ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

11.04.2019

Закликаємо будувати законно. Завжди раді Вам в цьому допомогти

До уваги членів гаражно-будівельних кооперативів міста Долини!

Вашій увазі – інформаційне повідомлення щодо отримання права на виконання будівельних робіт для будівництва зблокованих гаражів індивідуальних власників в гаражних кооперативах.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлені Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності” (далі – Закон України). Процедура виконання будівельних робіт визначена Порядком виконання будівельних робіт, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України “Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт” від 13.04.2011 № 466 (далі – Порядок 466). Процедура прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів визначена Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України “Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів” від 13.04.2011 № 461 (далі – Порядок 461).

Природно, що  всі  прагнуть до покращення своїх житлових та побутових умов. Одним із способів вирішення цього питання є будівництво гаражів в гаражних кооперативах (індивідуальних або зблокованих). Як і для будь-якого будівництва, перш за все, необхідно в установленому порядку отримати право власності чи користування земельною ділянкою з відповідним цільовим призначенням.

Слід відмітити, законодавством встановлено, що забудова територій повинна відбуватися відповідно до містобудівної документації (генеральний план населеного пункту, детальний план території, зонінг). Тобто, в тих чи інших місцях повинні розміщуватися споруди певного призначення: в житлових зонах – житлові будинки, в промислових – заводи, підприємства тощо.

Під час  розгляду можливості розміщення на земельних ділянках лише гаражів не треба забувати, що згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 № 548, визначено землі для будівництва індивідуальних гаражів (код 02.05) та землі для колективного гаражного будівництва (код 02.06). Тобто, законодавством передбачено можливість відведення земельних ділянок для будівництва гаражів.

Для формування єдиного підходу до розміщення (будівництва) гаражів в гаражних кооперативах, на підставі консолідованої інформації, згідно з Законом України, Порядком 466, Порядком 461 та ін. нормативно-правові акти щодо врегулювання процесу містобудівної діяльності, відділ державного архітектурно-будівельного контролю Долинської міської ради інформує:

За існуючим порядком, для будівництва зблокованих гаражів індивідуальних власників в гаражних кооперативах, необхідно:

  • створити такий кооператив;
  • оформити у власність або користування кооперативом земельну ділянку;
  • відповідно до містобудівної документації (детального плану території), отримати містобудівні умови та обмеження для будівництва комплексу (частини комплексу) гаражів;
  • розробити проектну документацію, у якій, зокрема, визначити клас наслідків (відповідальності) об’єкта будівництва;
  • пройти експертизу проекту будівництва;
  • отримати право на виконання будівельних робіт. Необхідно подати  повідомлення про початок виконання будівельних робіт відділу державного архітектурно-будівельного контролю – щодо об’єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) або видачі кооперативу відділом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт – щодо об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) наслідками;
  • після завершення будівництва ввести в установленому законодавством порядку об’єкт в експлуатацію;
  • зареєструвати право власності об’єкта будівництва на гаражний кооператив з подальшою перереєстрацією частин об’єкта на окремих власників.

Будівництво виключно гаражів повинно здійснюватися у загальному встановленому законодавством порядку на земельних ділянках, відведених для цієї мети!

Додатково зазначаємо, що відповідно до частини 1 статті 376 Цивільного кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Відповідно до статті 38  Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», передбачено право відділу державного архітектурно-будівельного контролю Долинської міської ради подавати позов до суду про знесення самочинно збудованих об’єктів.

Тому закликаємо будувати  законно! Завжди раді Вам в цьому допомогти!

 Детальну консультацію спеціалістів відділу державного архітектурно-будівельного контролю Долинської міської ради з питань оформлення та отримання документів дозвільного та декларативного характеру замовник (його уповноважена особа) може  отримати, звернувшись  за адресою: м. Долина, вул. Чорновола, 6. Телефонуйте нам:  2-81-20.