ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

16.07.2019

Порядок заповнення поля «Призначення платежу» розрахункового документа при сплаті платежів до бюджету

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що при сплаті, податків, зборів до бюджету платник податків зобов’язаний заповнювати поле «Призначення платежу» розрахункового документа з урахуванням вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 із змінами та доповненнями.

Зокрема, пунктом 1 цього Порядку передбачено, що поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

поле № 1 – друкується розділовий знак «*» (ознака платежу);

поле № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати (формат ссс - тризначне число)  наведені у  Порядку зарахування коштів;

поле № 3 – друкується розділовий знак «;» та один з нижченаведених реквізитів:

1) код клієнта за ЄДРПОУ для  юридичних осіб ;

2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр)(код  за ЄДРПОУ) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта)(вказувати правильні  коди)  та  для  фізичних осіб вказувати прізвище, імʼя, по батькові;

поле № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі.

Наприклад для фізичної особи :

*;101;1234567890; земельний податок, Вишневський Остап Остапович.

Громадяни, які отримували в органах ДФС Довідку-підтвердження статусу податкового резидента України мають задекларувати іноземні доходи

Громадяни, які працювали за кордоном та отримували в органах ДФС України Довідку-підтвердження статусу податкового резидента України мають задекларувати доходи отримані за межами України та сплатити податок на доходи фізичних осіб і військовий збір. Протягом 2018 року такі довідки отримали 484 громадяни - жителі Івано-Франківщини. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Якщо громадяни отримували зазначені доходи у 2018 році, то вони мали їх задекларувати до 1 травня 2019 року. Задекларовану суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору  платники мають сплатити до 1 серпня 2019 року. Громадяни, які ще не задекларували іноземні доходи мають їх задекларувати, тобто подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до органів ДФС за своїм місцем реєстрації. Якщо ж громадяни отримували доходи за межами України у поточному році, то отриманий дохід підлягає декларуванню у наступному, 2020 році. Зазначені доходи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та  військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Нагадаємо, що форма довідки-підтвердження статусу податкового резидента України визначена наказом ДПА України від 12.04.2002 № 173 «Про підтвердження статусу податкового резидента України» зі змінами та доповненнями. Згідно з п. 2 цього наказу довідку видає державна податкова інспекція за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) на своєму бланку протягом 10-ти робочих днів з моменту подання письмового звернення такої особи або надсилання листа через Електронний кабінет. Звернення щодо отримання Довідки може бути подано особисто заявником, уповноваженою на це особою або надіслано поштою. Довідка видається для підтвердження, що особа є платником податків в Україні і є резидентом України у розумінні договору про уникнення подвійного оподаткування між Україною і іншою країною та діє в межах календарного року та потребує щорічного її оновлення.

Кожний громадянин України має право взяти таку довідку, яка дозволяє звільняти (зменшувати) від оподаткування його доходи, отримані в іноземній державі, з якою Україна уклала двосторонні договори про уникнення подвійного оподаткування. На сьогоднішній день є чинними міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування між Україною та 75 країнами світу.

Майже 4 тисячі мешканців Долинщини, Болехівщини та Рожнятівщини отримали реєстраційні номери облікової картки платника податків

У Центрах обслуговування платників Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області надається повний спектр адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг. Тут здійснюється прийом звітності та вхідної кореспонденції.

Найпопулярнійшою є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

Так, упродовж першого півріччя 2019 року в Центрах обслуговування платників реєстраційний номер облікової картки платника податків отримали 3974 громадян.

Перелік всіх адміністративних послуг, які надаються у Центрах обслуговування платників, можна переглянути на інформаційних стендах та на офіційному субсайті ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Нагадуємо, що:

Центр обслуговування платників Долинської ДПІ Долинського управління знаходиться за адресою: м. Долина, вул. Грушевського, 16. Для отримання довідкової інформації можна звертатись за телефоном  (03477) 2-52-98.

Центр обслуговування платників Рожнятівської ДПІ Долинського управління знаходиться за адресою: смт. Рожнятів, пл. Єдності,4. Для отримання довідкової інформації можна звертатись за телефоном (03474) 2-12-83.

Земельний податок активно поповнює місцеві бюджети Долинщини та Болехівщини

Протягом першого півріччя 2019 року фізичні особи-власники земельних ділянок Долинщини та Болехівщини сплатили до місцевих бюджетів 2,4 мільйона гривень земельного податку, що на 375,7 тис.грн., або на 18,9 відсотка більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

У Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області зазначають, що більшість громадян-землевласників та землекористувачів своєчасно перераховують податок до бюджету за місцем розташування земельної ділянки. Водночас, є випадки несвоєчасної сплати земельного податку.

«Рекомендуємо власникам земельних ділянок сплатити нараховані суми земельного податку, а тим, хто з певних причин не отримав повідомлення-рішення, необхідно звернутися до Центру обслуговування платників Долинської ДПІ і з’ясувати, чи нараховувався їм земельний податок», – наголосила головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Долинського управління Ольга Баланда.

Завітати до Центру обслуговування платників повинні й ті громадяни, які змінили адресу проживання, але не внесли відповідні зміни до своїх реєстраційних даних.

«Оскільки земельний податок зараховується до місцевих бюджетів, то власники і землекористувачі повинні бути відповідальними та дисциплінованими платниками та перерахувати передбачені законом податки», – Ольга Баланда.

Р. ТИМКІВ

Начальник Долинського управління                                                        

ГУ ДФС в Івано-Франківській області