторічної цілеспрямованої та наполегливої роботи нашої команди над розвитком Долини: утеплені будинки, відновлення інфраструктури, благоустрій прибудинкових територій та відпочинкових зон, матеріальне забезпечення медичних та освітніх закладів, залучення інвестиційних коштів, реалізація міжнародних проектів, мобілізація громади, соціальна опіка та багато іншого.

Цей рік є особливий. Не так давно ми вибрали Президента.  Ми будемо обирати новий парламент. І ми, звичайно, будемо обирати новий міський уряд  уже у форматі об’єднаної територіальної громади.  В контексті звіту поперед громадою, а не в контексті виборчої компанії, скажу декілька слів  про це.  Адже частина мого часу робочого,  мого серця і душі була  потрачена власне на цей проект,  на створення Долинської об’єднаної територіальної громади, чим я особисто пишаюся.

Я вважаю, що ми дуже довго до цього йшли. Нам перешкоджали. Думаю, ви знаєте про що я кажу, бо  я писав про це неодноразово, тож не буду повторюватись. Але  ми вже на порозі створення  об’єднаної  територіальної громади. Це дуже важливо. До цього ми прагнули, особисто я з  2015 року. Тільки  була затверджена концепція, влітку, ще до виборів у попередню каденцію,  ми провели сесію міської ради,  я переконав депутатів  і ми направили листи-запрошення на об’єднання всім територіальним громадам, які входять в перспективний план . Це 22 громади. Але із зрозумілих причин тоді  майже ніхто не відгукнувся. Тільки Велика Тур’я і Підбереж прийняли рішення. Але це можна пояснити. За декілька місяців до чергових виборів ніхто не хотів ризикувати, ніхто не знав, що таке об’єднана громада, і що буде, і чи воно добре чи погано.  Тому ми пішли у вибори у звичайному форматі, а вже  через рік, у 2017 році  знову почали ініціювати ці процеси. Прийняли рішення нове на сесії міської ради, звернулися знову  до всіх громад. Але тут почався зворотній процес  із боку  наших районних органів влади,  з тим щоби це  стримати. Бо політично  комусь це невигідно. Якщо створиться об’єднана громада, відповідно буде коштів   менше у районної ради, втрачається багато інтересів  і так далі. Тому у нас ішла відверта боротьба. Деколи я від цього і постраждав публічно. Не буду вдаватися в деталі, але багато речей з дискредитації  в мій адрес пов’язую з тим, що ми  ініціювали об’єднання громад і вперто йшли до тої мети. Я вважаю, що ми це робили правильно і час нас, звичайно, розсудить.

Але я думаю, що ви стежите за об’єднаними громадами, більшість з яких є успішними.  Наприклад, сусідній Брошнів. Ви, напевне,  їдете тим містом, бачите,   що є щоразу щось нове. Там голова активний,  громада  розвивається.  Я можу навести в приклад багато інших громад, які доволі успішні.  Ця успішність залежить  від двох чинників.  В  першу чергу  – від голови громади та  команди,   яка  з ним працює, від депутатів. А друге – це фінансово-економічна  база. Знаючи про те,що ми маємо добру фінансову базу,  я завжди був наполегливий на тому, щоби ми  створили Долинську об’єднану територіальну громаду. Повірте, що якби ми зробили це у 2017 році, то це було б набагато краще.  Зараз ми перед непростим викликом. Ті люди, яких оберуть – нова команда  в об’єднану громаду –  будуть перед дуже складним вибором. Тому, що по-перше, це для всіх  новий формат роботи, новий досвід, нова відповідальність. Переходять в громаду освіта, первинна медицина, багато закладів  і  установ. З цим треба собі раду дати.  Але найважливіше те, що до чергових  виборів  2020 року залишається  лише 17 місяців. І це найскладніше.  На всіх округах треба щось зробити, правда ж? Тому дуже складний виклик насправді і перед радою, і перед головою , які будуть обрані 30 червня. Перед ними буде дуже непросте завдання.

Але я точно знаю, що від цього виграють мешканці  міста й  особливо тих сіл, які долучилися. І це справедливо.  Бо якщо ви не буваєте в наших селах, то  поїдьте подивіться, в якому стані дороги. Бо ми кажемо, що в нас ще не все добре з дорогами, а поїдьте подивіться  в сільських населених пунктах, як люди живуть, яке забезпечення навчального  процесу, яка там медицина і все інше. Це ж наші мешканці, наші люди. Багато з тих них  працюють, живуть в Долині.  Тому наше завдання  –  поступово втілити  стандарти нашого міста в усі партнерські громади. І це завдання, повірте, не на один рік.

Тому я дуже хотів подякувати , в першу чергу,  присутнім тут головам наших  партнерських громад. Бо фактично  від них залежало, чи ми підемо в об’єднану громаду,  чи ні. І тільки  четверо голів  зголосилися. Це достатньо було для того, щоб ми  почали виборчий процес.  Грабів, Лоп’янка, Крива, Солуків, Якубів, Діброва, Мала Тур’я  які витримали випробування, витримали тиск  від деяких людей і можновладців. А головне навіть не це. Вони просто зробили мужній крок.  Тому, що можна нічого не робити і чекати  2020 року. Можна було не ризикувати своїм становищем, посадою. Так само і міський голова.  Тому насправді  це виклик. І я вважаю, що цей виклик  є гідний подяки, особливо для  сільських голів. Я вам дуже дякую за це рішення, дякую ініціативним і активним жителям  сільських громад які взяли участь в  громадських слуханнях, висловились «за»  Долинську об’єднану територіальну громаду.  І це все – для майбутнього громади.

Думаю, що прийде час, громада буде вдячна і достойно  оцінить, що прийняли таке рішення.

Цифра зі звіту

3А  ТРИ  З  ПОЛОВИНОЮ РОКИ  – 200  МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ІНВЕСТИЦІЙ

– 200 мільйонів –  це капітальні видатки в  інфраструктуру,  обладнання, ремонти.  Зокрема, це акцизний податок,який ми отримуємо, частина рентних платежів  від нафти і газу.  Крім того, ми почали серйозно працювати з нашими головними орендарями – підприємствами  ПАТ «Укрнафта», які зараз платять  вищу орендну ставку, ніж колись. І це  достойна компенсація за те, що вони користуються надрами.

Інвестиції, наповнення  бюджету  –  дуже важливо для нас, особливо для майбутньої об’єднаної територіальної громади,  в яку ми йдемо разом з нашими сусідськими сільськими громадами.   Завдяки участі  Долини в канадському проекті ПРОМІС   буде   створена тренувальна база.   Наші фермери, власники паїв  матимуть  унікальну можливість отримати нові знання, які бізнеси провадити на своїй території.   Сприятимемо, щоб об люди могли об’єднуватись в кооперативи.  А отримавши  обладнання від Європейського Союзу, могли  виготовляти конкурентно спроможну продукцію, потрібну не тільки для жителів міста, а  також  виходити на експортні ринки Європейського Союзу.

Зазначу, що  доволі непросто залучати інвестиції  в українських реаліях.  Тут дуже допомагає мій  багаторічний управлінський досвід.   В моїй команді є  декілька  фахових, англомовних працівників, які знають як писати та куди  надсилати  проекти, які моніторять нові  інвестиційні можливості.  Зокрема  – для  нашої Долинської   об’єднаної територіальної громади, – наголошує міський голова   Володимир Гаразд.