ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

01.07.2019

Впродовж минулої доби зареєстровано 3 укуси змії!

30 червня  21:58 на ПЗЧ ДПРЧ-10 м. Долина  по телефону від чергової медсестри приймального відділення  отримано повідомлення про те, що в Долинську ЦРЛ поступив чоловік, 1984 р.н., житель м. Львова, якого в лісі поблизу с.Вишків Долинського району  вкусила змія у кисті обох рук. Станом на 22 год. 10 хв. 30.06. 2019 потерпілий знаходиться в реанімаційному відділенні   Долинської ЦРЛ в задовільному стані.

30 червня  23:35 на ПЗЧ ДПРЧ-10 м. Долина  по телефону від чергової медсестри приймального відділення  отримано повідомлення про те, що в Долинську ЦРЛ поступив чоловік, 1990 р.н., житель с. Новоселиця Долинського району, якого на власному подвір’ї вкусила змія у ліву гомілку. Потерпілий знаходиться в реанімаційному відділенні   Долинської ЦРЛ в задовільному стані.

01 липня 00:40 на ПЗЧ ДПРЧ-10 м. Долина  по телефону від чергової медсестри приймального відділення  отримано повідомлення про те, що в Долинську ЦРЛ поступила жінка, 1984 р.н., жителька м. Львова,  яку поблизу  лісового масиву с. Мислівка Долинського району, вкусила змія у праву нижню кінцівку. Потерпіла госпіталізована  в хірургічне відділення   Долинської ЦРЛ.

Рятувальники застерігають: «Обережно – змії!!!»

Більшість людей віддають перевагу відпочинку на природі, і всі з задоволенням здійснюють походи у ліс, юблять відпочинок біля водойм. Але тут нас чекає нова небезпека – це можлива зустріч зі зміями.

Чи боїтеся ви змій? І майже кожний з нас з упевненістю скаже «так». Люди бояться цих безногих й тихих істот. Змії живуть у злагоді з природою, вони мудрі, тому що не прагнуть нікому заподіяти шкоди. Змія, як правило, перша ніколи не нападає. Здебільшого напад — лише її захист.

Отрута наших гадюк є дуже небезпечною, проте, укус гадюки є несмертельним і тільки у надзвичайних випадках може призвести до летального наслідку. Це пов’язано з тим, що кількість отрути, яку змія впорскує у жертву взагалі є мізерною, а її виробництво – енергозатратним процесом, тому гадюка завжди економить свою смертоносну зброю. І за найменшої нагоди намагається утекти, або, зачаївшись, перечекати присутність людини. Лише у випадку безпосередньої навмисної провокації зі сторони людини, або якщо людина випадково наступила на цю тварину, вона застосовує останній рубіж оборони – смертоносну отруту.

Часом, необачність і легковажність призводить до небажаного контакту з отруйними зміями. Якщо ж трапилась така прикрість як укус гадюки, перш за все не потрібно панікувати. Слід пам’ятати, що людський організм здатен перебороти дію отрути змій, що живуть в Україні, – це триватиме кілька днів і супроводжуватиметься гарячкою і пропасницею. Для людей, що чутливі до алергічних подразників необхідно прийняти антигістамінні засоби. Ушкоджену кінцівку слід іммобілізувати, тобто знерухоміти, наклавши шину на найближчі до місця укусу суглоби. Зняти каблучки та браслети, якщо укус припав на руку, оскільки вони будуть діяти як джгути. Постраждалому потрібно пити багато рідини (але не алкоголю, ясна річ!), можна гарячий чай, тоді отрута швидше буде виводитися через нирки. На рану вартує покласти лід або щось холодне, що зменшить больові відчуття. І допровадити слабого до лікувального закладу.

Пам’ятайте, що гадюки ніколи не атакують першими. Не намагайтесь взяти їх у руки, пнути ногою чи фотографувати з невеликої відстані, не провокуйте і не панікуйте, а мирно розійдіться з ними.

Відпочивайте з задоволенням і пам’ятайте, що в природі зайвих істот не існує.

Тарас Мельник
Начальник Долинського РВ У ДСНС