Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 березня 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
12.06.2018

Володимир ГАРАЗД: “В пріоритеті – права й інтереси громади” (ІІ частина прес-конференції)

Прес-конференція

Володимир ГАРАЗД: «В ПРІОРИТЕТІ – ПРАВА Й ІНТЕРЕСИ ГРОМАДИ»

У перший день літа міський голова Долини зустрівся з представниками регіональних мас-медіа. Прес-конференція була присвячена результатам 38 сесії Долинської міської ради.

ІНВЕСТУЄМО САМІ, ПІДТРИМУЄМО ІНВЕСТОРІВ

На сесії 30 травня була прийнята нова програма енергозбереження, що передбачає сучасний підхід за чотирма напрямами, в тому числі продовження термомодернізації будівель. Новий напрям, який хочемо підтримати – «Зелена енергетика». Відомо, що багато людей хочуть придбати електромобілі, бо це вигідно, економно, зручно і екологічно безпечно. Однак у нас нема для них заправної станції. Потрібно в місті збудувати заправну станцію для електротранспорту. Дане питання є не дуже коштовне і ми готові його реалізувати. Також посилимо пошук і залучення інвесторів у виробництво сонячної, вітрової, геотермальної енергії.

Важливим для розвитку міста є оновлення генерального плану. Діючий генеральний план був розроблений ще з 2003 року. За 15 років місто змінилось, має інші пріоритети. Ми прийняли Стратегію розвитку і відповідно до неї повинні здійснювати планування. Для цього в минулому році міська рада подала проект на обласний конкурс, де отримали перемогу та відповідно співфінансування. Наступним кроком буде визначення підрядника з розробки нового генерального плану міста.

Також на сесії було прийнято багато рішень щодо детальних планів територій. Зокрема, детального планування спортивного павільйону на нашому комунальному стадіоні «Нафтовик», а також приватних територій громадян, підприємців, які розвиваються і мають наміри інвестувати у розвиток нашого міста. Зокрема, планується створення цеху з переробки молока та залучення інвестицій в інші галузі виробництва.

ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ

Депутатами розглянуто ряд земельних питань, з них більшість стосувалися продовження оренди суб’єктам підприємницької діяльності та виділення землі для будівництва будинків, надання у власність долинянам земельних ділянок, на які в них є всі підтверджуючі документи.

Одним із важливих для міста рішень є затвердження проекту виділення землі для будівництва приміщення суду по вулиці Нафтовиків. Прийняттю рішенню передувала активна громадська дискусія, розглядався детальний план території. Зі свого боку ми все необхідне зробили, тепер рішення – за судовою адміністрацією. Надіємось, що зволікань не буде і вони незабаром розроблять проектно-кошторисну документацію, погодять дозволи на будівництво, залучать підрядників. Сучасне приміщення окружного суду – подвійний ефект для міста – нарешті суд буде мати своє приміщення в зручному місці, недалеко від центру, з хорошою транспортною розв’язкою, поруч прокуратура, поліція. З появою нового приміщення для суду у нас з’явиться можливість «вдихнути друге життя» у ще один заклад дошкільної освіти. Оскільки зараз досить велика черга маленьких долинян в дитсадки, то, відновлення діяльності ще одного закладу дошкільної освіти вирішить проблему десятиліття.

НАШІ СОЦІАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ В МІСТІ БІЛЬШІ, НІЖ РАЙОННОГО ТА ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТІВ РАЗОМ ВЗЯТІ

Міською радою постійно надається одноразова грошова допомога жителям міста, які потребують лікування. Цього місяця була рекордна кількість звернень – 41 особі ми надали матеріальну допомогу. Всі заяви та відповідні документи попередньо розглядає соціальна комісія та надає свої пропозиції.. Щороку обсяг допомоги зростає. Виплата за цей місяць сягає річної (!) попередніх років. Розуміємо і співпереживаємо за долинян. Запевняю, будемо допомагати і надалі в межах кошторисів і призначень, які у нас є.

Важливе питання стосувалось роботи з безпритульними тваринами. Добігла кінця підготовча робота, яка тривала близько півроку з моменту нашого першого знайомства з керівником ГО «Дружня лапа» Павлом Маївським. Прийнята програма підтримки діяльності ГО «Дружня лапа» в питанні регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. До кінця року ми передбачили 120 тисяч гривень на відлов тварин, стерилізацію, матеріали, медикаменти. На даний час триває ремонт приміщення для майбутнього стерилізаційного пункту. Міська рада завжди готова допомагати необхідним і корисним волонтерським  ініціативам.

Важливе рішення було прийняте щодо фінансування на доставку гуманітарних вантажів Благодійним фондом Долини. Я скажу, що останні декілька місяців Фонд, не дивлячись на псевдокритику і брехливі фільми, розширив діяльність. Доля зіграла з «режисерами» злий жарт. Ті, хто допомагав, ще більше повірили засновникам, керівникам, і у нас є зростання пропозицій надання гуманітарних вантажів для громади, і цьому ми безумовно раді. Бо це неоціненна робота і неоціненні інвестиції у соціальну сферу, в першу чергу в дитячі лікарні, медичні, освітні заклади, військові госпіталі, притулки.

