ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

24.05.2019

Пеня за житлово-комунальні борги не може нараховуватися до укладення нових договорів  -  міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Переукласти договори на комуналку слід до 1 травня 2020 року

Мінрегіон надав роз’яснення щодо введення в дію з 1 травня Закону “Про житлово-комунальні послуги”.

Відповідний лист від 2 травня 2019 року № 7/10.1/7260-19 було розіслано обласним, Київській міським держадміністраціям.

Перш за все в Міністерстві зазначили, що практична реалізація нововведень можлива за умови укладення договорів про надання комунальних послуг за правилами, визначеними новим Законом про ж/к послуги, тобто нових договорів про надання комунальних послуг.

Такі договори укладаються відповідно до типових або примірних форм, які затверджує Кабмін.

Разом з тим, Законом передбачено, що договори, укладені до 1 травня 2019 року, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами, до дати набрання чинності договорами про надання комунальних послуг, укладених за новими правилами.

Нові договори на комуналку мають бути укладені між споживачами та виконавцями комунальних послуг протягом року з дня введення в дію Закону - до 1 травня 2020 року.

Якщо договорами, укладеними до 1 травня 2019 року, передбачено більш ранній строк їх припинення, вони вважаються продовженими на той самий строк і на тих самих умовах.

Після цієї дати органи місцевого самоврядування та НКРЕКП не можуть встановлювати тарифи, в тому числі шляхом коригування, на комунальні послуги, що надаються за договорами, укладеними раніше.

 Методика розподілу між споживачами об’ємів спожитих у будівлі комунальних послуг, за якою  плата за комунальні послуги ділиться на усіх мешканців, також може застосовуватися за умови укладення нових договорів.

Питання переходу мешканців на нові договори, незалежно від обраної форми управління будинком (навіть якщо співвласники не створили ОСББ) пропонується врегулювати законопроектом № 10228, який профільний комітет ВР рекомендував прийняти як Закон.

Окремо Мінрегіон зазначив, що введення в дію Закону не є підставою для автоматичного нарахування споживачам пені, адже така відповідальність передбачена за неналежне виконання договору.

Тобто, нарахування пені у розмірі 0,01 % суми заборгованості за кожний день прострочення можливе після 1 травня 2019 року, виходячи з умов нових договорів. Пеня за несвоєчасне здійснення платежів за комунальні послуги може нараховуватися на ту суму заборгованості, що утвориться з моменту укладення відповідного договору.

Пеня за послугу з управління багатоквартирним будинком може нараховуватися з моменту укладення договору про надання цієї послуги, але не раніше 1 травня 2019 року.

Затверджено порядок обробки та захисту персональних даних під час моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій

Кабмін визначив механізм обробки персональних даних та комплекс заходів щодо їх захисту під час здійснення Мінфіном верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат.

Відповідний Порядок обробки та захисту персональних даних під час верифікації соціальних виплат затверджено постановою Кабміну від 3 квітня 2019 року № 405.

Визначено, що персональні дані обробляються у формі, що допускає ідентифікацію фізичної особи, якої вони стосуються. Збирання та накопичення персональних даних здійснюється шляхом підбору, впорядкування, поєднання та систематизації відомостей про реципієнтів засобами інформаційно-аналітичної платформи.

Персональні дані в інформаційно-аналітичній платформі зберігаються протягом строку, передбаченого законодавством.

Доступ до персональних даних надається користувачам інформаційно-аналітичної платформи в обсягах, необхідних для виконання службових обов’язків.

Порядок доступу до персональних даних осіб, які уповноважені на обробку та захист персональних даних під час здійснення верифікації та моніторингу державних виплат, та їх обов’язки встановлюються Мінфіном.

Засобами інформаційно-аналітичної платформи здійснюється ведення обліку працівників, які мають доступ до персональних даних, та розмежування рівнів доступу зазначених працівників до персональних даних відповідно до їх посадових обов’язків.

Користувачі інформаційно-аналітичної платформи допускаються до обробки персональних даних після їх ідентифікації. Доступ користувачу, який не пройшов процедури ідентифікації, не надається та блокується.

Робота працівника з персональними даними фіксується в електронних протоколах доступу до персональних даних.

Інформаційно-аналітична платформа автоматично фіксує інформацію про операції, пов’язані з обробкою персональних даних та доступом до них, та зберігає інформацію про:

1) дату, час та джерело інформації, що містить персональні дані;

2) зміну інформації, що містить персональні дані;

3) перегляд інформації, що містить персональні дані;

4) будь-яку передачу (копіювання) інформації, що містить персональні дані;

5) дату та час видалення або знищення інформації, що містить персональні дані;

6) найменування посади та прізвище, ім’я, по батькові працівника, який здійснив одну із зазначених у цьому пункті операцій.

Працівники, яким надається доступ до персональних даних, дають письмове зобов’язання про нерозголошення персональних даних, які їм довірено або стали відомі під час виконання службових обов’язків.

Підготувала на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН  

начальник юридичного відділу Долинської міської ради Мар’яна Федор