Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 березня 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
08.06.2018

Володимир ГАРАЗД: “В пріоритеті – права й інтереси громади”

Прес-конференція

Володимир ГАРАЗД: « В ПРІОРИТЕТІ – ПРАВА Й ІНТЕРЕСИ ГРОМАДИ»

 Відкритий до спілкування. З думкою до громади. З планами і задумами до громади. У перший день літа міський голова Долини зустрівся з представниками регіональних мас-медіа. Прес-конференція була присвячена результатам 38 сесії Долинської міської ради, яка відбулась 30 травня.

 Перевиконання бюджету  ми направили на придбання  нової техніки  і ремонт доріг

38 сесія міської ради була досить об’ємною: ми розглянули понад 70 питань, прийняли 66 рішень. Розповім про найбільш важливі, починаючи від виконання й уточнення бюджету міста, програм розвитку міської інфраструктури, доріг, безпеки руху, розвитком підприємництва, економіки міста, гуманітарних та соціальних, а також  питань, пов’язаних з діяльністю  ПАТ «Укрнафта», детальних планів територій, виділення земельних ділянок. Як і завжди, в пріоритеті – права й інтереси громади.

Отже, якщо вести мову про виконання  й уточнення міського бюджету, то за результатами 4 місяців перевиконання у нас трохи більше 4 мільйонів гривень. За рішенням  профільної депутатської комісії кошти було направлено на збільшення фонду оплати і дофінансування ряду стратегічних  програм міста,  насамперед на придбання комунальної техніки і ремонту доріг. Було внесено зміни, розширено і доповнено ряд міських програм, зокрема будівництва доріг і тротуарів. Значно розширили список доріг на цей рік і збільшили фінансування, оскільки виготовили проекти і кошторисну документацію, уточнили кошториси по декількох ділянках, де цього року буде оголошено тендер і проведено роботи. Суттєво розширили програму безпечного руху. Вона стосується різноманітних заходів: це будівництво піднятих пішохідних переходів, кільцевих розв’язок як на міських, так і на дорогах державного значення, будівництво автобусних зупинок, заміну дорожніх знаків, всього, що стосується безпеки руху, в тому числі.

Значно розширили перелік у програмі з реконструкції будівництва водопровідного і каналізаційного господарства. Також внесли суттєві зміни в програму пам’яток і в’їзних знаків. Стосуються вони встановлення трьох в’їзних знаків до міста, дошки пошани на вулиці Грушевського, огорожі цвинтарів нашого міста, а також встановлення майбутнього пам’ятника героїв Небесної Сотні. На часі – завершення нашого історичного ансамблю «Борцям за Українську державу». Проведений конкурс, зараз переможець готується до втілення свого задуму, а ми, в свою чергу, маємо зробити реконструкцію площі, що межує з стоматологічною поліклінікою.

Ми готові співфінансувати половину ремонту багатоквартирного житла

На сесії було прийнято за основу Програму співфінансування дольової участі мешканців у ремонті багатоквартирного житлового фонду. Закликаю долинян долучатись, бо це стосується 2/3 нашого міста, які проживають у багатоповерховому житловому фонді. У нас вже є позитивний досвід дольової участі мешканців у модернізації своїх будинків зокрема, програми співфінансованої Європейським Союзом та урядом міста утеплення будинків, де внесок долинян був лише 20 відсотків від  всієї суми. Зараз в Долині діє дуже популярна програма співфінансування із заміни вікон у під’їздах. Долиняни збирають половину коштів та звертаються до міської ради. Нові вікна в під’їздах – це гарний вигляд, затишок, комфорт. Позитивний досвід обох проектів покладений в основу Програми. Попереду – публічні обговорення, відтак  на одній з наступних сесій будемо її приймати в цілому, передбачимо фінансування з міського бюджету на цей і на наступні два-три роки.