Черговий вантаж, який отримав Фонд за підтримки міської ради на початку червня – це ліжка, візки, різноманітний інвентар та матеріали. Звичайно, депутати погодили зміни до програми підтримки  МБО «Благодійний фонд Долини». Планується, що до кінця року матимемо ще як мінімум 5 поставок гуманітарних вантажів. Відкриваються нові можливості, відтак будемо розширювати фінансування програми, оскільки її ефективність є надзвичайно високою. На 1 гривню потрачених бюджетних коштів на доставку маємо на 20-30 гривень товарів, матеріалів, обладнання, інвентарю. Якщо оцінити вартість інвестицій у вигляді привезених вантажів за останніх три роки, то в ринкових цінах це – щонайменше 30 мільйонів гривень. Уявіть собі, більше, ніж інвестиції з районного і державного бюджету разом взяті!

 Треба розуміти, що основна заслуга в цьому – це заслуга тих, хто створив Фонд та управляє ним. Це Леся Тисяк-Мураль, Оксана Кізима, Олександр Кізима. Команда Фонду, які можна сказати, на волонтерських засадах цю діяльність провадить, може розраховувати на подальшу нашу підтримку.

ГУМАНІТАРНІ ПИТАННЯ

Важливим питанням у блоці гуманітарних питань стало затвердження нової відзнаки. Поряд з відзнаками «Почесний громадянин міста», «За заслуги перед містом», в сфері благодійництва – «орден Омеляна Антоновича», у сфері духовності – «орден Кардинала Любачівського», у сфері мистецтва – «Орден Мирослава Антоновича», буде ще одна – це «Орден Володимира Горбового» – доктора права, взірця патріотизму, націоналізму, який був адвокатом Степана Бандери, головним суддею ОУН, щирим українцем, що фактично все життя присвятив боротьбі за незалежну українську державу. Є ряд достойних людей, які вже цього року йменуватимуться на цю почесну відзнаку. Перше вручення відбуватиметься вже в серпні, традиційно до дня Незалежності та Дня міста.

Ще одне питання, яке депутати розглянули – створення міського відділу освіти. Ми йдемо до повноцінної децентралізації, маємо можливості розширити повноваження міської ради відповідно до фінансових можливостей. За останнє десятиліття міська рада структурувалась, що дало можливість розширити величезний спектр послуг для жителів міста, підприємств, юридичних осіб. Створення відділу освіти пов’язане з тим, що триває реформа освіти і законодавець поклав відповідальність за діяльність освітніх закладів на засновника. Оскільки всі заклади дошкільної освіти, за винятком ДНЗ «Теремок», належать Долинській міській раді і територіальній громаді, відповідно ми уповноважені державою на їх управління. Була можливість делегувати ці повноваження управлінню освіти РДА, але депутати підтримали створення міського відділу. Маємо подальше власне бачення розвитку дошкільної освіти у місті. У нас вона на доброму рівні, але ми зробимо ще більш цікавішою, жвавою, креативною. Окрім того, відділ освіти буде відповідати й за розвиток позашкільної освіти. Хочемо посилити роботу та запровадити окрему програму бізнес-освіти для школярів. Попередній досвід був у рамках канадського проекту з місцевого економічного розвитку. Коли я був керівником бізнес-центру, особисто впроваджував ці програми і пам’ятаю той величезний попит з боку батьків і старшокласників щодо бізнес-освіти у нашому місті. Відділ освіти буде займатись також проведенням загальноміських освітніх заходів відповідно до плану роботи. Зараз триває подання заявок на конкурсний відбір. Маю сподівання і впевнений, що проведемо конкурс і знайдемо тих людей, які будуть працювати у новоствореному відділі освіти ефективно і з душею.

ПРИСЛУХАЄМОСЬ ДО ДУМКИ КОЖНОГО

На жаль, ми не прийняли важливе рішення – про обмеження продажу алкоголю. Раніше таке рішення ми приймали ще в 2014 році, в період Майдану. Тоді не було ніякої законодавчої бази, закон не передбачав повноважень для місцевих органів в питанні врегулювання часу продажу алкогольних виробів, але тоді ми заручились великою громадською підтримкою. Рішення дотримувались майже всі, за винятком деяких власників торгових точок. Вони оскаржили рішення в суді.

Сьогодні ж прийнятий і вступив у силу закон, який уповноважує місцеві органи влади встановлювати час продажу алкоголю. Начальник відділу економіки Роман Михнич запропонував проект рішення, який був поданий на обговорення депутатського корпусу. На жаль, достатньої підтримки даний проект не отримав. До даного питання ми повернемось повторно. Процедура прийняття регуляторного акту передбачає широке громадське обговорення та прийняття в цілому. До обговорення прагнемо залучити якомога більше людей, насамперед жителів міста, батьків, учителів. Хочемо, щоб активними учасниками громадських обговорень були й підприємці. Розуміємо, магазини втратять у продажі в нічний час, однак таке спірне питання є темою дискусій. Дискусія має бути, за тим має бути прийнятий врегульований акт на підставі Закону, який би всі поважали і підтримували.

…Такою змістовною була 38 сесія Долинської міської ради. Я особисто задоволений підготовкою сесійних питань, за що вдячний всім, зокрема – працівникам відділів міської ради,  керівникам комунальних підприємств і закладів, експертам, які залучалися. Дякую за активну роботу депутатам, які виважено розглянули питання на засіданнях комісій, вели жваве обговорення, а в результаті прийняли важливі й конструктивні рішення.

(Завершення. Початок в минуло тижневому номері Вісника міської ради та на офіційному веб-сайті)

Фото тижневика «Добра справа»