Архіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
10.10.2018

«Він дуже любив подорожі Україною…»

8 жовтня у музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулось відкриття виставки відомого українського фотомитця Василя Пилип’юка «Україно, ти для мене диво!».

Виставку презентувала родина Пилип’юків (м. Львів): дружина Анна Іванівна та син Володимир. Щиро і тепло вітали гостей керуюча справами міської ради п. Світлана Сапетна; близький друг і колега у членстві Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), голова фотоклубу «Промінь», що діє при музеї «Бойківщина» Юрій Черневий; сокурсник «альма-матері», член Національної спілки журналістів України Іван Ярич; член Національної спілки письменників України Надія Дичка, член Національної спілки журналістів України Ярослав Савчин та ін.

Вечір наповнився спогадами про світлої пам’яті Василя Пилип’юка (згадували яким був у роботі і вдома, у приватному житті, у відношенні до колег і родини; любов до подорожей і спілкувань, багатоступеневість творчості, наполегливість та вимогливість до праці, мистецтво працювати у колективі і бути керівником, мистецтво вибору мальовничих фото сюжетів; праця у видавництві «Світло і Тінь» тощо).

На згадку про цей день п. Світлана Сапетна вручила п. Володимиру від Долинської міської ради, музею «Бойківщина» та фотоклубу «Промінь» пам’ятні подарунки.

Затишне коло розмов супроводжувала презентація світлин-спогадів про візити фотохудожника В. Пилип’юка на святкові заходи Долинського фотоклубу «Промінь», що відбувалися у музеї «Бойківщина». Презентацію підготувала керівник фотоклубу «Промінь»  п. Надія Шмаль.  Майже у повному складі члени фотоклубу разом із його керманичем стали учасниками відкриття виставки і з відчуттям шанобливості до видатного колеги у фотомистецтві, брали участь в обговоренні тих чи інших мистецьких світлин. Прикрасили вечір спогадів про велета-митця у світі фотомистецтва два музичні привітання: пісні «Алилуя» та «Небо знає» від Роксолани Соболевської – вихованки Долинської музичної школи естетичного виховання ім. М. Антоновича.

Родиною Пилип’юків фондам Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновича подаровано мистецький фотоальбом «Василь Пилип’юк. Світовідчуття епохи» та фотокартину «Тарасова світлиця у Каневі».

Ще раз щиро дякуємо родині Пилип’юків від імені долинян та адміністрації музею за чудову виставку фотомистецького професіоналізму і нагоду згадати добрим словом у нашій долинській мистецькій родині друга і колегу Василя Пилип’юка.

До уваги долинян та гостей міста! Нагадуємо, що виставка фотомистецтва Василя Пилип’юка триватиме до 8 листопада 2018, і кожен відвідувач музею також матиме нагоду познайомитися із серією фотомистецьких видань Василя Пилип’юка і при бажанні можливість придбати. Ласкаво запрошуємо до ознайомлення!

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею «Бойківщина»

ФОТОВИСТАВКА ВАСИЛЯ ПИЛИП’ЮКА У НАШОМУ МІСТІ

«Фотохудожник не має права прогаяти мить, коли натура проситься на плівку чи цифровий носій. Багато залежить від терпіння, уміння вичікувати, щоб відтворити образ пейзажу чи людини, треба, щоб затрепетала душа, тоді те, що вона побачить, і буде апофеозом краси.. Тому усі мої найкращі художні фото створені душею і серцем. Оскільки я це вмію, то й інші зможуть…», – такі мудрі настанови часто повторював унікальний чоловік, український фотохудожник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка  Василь Пилип’юк.

Шкода, що його немає з нами ось уже майже рік.. Та досі  живе ця людина у пам’яті тих, кому близька до душі справа фотографії, художніх і документальних творів, фотоновел.

Найкращі друзі, хороші знайомі, поціновувачі творчості, букет багряних чорнобривців як нагадування про осінню пору,  велике фото Василя Пилип’юка на екрані  з котрого він  дивиться тобі просто в очі, і у коридорі виставкового залу фото-фото-фото..

Осіннього дня зібрались всі ті, хто знайомий з мистецькою справою Василя Пилип’юка, у  Долинському краєзнавчому музеї Тетяни та Омеляна Антоновичів для відкриття виставки «Україно, ти мене диво!» Виставку презентували дружина Василя Пилип’юка Ганна Іванівна та син Володимир.

Про життя і творчість присутнім розповіла науковий співробітник музею Тетяна Гнатковська. Склали пошану митцеві й представники міської влади. Керуюча справами виконавчого комітету Світлана Сапетна після слів привітань родині вручила  подарунок – цікаві книги про наше місто.

Студентськими спогадами приятельства з Василем ділився того творчого вечора  письменник-гуморист, журналіст Іван Ярич. «Це особлива постать, яка, фактично, сформувала себе сама ще з студентських років, – розповідав Іван Якимович. – І це для нашої молоді мала би бути дуже добра прикмета.  Бо він йшов крок за кроком до визнання, навіть у коридорах університету вивішував картини».

«Мені пощастило доволі щільно спілкуватися і навіть співпрацювати з цією дивовижною творчою особистістю. Василь дуже дорожив дружбою, завжди дотримувався слова й очікував цього від кожного. Не терпів марнування часу, нехтував найменшою нагодою відпочити. Винятковою інтуїцією, буквально «на ходу» програмував тематику нових книг і виставок. Тішився кожній новій своїй публікації, як мала дитина. Мені здається, що Василеві так багато вдалося тому, що він завжди біг. А біг тому, що хотів усе встигнути, бо багато бачив. І хотів усе це гарно зафіксувати, і, що важливо, – не тільки для свого покоління. Назавжди! Навіть того ранку ми зідзвонились, він повідомив, що знаходиться на об’їзній Житомира, поспішає додому. Знов виникла купа ідей, творчих планів, але тоді я чув його востаннє…», – ділився спогадами голова фотоклубу «Промінь» Юрій Черневий.

«Нам і досі здається, що батько просто кудись подався у справах і ось-ось повернеться. Ми звикли його чекати і просто не віримо, що його вже нема, – емоційно ділився син Володимир. –  Батько завжди хотів у людині побачити красиве. Я щасливий, що у мене такий тато. У нього було багато  планів. Часто повторював «аби Бог дав здоров’я» … І дуже мені шкода, що він себе не шанував – надто багато працював».  На згадку Володимир вручив музеєві книгу та картину, яка найбільше сподобалась долинянам. Це «Тарасова світлина».

А ще додав, що його батько вважав, що «ніякий Інтернет з його новітніми технологіями не замінить паперової книжки та фотографії», а завжди переконував, то кожен фотокадр, закарбований сьогодні, буде великою пам’яттю й через десятиліття…

На завершення вечора зі словами вдячності звернулась до рідних фотохудожника письменниця, поетеса та публіцист Надія Дичка. Вона зазначила, що у Василя Пилип’юка був надійний тил і підтримка у особі дружини та дітей.

Тепла та святкова атмосфера вечора перейшла у  дружнє обговорення та спільний перегляд картин. І справді, задивляючись на картини, відчуваєш, що їх автор має власну естетичну доктрину краси, інакше б не були вони такими тематично виваженими, художньо змістовними, життєрадісними, яскравими і натхненими. Виставка триватиме до 7 листопада. Запрошуємо всіх відвідати та поринути у світ прекрасного.

Тетяна Головчин

Фото Романа  Шимковича, музею