ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

17.05.2019

Як визначити оцінку об’єкта оренди

Оцінка майна проводиться з метою визначення вартості об’єктів, що передаються в оренду, яка відображається в договорі оренди та необхідна для розрахунку орендної плати.

Методичне регулювання оцінки майна здійснюється  відповідними нормативно-правовими актами з оцінки майна  та положеннями (національними стандартами) .

Проведення оцінки майна є обов’язковим у випадках (згідно ст.7 Закону України  Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні ): приватизації та іншого відчуження у випадках, встановлених законом,  обміну, страхування  майна, майна, що є у комунальній власності, а також повернення цього майна на підставі рішення суду, оренди та інших випадках.

У разі оренди нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна здійснюється його незалежна оцінка. Оцінка зазначеного майна проводиться із застосуванням бази, що відповідає ринковій або спеціальній вартості.

Зауважимо: оцінку проводять перед укладенням договору оренди та перед продовженням (поновленням) договору. Результати  незалежної  оцінки  є  чинними  протягом  6 місяців  від дати оцінки, якщо інший термін не передбачено у звіті з незалежної оцінки.

Передбачені  послуги з проведення незалежної оцінки об’єкта оренди (активів, що входять до складу об’єкта оренди) та аудиторської перевірки об’єкта оренди оплачує орендар.

Оцінка майна проводиться на підставі договору між суб’єктом оціночної діяльності - суб’єктом господарювання та замовником оцінки (міською радою).

При цьому,  законодавством передбачена обов’язковість проведення незалежної оцінки майна, де   орган місцевого самоврядування  визначає суб’єкта оціночної діяльності - суб’єктами господарювання  на конкурсних засадах у порядку, встановленому законодавством, та  укладає з ним   договір (можливе укладення трьохстороннього договору, де сторонами є замовник, виконавець  та платник).

 Результати такої оцінки оформлюють звітом про оцінку майна, який підписується оцінювачами, що безпосередньо її проводили, та скріплюється підписом керівника суб’єкта оціночної діяльності. Послуги з проведення незалежної оцінки об’єкта оренди оплачує орендар.

Рецензування звіту про оцінку майна (акта оцінки майна), якщо зазначена оцінка погоджується, затверджується або приймається органом державної влади або органом місцевого самоврядування, є обов’язковим.

Звіт про незалежну оцінку рецензується і за наявності позитивного загального висновку рецензента про відповідність такого звіту вимогам нормативно-правових актів з питань проведення оцінки висновок про вартість майна затверджується рішенням  виконавчого комітету.