Відтак деякі зміни ми внесли до програми діяльності основного балансоутримувача КП «Управління комунального майна» Долинської міської ради.— Вони стосуються ремонтів в дитсадках міста, ремонтів мереж, їх підключення у бюджетних установах. Розроблена також проектно-кошторисна документація на заміну даху в нашій історичній споруді «Рідна школа», що по вулиці Шептицького. Ця старенька будівля, якій понад 100 років, має величезне історичне значення для міста. В часи обох польських окупацій тут здобували знання відомі вихідці, почесні громадяни Долини Омелян Антонович, Мирослав Антонович, кардинал Мирослав Іван Любачівський та багато інших. Будемо шукати можливості для  якнайскорішого втілення свого задуму і спільного обов’язку збереження історичної спадщини міста.

Продовжуємо активно і дієво відстоювати інтереси громади

Дуже важливий ряд питань, які ми розглянули на сесії, стосується діяльності нашого основного орендаря і землекористувача – ПАТ«Укрнафта». Наші стосунки непрості. До приходу нового керівництва таких проблемних питань у нас не виникало. Кардинально змінене керівництво одразу почало займатись тотальною оптимізацією. Я, з одного боку розумію таку річ, як ефективність виробництва і нові технології, але вона зачіпає такі питання, як «позбування» земель, на котрих видобувають нафту. Мова йде про чотири величезні ділянки і десятки гектарів, які «Укрнафта» хоче «скинути» місту. Чому скинути? Землі в основному забруднені, із величезними охоронними зонами,  а конфігурація ділянок така, що вона нікому не цікава. ПАТ «Укрнафта» заявляє, що ми можемо собі використати їх на власний розсуд. Але ті землі, які знаходяться в зонах свердловин і мереж, позбавлені можливості передачі комусь в оренду чи власність, є дуже багато обмежень і обтяжень. Декілька місяців тому ми почали шукати дієвого і законного інструменту захисту інтересів громади. Бо як не захистимо, то ніхто  інший цього не робитиме. Тож на цій сесії ми затвердили Положення про повернення земельних ділянок. Воно врегулює не тільки повернення земель від «Укрнафти», воно стосується всіх орендарів, і, власне, прописує чіткий порядок передачі земель в таких випадках. На мій погляд, проведена величезна робота в цьому плані відділом земельних ресурсів, особливо керівником земельного відділу Андрієм Янішевським. Ми консультувались з фахівцями, науковцями з Києва, Івано-Франківським національним університетом нафти й газу, проводили громадські слухання. І вже узгоджений остаточний варіант внесли на розгляд сесії. Положення знайшло підтримку в депутатів. Воно прийняте, вступило в силу і доповнює, чітко розвиває, деталізує процедуру повернення земель, яка передбачена Земельним кодексом.  Ми не порушили закон, як про це заявило керівництво «Укрнафти», ми просто деталізували ті прогалини, про які в законодавстві, на жаль, не сказано. Тому законотворці взяли цю нову проблему «на олівець». Думають і зацікавлені внести зміни до законодавства про оренду землі, щоб врегулювати такі нюанси.

Тим часом, у нас чотири ділянки на розгляді у суді. Їх«Укрнафта» хоче подрібнити і частинками нам віддати. Ми з цим не згідні. До речі до роботи в комісії, залучали фахівців «Укрнафти», виїжджали буквально на всі території, про які йдеться. Чи доцільно нафтовикам ставити питання, коли на території працює нафтоперекачувальна установка. Вона транспортує нафту, яка продається, і з цього підприємство має дохід. Нам пропонують: вирізати чотирикутник 30*30, а все решта – назад місту.  ПАТ «Укрнафта» у свій час отримала дозвіл на гірничий водовідвід від міської ради. Звернулась за ліцензією на видобування нафти до відповідного органу. Відтак, почала видобуток і досі здійснює цю діяльність. Коли міська рада дає дозвіл на гірничий відвід, вона тим самим дає цій юридичній особі виключне право на експлуатування  в межах гірничого відводу. Виявляється, міська рада колись надала гірничий відвід (а поширюється він на велику площу ділянок), і компанія має виключне право на видобуток. Отримавши його, компанія – монополіст почала зловживати: отут нам не треба, оце забирайте.

