ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

Гродзіск Влкп. (Польща)

Назва мовою оригіналу: Grodzisk Wielkopolski

Держава: Польща

Регіон: Великопольське воєводство, Гродзіський повіт

Географічні координати: 52°14′ пн. ш. 16°22′ сх. д.

Статус міста з: 1303 р.

Населення: 13770 чол.

Бурмістр:

Piotr Hojan

Офіційний сайт міста: http://www.grodzisk.wlkp.pl

Гродзіск Великопольський - місто в північно-західній Польщі, адміністративний центр однойменних повіту і гміни в Великопольському воєводстві, розташоване за 43 км на південний захід від столиці воєводства міста Познань.

Гродзіск історично розташований на важливому стародавньому торговому шляху з Познані до Нижньої Сілезії. Перша згадка про поселення Grodisze датується 1257 роком, а статус міста воно набуло з 1303 року. Протягом всього періоду історії назва населеного пункту дуже часто змінювалась: Grottische, Grodisce, Grozisce, Grodih, Grodziscz, Grodyscze, Grodzysko, Grodzisko. Деякий час використовувався варіант назви німецькою мовою - Grätz. Після Першої світової війни до сучасної назви Grodzisk було додано суфікс Wielkopolski, щоб відрізнити назву населеного пункту від іншого Гродзіска в Мазовецькому воєводстві. В часи середньовіччя до міста постійно прибували нові мешканці, а поруч із старим містом виникає нове поселення, які згодом злились. В 1601 році в Гродзіску запроваджені привілеї для пивоварного промислу, і завдяки цьому місто стає потужним виробником пива. Станом на кінець ХVIII ст. тут налічується 53 броварні. В 1793 році Гродзіск входить до складу Прусії,  отримує німецьку назву Grätz і перебуває в її складі аж до 1920 року. За підсумками Першої світової війни місто знову стає польським, повертає собі стару назву і являється центом повіту. В ході Другої світової війни Гродзіск потрапляє в окупацію нацистської Німеччини і перебуває в ній до 27 січня 1945 року до приходу Червоної армії. В післявоєнний час виробництво пива в місті постійно скорочувалось і остаточно припинилось в 1993 році. В 1999 році внаслідок адміністративної реформи Гродзіск Великопольський знову набуває статусу повітового міста.

Сьогодні Гродзіск Великопольський - це місто з високим рівнем розвитку малого і середнього бізнесу. На його території зареєстровано близько 1400 підприємств. Свої виробничі потужності тут мають і великі промислові виробництва компаній гігантів на своїх ринках, зокрема: Inter Groclin Auto S.A.Kofola-Hoop, Okechamp та Opal. Насиченим є і культурне життя в місті, осередком якого є центр культури “Рондо”. Однією з візитівок є Гродзіський духовий оркестр. Добре розвинутими в Гродзіску є також є сфери спорту, туризму та рекреації.

Угода про співпрацю Долини та Гродзіска Великопольського було підписано 1 квітня 2008 року. Не зважаючи на невелику історію співпраці, сьогодні між нашими містами існують надзвичайно тісні та приязні стосунки в різних сферах. Багатогранною є культурна співпраця, в рамках якої міста обмінювались візитами своїх духових оркестрів, творчих колективів та окремих митців. Делегації обох міст щорічно здійснюють взаємні візити для участі в святкуваннях днів міста. Активно проводяться міжшкільні обміни в рамках співпраці дитячих євроклубів. Спортсмени обох міст щорічно беруть участь в різноманітних турнірах, що організовуються в Долині та Гродзіску. Також, кожного року Долина відряджає своїх представників для участі в традиційному напівмарафоні “Slowaka”. Активні стосунки між містами є також і в сфері залучення інвестицій - інвестор Inter Groclin Auto S.A. веде будівництво швейної фабрики в Долині, на двох чергах якої планується створити понад 2000 нових робочих місць.