Партнер сторінки:
Асоціація “Туристично-інформаційний центр “Бойківщина”
м. Долина, вул. Грушевського 11
тел.: +38 (03477) 25230
.
Місто Долина - адміністративний та культурний центр долинського району, одне із найдавніших поселень Галичини. Завдяки своєму розташуванню Долинський район має значний рекреаційно-туристичний потенціал. Цьому сприяють, як різноманітність природних факторів, так і наявність пам’яток історії та культури.
Половина території району розміщена в гірській місцевості, достатньо заліснена, з мальовничими краєвидами, горами різної висоти і крутизною схилів, що дає змогу туристам цікаво провести свій відпочинок в будь-яку пору року. Слід також зауважити, що туристично-рекреаційні ресурси Долинського району представлені ще й бальнеологічними ресурсами: лікувальними мінеральними водами, грязями, водними ресурсами тощо.
.
Долинщина має значний туристичний потенціал, складений із історичних, культурних та природних об’єктів, а також розважальних заходів.
Вашій увазі пропонуємо лишень основні з них:
.
Стара частина міста Долина — історична частина міста, насичена пам’ятками архітектури. У старовинних будинках сьогодні функціонують сучасні установи, зокрема: найстарший навчальний заклад – гімназія №1, суд, відділення РАЦСу, військкомат, дитяча лікарня та народний дім. Духовна спадщина представлена найстарішими храмами міста: римокатолицький Костел Різдва Діви Марії (1835 р.) та грекокатолицька церква Різдва Богородиці (1896-1904) яку освячував сам митрополит Андрей Шептицький. Історичною пам’яткою є також і будівля колишньої синагоги (згодом – дому молитви) на вул. Шептицького. Перлиною старої Долини колись був збудований на початку ХХ століття сільзавод (саліна), який є пам’яткою архітектури державного значення, проте, на жаль, сьогодні знаходиться в напівзруйнованому стані.
.
Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина» – унікальний музей історії, культури та побуту бойківського етносу. Серед матеріалів експозиції — цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів, бойківський одяг і вишивка. У музеї є документи, що висвітлюють різні події з історії краю, стародруки, видані в Україні, твори образотворчого українського і народного мистецтва, а також твори сакрального мистецтва. Безперечними «родзинками» музею є реконструкція бойківської хати — типової бойківської оселі; писанки, вишиті кольоровими нитками; колекція ляльок та сакральні пам’ятки XVI—XVIII століть.
.
Монастир отців Василіян ЧСВВ на Ясній Горі в Гошеві – одна з найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України, перша письмова згадка про яку датується ще 1464 роком. Діючий греко-католицький монастир, широко відомий чудотворною іконою Матері Божої. У 2009 р. Папа Римський Бенедикт XVI благословив і освятив золоті корони для Гошівської чудотворної ікони. Апостольська столиця надала Гошівському монастиреві декрет про оголошення його великою Базилікою і прилученням до великих Маріїних відпустових місць Католицької церкви в усьому світі. Уже майже три століття тисячі паломників моляться біля ікони Матері Божої з думкою про зцілення власної душі й тіла, з проханням заступництва Богородиці для своєї родини, з надією та вірою.
.
Карпатський трамвай – захоплююча інтерактивна 4-годинна подорож в гори старовинною, збудованою ще в часи Австро-Угорщини вузькоколійкою в супроводі жвавого екскурсовода. “Карпатський трамвай” запрошує всіх бажаючих до подорожі карпатськими стежками, який повезе Вас мальовничими місцями вздовж берегів екологічно чистої карпатської ріки Мізунка , ви зможете відвідати гідрологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення заповідник „Ширковець”, скуштуєте цілющої мінеральної води з джерела „Нафтуся” та джерельної води з гірського джерела „Дзюркач”, зможете скупатися у чудових гірських водоспадах в яких виблискує на сонці цілюща вода ріки Мізунки. Духовне збагачення чекає кожного хто відвідає старовинну церкву в с. Пациків або гору Церковище де в 1360 роках був споруджений один з захисних монастирів від нападів татаро-монгольського іга, а карпатські стежки заведуть Вас на історичні місця першої та другої Світової війни.
