ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

Маршрут вихідного дня на Яйко Ілемське

information34-300x280

Асоціація

«Туристично-інформаційний центр «Бойківщина»

м. Долина, вул. Грушевського, 11, обл. Івано-Франківська

тел.+380347725230

 

Маршрут вихідного дня

«На Яйко Ілемське»

 

 

Маршрут: м. Долина – с. Мислівка – г. Яйко Ілемське (1679 м)

Протяжність активної частини:14 км

Як дістатися: автобус Львів – Міжгір’я о 10.24 від залізничного вокзалу міста Долина

Маркування: наявне

Середньої важкості мандрівка з Мислівки на гору Яйко Ілемське (1680 м), протяжністю близько 14 км, дає можливість познайомитися з усіма суто Ґорґанськими принадами. На вас чекають встелений мохом і чорничниками ліс, трішки жерепу на вершині, цекоти…

Загальна схема руху: Мислівка - Правицький кордон - перешийок між Яйком-Ілемським і Ґорґаном-Ілемським - вершина Яйка-Ілемського.

 

Виходити з-перед Мислівки, поворот по р.Свічі (на трасі стоїть вказівник на базу “Бескид”). Іти по дорозі приблизно 4-4,5 км, перший поворот ліворуч - на Правицький кордон (орієнтир - зразу за поворотом міст через Свічу). Від моста є розвилка - дороги прямо і праворуч - іти праворуч (біля повороту табличка - “Правицьке лісництво, обхід…., лісник……”). Далі по ходу ще одна розвилка - триматися правої сторони (йти вздовж потоку). Дорога лісовозна, місцями розбита, по ній течуть струмки. Подальші орієнтири - міст через потік у вигляді труби великого діаметру. Далі - велика галявина, на якій відбувалося  завантаження лісу.

Підйом дорогою пологий. Місцями з дороги проглядається вирубаний гребінь перемички. Ще далі потрібно повернути ліворуч (поворот з досить крутим підйомом ). Підйом середньої крутизни. Дорога виходить на вирубку, частково зарослу молодими насадженнями. Орієнтир - вирубаний гребінь перемички з невеликим острівцем дерев посередині. Дорога вище губиться, але можна йти навпростець. Гребенем перемички йде добре топтана стежка, якою можна йти як на Горган-Ілемський наліво, так і на Яйко-Ілемське направо.

Біля острівця дерев - місце для ночівлі. З дровами також без проблем. Вода - з другого боку гребеня є потік Мшана (вниз метрів 50-60 по вертикалі), також є стежка до потоку.

З перемички йде добре топтана стежка. Спочатку вона йде рівно, через кілометр виходить на невеличку полонину, де також є місце для ночівлі. За полониною починається підйом середньої крутизни. Далі є розгалуження стежки - (орієнтир - дерев’яний хрест) ліворуч на траверс і прямо (рухатися прямо). Стежка виводить на безлісий гребінь між Яйком і Лисаком, звідки до вершини Яйка - приблизно 40 хв. ходу. Підйом пологий, стежка йде жерепом, проходимість нормальна, місцями стежка виходить на кам’яні розсипи, але загубити її тяжко. Далі - вершина.