ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

08.07.2019

 Впродовж першого півріччя 2019 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло майже 788 млн гривень

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області, впродовж січня-червня 2019 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до Зведеного бюджету 787,5 млн грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 547,7 млн грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами – 452,1 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 46,1 млн грн, податку на додану вартість – 22,5 млн грн, податку на прибуток – 11,3 млн грн, військового збору – 11,9 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 239,8 млн грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом першого півріччя 2019 року надійшло 135,2 млн грн. Надходження плати за землю становлять 40,1 млн грн, єдиного податку – 24,3 млн грн, рентної плати за користування надрами – 25,3 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 5,8 млн грн, акцизного податку – 2,7 млн грн.

Податок на нерухомість сплачується громадянами протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що громадяни – власники нерухомості повинні сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не лише за житлові приміщення, але й за об’єкти нежитлового фонду.

Органи ДФС за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості, обчислюють суми податку з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб та надсилають/вручають платникам податкові повідомлення – рішення про сплату податку.

Якщо платник  не отримав податкове повідомлення – рішення, чи отримав повідомлення що містить некоректну інформацію щодо об’єкта оподаткування, то йому варто звернутися до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації та провести звірку.

У разі необхідності контролюючі органи зроблять перерахунок податку відповідно до оригіналів документів, які надасть платник податків.

Якщо повідомлення - рішення про сплату податку на нерухомість не отримано, необхідно звернутися до територіального фіскального органу за місцем своєї реєстрації. Податок на нерухомість сплачується протягом 60 днів  з дня отримання податкового повідомлення - рішення.

Слід зазначити, що відповідно до Податкового кодексу України за порушення термінів сплати податку контролюючі органи застосовують до порушника фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі від 10 до 20 відс. своєчасно несплаченої суми податку.

Платники єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів Долинщини та Болехівщини понад 24 млн гривень

Протягом першого півріччя 2019 року платники податків, що перебувають на обліку у Долинській ДПІ Долинського управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області та які обрали спрощену систему оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів 24,3 млн грн єдиного податку. Це, за словами начальника Долинського управління Романа Тимківа, на 3,9 млн грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Зокрема у червні п.р. до місцевих бюджетів надійшло 1,7 млн грн цього податку. Щодо структури перерахованого до місцевих скарбниць єдиного податку, то внесок фізичних осіб-підприємців становить 1,4 млн гривень. Решту коштів сплатили юридичні особи-спрощенці.

Фахівці Долинського управління наголошують, що єдиний податок у повному обсязі спрямовується безпосередньо до місцевих бюджетів. Відтак, перераховуючи його своєчасно та у повному обсязі, суб’єкти господарювання – спрощенці забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку і благоустрою своєї місцевої громади.

Фізичні особи – підприємці, які є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, звільняються від сплати єдиного внеску

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що фізичні особи – підприємці звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Відповідно до норм Протоколу про обмін інформацією Пенсійний фонд України надає Державній фіскальній службі інформацію щодо фізичних осіб (платників єдиного внеску) про те, що вони є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, із зазначенням дати встановлення пенсії або інвалідності, тому окремо повідомляти контролюючий орган про статус пенсіонера або особи з інвалідністю не потрібно.

Якщо фізична особа – підприємець є особою з інвалідністю та отримує соціальну допомогу від Фонду соціального страхування або Управління праці та соціального захисту населення, то підтвердженням встановлення інвалідності є довідка до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності, яка надається до контролюючого органу за місцем реєстрації.

Р. ТИМКІВ

Начальник Долинського управління 

ГУ ДФС в Івано-Франківській області