Назва мовою оригіналу: Рубіжне
Держава: Україна
Регіон: Луганська область
Географічні координати: 49°00′55″ пн. ш.38°22′54″ сх. д.
Статус міста з: 1934 р.
Населення: 57 763 чол.
Міський голова: Сергій Хортів
Офіційний сайт міста:http://rmr.gov.ua/
Рубіжне - місто обласного значення в північно-західній частині Луганської області, розташоване на лівому березі річки Сіверський Донець, на відстані 125 км від обласного центру, поруч з містами Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Кремінна, разом з ними утворюючи Лисичансько-Сєвєродонецьку агломерацію.
Відстань між містами Долина та Рубіжне 1 389 км. З центру Долини до центра Рубіжного, відстань між містами складає 1388865 метрів. Час в дорозі з Долини до Рубіжного 18 год 14 хв. З Долини до Рубіжного, їхати 65628 хвилин, за умови дотримання правил дорожнього руху.
Історія Рубіжного бере свій початок з 1895 року, коли із становленням Донбасу в якості потужного індустріального центру півдня Російської імперії, для вивозу його продукції в центральні регіони країни, було розпочато будівництво залізної дороги Лисичанськ-Куп’янськ. Роз’їзд на лівому березі річки Сіверський Донець отримав назву Рубіжне. В 1900 році роз’їзд було перейменовано в розвантажувальний пункт, а в 1904 - в станцію Рубіжне. Перед Першою світовою війною в районі станції почали активно з’являтись робочі поселення.
Зважаючи на індустріальну специфіку регіону, вся історія становлення Рубіжного тісно пов’язана із розвитком на території поселення різноманітних промислових виробництв. В період перед Першою світовою війною, розвиток промисловості Донбасу відбувався виключно за рахунок залучення іноземних інвестицій, насамперед німецьких, французьких та бельгійських. Початок воєнних дій цей притік капіталу перервав, одночасно залишивши Росію без надходжень імпортної промислової продукції, що викликало гостру необхідність започаткування та розвитку власного виробництва. Так, саме в цей час на території Рубіжного було розпочато будівництво хімічного підприємства з виробництва барвників “Русско-краска”, яке згодом було названо Рубіжанським хімічним комбінатом (сьогодні ТзОВ “Рубіжанський барвник”). З появою цього промислового виробництва, на прилеглих територіях активно почали споруджуватись інші супутні підприємства хімічної промисловості. В 1915 році для робітників цих підприємств почали будуватись перші житлові будинки - село Рубіжне, була споруджена лікарня та дворічна школа. Розвиток промисловості та притік нових мешканців сприяв тому, що в 1934 році село Рубіжне отримало статус міста, а в 1940 - міста обласного значення (населення близько 22 тис. чол.). Стрімкий розвиток Рубіжного був перерваний Другою світовою війною, в роки якої на його території активно діяв партизанський рух. Днем визволення від фашистських загарбників стало 31 січня 1943 року, яке сьогодні вважається одним із найбільш шанованих свят серед рубіжан. В післявоєнні роки місто активно розвивалось як частина Лисичансько-Сєвєродонецького промислового вузла, потужний центр хімічної промисловості колишньої УРСР та сучасної України.
Співпраця міст Долина та Рубіжне розпочалась в рамках участі обох міст в проекті Муніципальна програма врядування і сталого розвитку ПРООН. Спільні інтереси обох міст лежать, зокрема в площинах реформування системи ЖКГ, підтримки громадських ініціатив, покращення надання адміністративних послуг громадянам та сталого розвитку громад. Активно розвивається міжінституційна співпраця обох міст, зокрема між їх музеями та бібліотеками. Не зважаючи на географічну віддаленість, представники обох міст регулярно беруть участь в спільних заходах та святкуваннях. В 2011 році відбувся перший візит юних рубіжан на Долинщину з метою вивчення культури та побуту Бойківщини. Продовження подібної співпраці та її поглиблення активно підтримується як громадами так і керівництвом Долини та Рубіжного.