Архіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
28.05.2019

Як зареєструватись підприємцем?

Право на здійснення підприємницької діяльності є одним з конституційних прав громадянина. Відповідно до ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, не заборонену законом.

Відповідно до п. 1 ст. 50 Цивільного кодексу України право займатися підприємницькою діяльністю має фізична особа з повною цивільною дієздатністю, яка досягла 18 років. Здійснювати таку діяльність можна тільки за умови її державної реєстрації. Після реєстрації громадянин набуває статусу фізичної особи - підприємця.

Для реєстрації громадянин може звернутися до суб’єкта державної реєстрації (державногореєстратора, до органу місцевого самоврядування, місцевої держадміністрації) або до нотаріуса особисто або через уповноважену ним особу, а може надіслати потрібні документи поштою з описом вкладення або електронною поштою з описом, що містить відомості про надіслані документи в електронній формі.

У разі подання документів особисто громадянин зобов’язаний пред’явити паспорт. Якщо документи подає уповноважена особа, вона пред’являє свій паспорт та довіреність, оформлену в нотаріуса із зазначенням повноважень. У разі ж надсилання документів поштою треба нотаріально засвідчити підпис фізичної особи на реєстраційній картці.

Які документи потрібні для державної реєстрації?

Згідно зі ст. 18 Закону № 755 для державної реєстрації фізичної особи підприємцем подається заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем.

Якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє свій паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або паспортний документ іноземця, або посвідчення особи без громадянства, або свідоцтво на постійне чи тимчасове проживання.

Документи в паперовій формі приймаються за описом, примірник якого в день надходження документів видається заявникові з відміткою про дату отримання документів.

Які терміни державної реєстрації?

Документи, подані для державної реєстрації, розглядаються протягом 24 годин після їхнього надходження, крім вихідних та святкових днів (ст. 26 Закону № 755).

Процедура первинної реєстрації та реєстрації припинення є безкоштовною.

Підготував

Тарас Крайник,

державний реєстратор з реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців 

відділу економіки Долинської міської ради