.
Відвідання гірського села Вишків - невеличке село, розташоване на мальовничих Карпатських схилах, поміж Вишківським та Міжгірським перевалами. Чудові пейзажі, стрімкі гірські річки, красиві водоспади і неповторний карпатський колорит приваблює туристів на відпочинок в Вишкові. Вдале місце розташування - близькість до прилеглих гірськолижних курортів і прекрасні погодні умови - створюють всі умови для лікування і відпочинку у Вишкові. Взимку на курорті є всі умови для відмінного гірськолижного відпочинку — діє гірськолижна траса з бугельним підйомником. Черг практично ніколи не буває. Протяжність основної траси складає 1000 м. Гірськолижне спорядження можна взяти напрокат. Зимовий відпочинок в Вишкові також можна урізноманітнити відпочинком в колибах і гарячих саунах, які є практично в кожній садибі. Взимку Вишків-відпочинок, лижі і маса позитивних вражень. Влітку туристи також приїжджають на відпочинок в Вишків. Купання в гірських річках, прогулянки в гори, збір ягід та грибів. І все це на відпочинку в Вишкові.
.
Всеукраїнський байк-табір «Мізунська Звигода» — щорічне місце зустрічі любителів активного відпочинку та екстремального спорту. Програма фестивалю насичена показовими виступами а також офіційними змаганнями в різноманітних велосипедних екстремальних видах: даунхіл, кросс-кантрі, велотріал тощо. Спортсмени та гості традиційно оселяються на весь час проведення свята в наметах на мальовничій галявині на березі річки Мізунки. Вечірнє дозвілля забезпечують виступи місцевих рок-виконавців та ді-джеїв. Захід проходить традиційно наприкінці червня - початку липня с. Новий Мізунь Долинського р-ну.
.
Фестиваль бойківського меду та ремесел — унікальне культурно-етнографічне свято, яке проводиться щорічно в останню неділю серпня та об’єднує кращих пасічників та майстрів народних ремесел не лише з Бойківського регіону, а й з усієї Західної України. На свято меду з’їжджаються пасічники із різних куточків України, щоб пригостити своїм солодким продуктом та поділити новинками медової справи. І представлені тут не лише меди, а й різноманітні супутні продукти бджільництва. А паралельно з медівниками на площі красуватиметься різнобарв’я різноманітних талантів бойківських, покутських та гуцульських майстрів. Кожен присутній зможе побачити народну вишивку, бісероплетіння, ручне ткацтво у вигляді сувенірів, прикрас та українського національного одягу, макраме, гачкування, вироби з полімерної глини. Традиційним місцем проведення свята є центральна площа Долини, позаду пам’ятника Михайлові Грушевському.
.
Всеукраїнська патріотична акція “Яворина” — щорічна масова патріотична акція з вшанування пам’яті героїв старшинської школи УПА «Олені» та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника(«Роберта»), який трагічно загинув у цій місцевості разом з родиною та бойовими побратимами від рук більшовицьких загарбників. В рамках заходу відбувається традиційне сходження на гору Яворина (проводиться з 1988 року), молебень за героїв національно-визвольних змагань, відвідання повстанського бункера, спортивне молодіжне свято та фестиваль патріотичної пісні. Проходить щорічно в першій декаді липня в урочищі “Розтока”, с. Липа, Долинського р-ну.
.
І ще багато, багато цікавих місць та подій…
Для більш детальної інформації дивіться:
Мапа туристичних можливостей міста Долина
Мапа туристичних можливостей Долинського району
.
А для любителів еко-туризму пропонуємо скористатись послугами ТІЦ “Бойківщина” з організації екскурсій та походів зеленими стежками Карпатських гір. Пропонуємо Вам завантажити та ознайомитись лишень з декількома найпопулярнішими:
.
Розмаїття туристичних можливостей Долинщини є надзвичайно широким та багатогранним. Кожен зможе знайти в ньому щось для себе.
Тож гостинно запрошуємо Вас в гості, на Долинщину, в мальовничий бойківський край, в перлину нашого краю - стародавнє місто Долина.
І нехай ваші пригоди та незабутні враження розпочнуться саме тут!