Детально ми не вникали до цього законодавства, але життя змусило вивчити. Вважали, що зможемо залучити інвестора, який поруч зможе розпочати видобуток нафти. Але ж ні!

Логічним було друге питання, коли ПАТ «Укрнафта» звернулась до міської ради про гірничий відвід Вигодо-Витвицького нафтового родовища, тому що зараз вони подають пакет документів на ліцензування. Наміри «Укрнафти» не знайшли підтримки в депутатів, відповідно, рішення не було прийняте. Керівництво філії телефонувало, звинувачуючи нас у непатріотизмі, мовляв, позбавляємо людей робочих місць. Навіть депутати, які працюють у тих організаціях, говорили, що це призведе до збитків у економіці міста. Наша відповідь така: а як нам інакше вплинути на керівництво, яке отримавши виключне право на видобуток потім починає цим правом зловживати? І, власне, ми готові до компромісного, конструктивного вирішення спірного питання. Але тепер керівництво «Укрнафти», яке оголосило тиху, чи й не зовсім «тиху війну», ходить по судах. З ними важко змагатися, адже там працюють величезні відділи, досвідчені юристи, адвокати. У нас же – один спеціаліст веде боротьбу з ними у судах – начальник юридичного відділу міської ради. В мене питання до керівництва «Укрнафти»: для чого вони це затівають? Залиште цю справу, не конфліктуйте з громадою, не сперечайтесь, поважайте її право на відсоток від оренди. Хочу передати той настрій з сесійної зали, зокрема, депутати готові позитивно розглянути всі рішення, які стосуються «Укрнафти», але просять поваги до себе і до громади.

В розвитку цього конфлікту ми продемонстрували у сесійній залі фільм. Один із волонтерів, учасник АТО Роман Кравець, маючи можливість, провів зйомку дроном спірної території і показав усі недоліки, нюанси, про які в кабінетах не говорять, а, можливо, і не знають, бо не їздять по цих територіях. Думають, що там все в порядку. Фільм промовистий, показує, що насправді твориться на «нафтових» землях. Будемо апелювати не тільки в межах повноважень ради, але й до громад, до вищого керівництва і власників «Укрнафти». Я думаю, озвучимо і опублікуємо його найближчим часом. Можливо, не всі знають про ситуацію, яка склалась. Ціна питання до півтора півтора мільйони гривень в рік. Торгуватись підприємству, яке постійно заробляє на нашій нафті, затіювати спірні ситуації, тяганину. Чи економічно оправдано, сплачуючи набагато більші суми до бюджету, торгуватись? Адвокати дорожче коштують, ніж ті ділянки. Можливо, достукаємось до керівництва «Укрнафти». Депутати, як на мене, теж повели себе емоційно, коли йшло бурхливе обговорення. Тому вони запропонували збільшити відсоткову ставку по тих земельних ділянках. Базова ставка-10%, підписано 90% угод по цих ставках.  Депутати проголосували з  1 січня цей відсоток збільшити на 2%.

