Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової 49 сесії Долинської міської ради відбудеться 07 березня 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 лютого 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник


07.02.2018

Забудовникам: “Встановлення пандусів, підйомників, платформ – обов’язкова вимога!”

Забудовникам

«ВСТАНОВЛЕННЯ ПАНДУСІВ, ПІДЙОМНИКІВ, ПЛАТФОРМ – ОБОВЯЗКОВА ВИМОГА!»

звертається до мешканців міста, фізичних осіб-підприємців, установ та організацій відділ державного архітектурно-будівельного контролю  Долинської міської ради.

Маломобільні групи населення – чисельна категорія громадян, яка включає:

  • осіб з інвалідністю. Незважаючи на те, що за пересування відповідає переважно опорно-рухова система, не тільки її захворювання роблять людину маломобільним. Якщо вона погано бачить, то погане орієнтування у просторі також може перешкодити їй повноцінно пересуватися.
  • вагітних жінок. Вагітним жінкам долати серйозні відстані сходами також дуже важко.
  • людей похилого віку. У старших людей можуть бути захворювання, що обмежують можливості пересування. У цьому випадку використовуються допоміжні засоби, такі як тростина або милиці. Швидкість пересування з ними значно менша.
  • дітей дошкільного віку. Маломобільність спровокована тим, що вони або ще не навчилися ходити, або не можуть повноцінно орієнтуватися в просторі без допомоги батьків.
  • осіб внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі у військових діях в Донецькій та Луганській областях.

Захист інтересів маломобільних груп населення є міжнародним зобов’язанням України відповідно до Конвенції ООН про права інвалідів, яка визначає необхідність забезпечення особам з інвалідністю доступності до фізичного, соціального, економічного та культурного оточення, охорони здоров’я та освіти, а також інформації та зв’язку, що може сприяти створенню для них можливості повною мірою користуватися всіма правами.

Таким чином, держава першочергово має створити для маломобільних груп населення можливість вести незалежний та повноцінний спосіб життя, тобто вжити конкретних заходів для усунення будь-яких перешкод, що ускладнюють або унеможливлюють доступ до споруд, транспорту, а також до об’єктів і послуг (школи, дитячі садки, житлові будинки, медичні установи, аптеки, магазини та робочі місця).

Основний нормативно-правовий акт – ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення» набув чинності з 1 травня 2007 року та впорядкував вимоги щодо будівництва нових об’єктів або реконструкції існуючих відповідно до потреб різних категорій осіб.

Згідно із Законом України від 20.11.2012 р. N 5496-VI, внесені зміни до Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» встановлена окрема відповідальність «за нестворення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення».

Таким чином, при будівництві нових об’єктів в основному створені юридичні та технологічні умови забезпечення прав маломобільних груп населення, в першу чергу щодо доступності до будівель і споруд.

Однак будинки, громадські будівлі і споруди всіх форм власності, збудовані та прийняти в експлуатацію до травня 2007 року здебільшого не відповідають вимогам щодо доступності. Проведення реконструкції з будівництвом пандусів, підйомників, платформ можливе, зокрема, через встановлення окремого порядку відведення та використання таких земельних ділянок виключно для забезпечення вимог ДБН В.2.2-17:2006, а після цього – посилення контролю за виконанням вказаних вимог.

Недавно в законодавстві відбулись зміни, котрі полегшують створення архітектурної доступності об’єктів, зокрема Законом України від 17.01.2017 №1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» частину другу статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» доповнено абзацом другим такого змісту: «Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затверджується Кабінетом Міністрів України.». Зазначений Перелік, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 406, містить роботи з улаштування засобів безперешкодного доступу до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Відповідно по п.11 Постанови КМУ №406 від 07.06.2017р. роботи з улаштування засобів безперешкодного доступу до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт
не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Також важливим кроком є підготовлений народними депутатами проект «Про внесення змін до Закону України  «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо посилення захисту інтересів осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності)».

Законопроектом вносяться зміни до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” та пропонується доповнити частину четверту статті 34 доповнити абзацом, що дозволить проводити прибудову до об’єктів будівництва пандусів або облаштування піднімальних платформ (підйомників) для забезпечення безперешкодного доступу інвалідів та інших маломобільних груп населення до під’їздів, квартир, на земельних ділянках будь-якої форми власності за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

Крім того, пропонується з метою створення сприятливих умов для виконання вимог доступності звільнити замовників будівництва від пайової участі у розвитку інфраструктури у випадку будівництва пандусів або облаштування піднімальних платформ (підйомників) для забезпечення безперешкодного доступу інвалідів та інших маломобільних груп населення до під’їздів, квартир, приміщень житлових та нежитлових будинків.

При цьому, враховуючи обов’язок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю у повному обсязі, об’єктивно та неупереджено здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль у межах повноважень, передбачених законодавством, пропонується окремо визначити повноваження з питання забезпечення доступності. Тож за посадовими особами органів державного архітектурно-будівельного контролю буде закріплене право під час здачі об’єктів в експлуатацію в обов’язковому порядку проводити перевірку відповідності виконання будівельних робіт вимогам містобудівного законодавства щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.