На території Долинського району мають місце випадки виявлення вибухонебезпечних предметів. Тільки за поточний період 2019 року було знайдено 4 таких предметів, які знаходять мирні жителі району.
Тож Долинський РВ УДСНС застерігає:
- Знайдені боєприпаси (або предмети, що схожі на них) повинні бути знешкодженні тільки спеціалістами;
- Про знахідку вибухонебезпечного предмету необхідно терміново повідомити місцеві органи державної влади (сільради, райвійськкомати, відділення міліції, відділи з питань надзвичайних ситуацій).
При виявленні вибухонебезпечного пристрою:
- Негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту.
- Не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.
- Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.
- Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).
- Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.
Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки.
Пожежі у природних екосистемах
До пожеж у природних екосистемах відносять лісові, торф’яні та степові пожежі, які завдають великих збитків державі, а при поганій організації боротьби з ними може постраждати і населення, яке проживає в зоні їх поширення. Лісові пожежі— неконтрольоване горіння на землях лісового фонду. Вони виникають, в основному, з вини людини та внаслідок дії деяких природних чинників.
Перешкодами для поширення вогню є водоймища, зелені насадження. Дощ, туман і сніг ослаблюють дію світлового і теплового випромінювання.
Дії, якщо ви опинилися в осередку лісової пожежі:
1) не панікуйте та не приймайте поспішних, необміркованих рішень;
2) не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а рухайтесь крайкою полум’я проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;
3) з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;
4) якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, — воно тут менш задимлене, рот і ніс прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;
5) під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не упускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок з допомогою голосу;
6) будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть упасти та травмувати вас;
7) після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.
Долинський РВ УДСНС України в Івано-Франківській області