Податок на майно зменшили наполовину

…Далі хочу розповісти про прийняття програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва. На мою думку, це  було одне з найбільш важливих питань сесії. Вперше за багато років Долина має свою власну програму розвитку малого та середнього бізнесу. Минулого року за підтримки канадських експертів  проекту ПРОМІС місто розробило стратегічний план, який визначив концептуальні підходи до економіки міста  на наступних 10 років. Програма локальна, дає відповіді на питання, що потрібно зробити для того, щоб наш малий та середній бізнес став конкурентоспроможним, сильнішим. Відкриваються нові можливості, в тому числі експортні. Це дасть у майбутньому притік робочих сил, робочі місця, збільшиться  надходження до бюджету, розвиватиметься економіка міста. Канадські експерти провели величезну роботу з локального опитування в усіх сферах, а згодом запропонували програму. Під час попередніх сесій міської ради було прийнято цю програму як основу, а тепер маємо робочі зустрічі з керівниками різних виробничих сфер: харчової, легкої, швейної, деревообробної та інших. Таким чином, зможемо тестувати програму і хочемо почути наскільки вона є цікавою, змістовною, повною. Я дуже вдячний керівникам підприємств, які вже дали слушні пропозиції. Хочу сказати, що програма зорієнтована на всі сфери і сформована за шістьма напрямками, які направлені на підтримку бізнесового потенціалу, і що дуже важливо – на підтримку підприємців-початківців. Передбачена велика промоційна робота, щоб заохочувати молодь до розвитку бізнесу, заняття підприємництвом. Одним з напрямів є покращення адміністрування, бо наші дозвільні процедури не завжди дають змогу впевнено розпочати бізнес. Необхідно ввести ряд фінансових інструментів для покращення та зменшення фінансового навантаження, кредитування і пошуку інструментів міжнародної технічної допомоги, що, до речі,  добре вдається сьогодні міській раді.  Акцентую на тому, що можливості для залучення грантових коштів європейських інституцій є  і для бізнесу. У нас є ряд підприємств, які виходять на всеукраїнський ринок, здійснюють експортні поставки за межі країни. А це – додаткові кошти в економіку міста.  Але також є проблеми з робочим персоналом. Молодь, фахові робітники  мають можливість вільного виїзду на роботу в країни  Євросоюзу. Ми мали близько десятка зустрічей, де підприємці з розчаруванням говорили про відсутність робітничих професій: нема продавців, будівельників, токарів, слюсарів, сантехніків, електриків, водіїв. В газетах постійно подають оголошення про набір на роботу. Тому ми взяли на замітку і впровадимо ряд заходів для покращення ситуації. Спробуємо попрацювати більш інтенсивно і бізнес готовий долучитися до  розширення діяльності навчально-виробничого комбінату, який  навчає виробничих професій старшокласників району. Підприємці мають наміри зустрітися з керівництвом закладу, обговорити, що потрібно для покращення матеріально-технічної бази. Тобто, вони готові надати  для навчальних потреб своє обладнання, чи то швейні, чи то слюсарні чи токарні верстати, інструменти, інвентар. Вони готові навіть оплачувати роботу викладачів. Мета –  віднайти тих старшокласників, молодь, яка готова працювати  в Україні,  якій подобаються ті чи інші сфери діяльності, які згодом можуть поповнити ряди персоналу підприємств. Зазначимо, підприємці — чи не єдиний можливий варіант і чинник, щоб молодь  залишалась працювати в Україні. В нашому місті  й районі немає, на жаль, училищ, технікумів. Завдяки Програмі посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва можна суттєво покращити ситуацію. Найближчим часом почнемо працювати над її реалізацією.

До блоку важливих питань належать й рішення, що стосуються податку на землю. Ми нічого не змінили в базі оподаткування, але привели у відповідність до нового класифікатора, без змін і додаткових навантажень. Зараз ці платежі стануть більш зрозумілими. Ми прийняли рішення про зменшення ставки податку на майно на половину – з 1% до о,5%. Але за рахунок збільшення мінімальної заробітної плати цей податок залишиться на тому ж рівні, на якому був, з невеличким коефіцієнтом інфляції. Зазначу, якби не прийняли вчасно рішення, було б у 2019  році навантаження податку на майно у 2 (!) рази. З метою покращення легалізації податків та зборів депутати прийняли рішення про введення ще однієї штатної посади у відділ економіки, спеціаліст якої займався б оптимізацією податків. Оголосимо конкурс на посаду і згодом уже будемо знати, для яких податків ми зможемо запровадити персональний облік, покращити ситуацію з сплатою податків і зборів у нашому місті.

(Початок. Продовження в наступному номері Вісника міської ради)

Фото тижневика «Добра справа»