ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУ



Архіви публікацій



Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнери



Сесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник




На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

07.06.2019

Оренда на короткий строк

Відносини щодо оренди комунального майна регулюють, цивільне законодавство, закон України від 10.04.92 р. № 2269-XII «Про оренду державного та комунального майна», інші законодавчі акти, а також нормативно-правові акти затверджені відповідним органом місцевого самоврядування – зокрема, міською радою.

Главою 58 Цивільного кодексу України (ЦКУ) передбачено, що за договором найму (оренди) наймодавець відповідно до частини першої статті 759 ЦК передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами (ч. 1 ст. 252 ЦК).

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» орендар пропонує  строк.

 Передавати комунальне майно в оренду від імені територіальної громади уповноважені саме ОМС відповідно до вимог Закону України від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні».

Орендодавцем від імені територіальної громади щодо оренди майна (рухомого та нерухомого), що належить до комунальної власності територіальної громади, є місцева рада або уповноважені нею балансоутримувачі комунального майна.

Передача орендареві будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) оформляється відповідним документом (актом), який підписується сторонами договору. З цього моменту починається обчислення строку договору оренди, якщо інше не встановлено договором (ч. 1 ст. 795 ЦК).

При поверненні зазначеного майна  орендарем сторони також мають підписати документ (акт) про таке повернення. З моменту підписання такого документа договір оренди припиняється.

У п. 4 ч. 4 ст. 9 Закону  «Про оренду державного та комунального майна»   йдеться про короткострокову оренду.

Процитуємо норму: «У разі надходження заяви про оренду майна на короткий строк (не більше п’яти днів та без права продовження строку дії договору оренди) або заяви від бюджетної установи, музею, підприємства чи громадської організації у сфері культури і мистецтв (у тому числі національної творчої спілки або її члена під творчі майстерні), релігійної організації для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній, громадської організації ветеранів або осіб з інвалідністю, реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, державних та комунальних спеціалізованих підприємств, установ та закладів соціального обслуговування, що надають соціальні послуги відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”, Пенсійного фонду України та його органів, державних видавництв і підприємств книгорозповсюдження, вітчизняних видавництв та підприємств книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (чи) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру), оголошення про намір передати майно в оренду не розміщується і договір оренди укладається з таким заявником без проведення конкурсу. Законами України можуть бути визначені інші випадки передачі державного та комунального майна в оренду без проведення конкурсу»..

У даному випадку цей пункт можна застосувати лише для короткострокової оренди,  користування приміщенням протягом певного періоду в часі і не більше 5 днів.

 Орендна плата

Розмір, порядок та умови сплати орендної плати за користування  приміщенням чи його частиною, мають визначати сторони в договорі відповідно до статей 19-21 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та Методики розрахунку орендної плати  та пропорції її розподілу, затвердженої міською радою.Таку плату сторони можуть установити як погодинно, так і поденно чи помісячно. Строки внесення орендної плати визначаються у договорі.

Відшкодування витрат на утримання майна

Загальні умови відшкодування орендарем орендодавцю витрат на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг оговорюються в договорі оренди.
Як правило, після його укладання чи одночасно з ним, укладається договір про відшкодування витрат установи на утримання орендованого майна.

Можливим варіантом розподілу витрат установи на утримання орендованого майна є відшкодування орендодавцю частини їх вартості, що пропорційна кількості часу користування приміщенням орендарем.

Відповідальність за збереження майна

Відповідно до частини першої статті 773 ЦК орендар зобов’язаний користуватися річчю за її призначенням та умовами договору. До того ж орендар має право змінювати стан переданої йому в оренду речі лише за згодою орендодавця (ч. 3 ст. 773 ЦК).
Якщо погіршення  приміщення сталося з вини орендаря, він зобов’язаний усунути таке погіршення. У разі неможливості відновлення майна орендодавець має право вимагати відшкодування завданих йому збитків. Одночасно орендар не відповідає за погіршення майна, якщо це сталося внаслідок нормального його зносу або упущень орендодавця

 (ст. 779 ЦК).
Нагадаємо: стаття 9   Закону «Про оренду державного та комунального майна»,  визначає загальний порядок передачі об’єкта в оренду.

Зокрема, фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди, направляють заяву, а також інші документи згідно з переліком, відповідному орендодавцеві  (у Громадську приймальню міської ради, пр. Незалежності,5, м. Долина, тел. 2 88 00).

Орендодавець відповідно до вимог Закону  має розмістити в офіційних друкованих засобах масової інформації та на веб-сайтах орендодавців оголошення про намір передати майно в оренду.

Протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення орендодавець приймає заяви про оренду відповідного майна від заявників.

Зауважимо: протягом трьох робочих днів після закінчення строку приймання заяв орендодавець своїм наказом ухвалює рішення за результатами вивчення попиту на об’єкт оренди.

У разі якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди укладається із заявником.

У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди.

Тобто, конкурс проводити не треба, якщо надійде лише одна заява.

Наголосимо: конкурс на право оренди вільних об’єктів нерухомого майна комунальної власності територіальної громади проводиться з метою ефективного використання комунального майна та наповнення місцевого бюджету. Головним критерієм визначення переможця конкурсу є максимальний розмір орендної плати при обов’язковому забезпеченні виконання інших умов конкурсу.

Для того, щоб передати комунальне майно в оренду, ОМС проводять конкурс, як того вимагає чинне законодавство.