ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

16.05.2019

Комунальне майно: передаємо в оренду

Відповідно до Закону України “Про оренду державного та комунального майна”,  рішень міської ради від  «Про Порядок проведення конкурсу на право оренди об’єктів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Долини, «Про Методику розрахунку орендної платита пропорції її розподілу за користування комунальним майном територіальної громади м. Долина» та інших законодавчих актів про оренду громадянам та юридичним особам  гарантується право на користування майном, що знаходиться у комунальній власності.

Орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

При передачі комунального майна в оренду укладається договір оренди, який містить інформацію про об’єкт оренди і його вартість, термін дії договору, розмір і порядок сплати орендної плати, порядок використання, обов’язковість оцінки майна, відповідальність сторін тощо.

 Ініціатива щодо оренди майна може виходити від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до статті 6  Закону, також  пропозиція може надходити від орендодавця (власника). Заява встановленої форми подається до Громадської приймальні міської ради: м. Долина, пр. Незалежності,5, тел.  03477  2 88 00.

Фізична особа, яка бажає укласти договір оренди комунального  майна з метою використання його для підприємницької діяльності, до укладення договору зобов’язана зареєструватись як суб’єкт підприємницької діяльності.

В офіційних друкованих засобах масової інформації та на веб-сайті  розміщується  оголошення про намір передати майно в оренду або ж орендодавець відмовляє в укладенні договору оренди і повідомляє про це заявника.

Протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення орендодавець приймає заяви про оренду відповідного майна. Після закінчення строку приймання заяв орендодавець  ухвалює рішення за результатами вивчення попиту на об’єкт оренди (приймається рішення виконавчого комітету про передачу в оренду).

 У разі якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди укладається із заявником. У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди.

Трохи поговоримо про конкурс.

Конкурс на право оренди  об’єктів нерухомого майна комунальної власності територіальної громади покликаний забезпечити підвищення ефективності використання шляхом передачі його в оренду фізичним та юридичним особам.

Основним критерієм визначення переможця конкурсу є максимальний розмір орендної плати при обов’язковому забезпеченні виконання  умов конкурсу.

Конкурс оголошується за ініціативою орендодавця або за наявності заяви про оренду від фізичної або юридичної особи за умови відсутності заяви від особи, яка відповідно до норм закону має право на отримання  комунального майна в оренду поза конкурсом  (бюджетні установи,  тощо).

Конкурс здійснюється в один етап, на якому визначається переможець згідно з умовами конкурсу. Переможця визначає  конкурсна комісія, яку утворює ОМС.

Пам’ятайте, що у разі, коли:

1. майно орендують бюджетні організації, орендна плата вноситься за рахунок коштів, передбачених кошторисами на їх утримання, а в деяких випадках складає 1 грн. на рік відповідно до вимог чинного законодавства;

2.орендар визначений на конкурсних засадах (фізичних осіб - підприємців чи юридичних осіб), орендна плата, встановлена за відповідною методикою, застосовується як стартова .

Для  орендарів, фізичних осіб - підприємців чи юридичних осіб - незалежну оцінку обов’язково проводять перед укладенням договору оренди або у разі його продовження відповідно до ст. 11 Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

Звернемо увагу, що нарахування орендної плати припиняється з моменту фактичного повернення орендованого майна за актом прийому-передачі. Якщо об’єкт оренди після закінчення терміну дії договору оренди не переданий орендарем за актом прийому-передачі, останньому нараховується плата за фактичне користування об’єктом в розмірі орендної плати до моменту передачі його за актом прийому-передачі.

Витрати на утримання нерухомого майна, зданого в оренду одночасно кільком підприємствам, організаціям, і прибудинкової території, розподіляються між ними залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів, систем тепло- і водопостачання, каналізації за спеціальними рахунками, а в неподільній частині - пропорційно розміру займаної підприємствами, організаціями загальної площі.

Орендодавець відмовляє в укладенні договору оренди в разі, якщо:

  • прийнято рішення про приватизацію або передприватизаційну підготовку цих об’єктів;
  • об’єкт включено до переліку підприємств, що потребують залучення іноземних інвестицій, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України чи органів місцевого самоврядування;
  • орган Антимонопольного комітету України не дає згоди, виходячи з підстав:
  • підприємство, його структурний підрозділ, щодо цілісного майнового комплексу якого надійшла заява про оренду, або ініціатор укладення договору оренди згідно із законодавством займають монопольне становище на ринку;
  • внаслідок укладення договору оренди підприємець або група підприємців можуть зайняти монопольне становище на ринку;
  • сумарна вартість активів або сумарний обсяг реалізації товарів (робіт, послуг), що належать об’єкту оренди та ініціаторові укладення договору оренди, перевищують показники, визначені законодавством, - також до органу Антимонопольного комітету України.
  • орган, уповноважений управляти майном, не дає згоди на укладення договору оренди;
  • орендодавець прийняв рішення про укладення договору оренди нерухомого майна з бюджетною установою;
  • є інші підстави, передбачені законом.