ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУ



Архіви публікацій



Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнери



Сесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник




На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

Орхей (Молдова)

Назва мовою оригіналу: Orhei

Держава: Молдова

Регіон: Орхеївський район

Географічні координати: 47°22′59″ пн. ш.28°49′23″ сх. д.

Статус міста з: 1835 р.

Населення: 25700 чол.

Бурмістр: Ilan Șor

Офіційний сайт міста: http://www.orhei.md

Орхей - місто в Молдові, адміністративний центр однойменного району, розташоване на річці Реут за 46 км від столиці - міста Кишинів.

Точна дата заснування міста невідома, а перші письмові згадки про нього датуються вже другою половиною XVI ст. Проте, сьогодні достеменно відомо, що на цій території мешкали стародавні слов’яни, а також існувало поселення в часи Київської Русі. Осідала на цьому місці в часи монголо-татарської навали і Золота орда - до цього дня збереглися фундаменти мечеті, міхрабу, мінарету, караван-сараю і бані. Сучасне ж місто було побудоване на місці дакійської фортеці Петродава, відомої також під ім’ям Старого Орхея. Залишки фортеці з підземними ходами збереглися до наших днів. Вони перебувають між селами Требужени й Бутучени - тут були знайдені древні речі й монети. Запорожці називали Орхей Іргеєвим; на Русі він був відомий за старих часів за назвою Орига або Оригіва. Орхей оспіваний в гайдукських піснях як край вільності. До 1812 року тут була резиденція турецьких сардарей, що управляли північною частиною Бесарабії. Стрімке економічне зростання міста відбувалось внаслідок розвитку міжнародної торгівлі, так як Орхей розташовувався на важливому торговому шляху, що з’єднував Центральну і Східну Європу з Середземномор’ям. В 1835 році містечко Старий Орхей було перейменоване в повітове місто Орхей. Найбільшим потрясінням в історії міста стала Друга світова війна. Під час Яссько-Кишинівської операції місто було практично повністю знищене артилерійським вогнем і бомбуваннями. Але після закінчення війни було відбудоване заново. Після війни Орхей розвивався як районний центр Молдавської РСР, а із розпадом СРСР зберіг свій адміністративний статус в незалежній Молдові. Сьогодні місто славиться своїми природними багатствами, мальовничістю природи, є розвиненим промисловим та культурним центром.

Співпраця між Орхеєм та Долиною розпочалось в 2009 році з намірів спільної участі в конкурсі проектів енергоефективності під егідою ЄС. З цією метою до Орхея прибула делегація Долинської міської ради на чолі з міським головою Володимиром Гараздом. Окрім ділових переговорів, під час зустрічі міські голови обох міст висловили наміри зближення громад та налагодження стійких зв’язків. Того ж року делегація на чолі з заступником мера Орхея вперше відвідала Долину на святкуваннях Днів міста. Тоді ж і було підписано побратимську угоду. З аналогічним візитом делегація з Орхея відвідувала Долину і в 2010 році під час святкування Днів міста. В середині 2010 року Орхей долучився до Європейської кліматичної ініціативи Covenant of Mayors, учасником якої з 2009 року є Долина, як член Асоціації “Енергоефективні міста України”. В планах керівництва обох міст є майбутня спільна участь в проектах і програмах ЄС на підтримку заходів з енергозбереження, культурні обміни, співпраця підприємців тощо.