Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання позачергової 48 сесії Долинської міської ради відбудеться 21 лютого 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 лютого 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник


10.07.2018

Відбувся І Фестиваль “Весела копиця”

Кращі номери, море гумору, тонка сатира та багато музики. І Фестиваль гумору «Весела копиця» за участю відомих майстрів дотепного слова, веселого малюнка, кумедної говірки, жартівливої пісні і запального танцю гучно заявив про себе в нашому чудовому місті.

Номінації та овації.

 На Івана Купала обідню пору в музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулось урочисте відкриття виставки і презентація фотокаталогу «Весела копиця». Що не казати, а гостей прийшло доволі, ба, більше, всі такі щирі, відверті та на хвилі позитиву, що здавалось, наче це одна велика сім’я. Про заснування конкурсів кращої фотографії та сатирично-гумористичного малюнку розповів ініціатор – міський голова Долини Володимир Гаразд. Коли виникла тільки ідея заснувати щось подібне, ніхто навіть подумати не міг, що обидва конкурси матимуть такий успіх. Сотні фотографій, малюнків, невгамовна праця журі над відбором кращих, надзвичайно трудомістка організаційна робота все ж гарантували успіх. І ось виставка! Цікаві позитивні роботи змушують посміхнутись навіть найсуворішого критика. Раділи і запрошені гості. Особливо дотепно ділився враженнями член журі конкурсу сатирично-гумористичного малюнку «Джмелик», неймовірно цікава особистість, приємний співрозмовник, знавець своєї справи, голова Асоціації карикатуристів України Константин Казанчев. От би всім нам бути на такій позитивній хвилі! Радіємо, що можемо приймати у себе такого гостя.

Цікава думка знаного майстра фотомистецтва щодо конкурсу «Весела копиця». До слова був запрошений талановитий фотохудожник, член Національної спілки фотографів України, голова Долинського народного фотоклубу «Промінь» Юрій Черневий.

Своїми емоціями ділились члени журі,  відомі фотографии – українська художниця, фотограф, член Національної спілки художників України, член Національної спілки фотохудожників України Тетяна Пав лик,  український фотомитець, громадський діяч, член Національної спілки фотохудожників України Олег Огородник, член Національної спілки фотохудожників України,  засновник і куратор національних бієнале «Природа» Ростислав  Кондрат, художник, дизайнер, дослідник, автор фотоальбому «Долинський повіт на давніх світлинах», автор офіційної символіки конкурсів і Фестивалю гумору «Весела копиця -2018» Юрій Фреїв, письменник-гуморист, журналіст, член Національної спілки журналістів України Іван Ярич та багато інших.

Особливо приємно, наш конкурс надихнув авторів на написання пісні. Авторським виконання долинян потішив талановитий художник Георгій Майоренко. На такій позитивній ноті присутні аж ніяк не хотіли розходитись, а навпаки жваво обговорювали виставку та каталог. Зала музею перетворилась на справжній вулик. За тим гостей чекала прогулянка містом, а опісля всі поквапились до Будинку техніки, де вже все було готове до Фестивалю.

Жартували і дорослі, і малі

Свято тих, хто любить і вміє сміятися, відчинило гостинно двері  Будинку Техніки. Але спершу всі, кому припали до вподоби  згромаджені копиці сіна на газоні, , активно проводили фотосесії.

Сцена, на якій того дня відбувалися виступи та нагороджували переможців, прикрашена й декорована так, що здавалось, наче в справді перебуваєш на рядні в стодолі, вдихаєш аромати свіжовисушеного сіна та споглядаєш парубоцько-дівочі вечорниці.

І ось, зал заповнений іще далеко до початку виступів, прекрасні очікування  переповнюють душу, зрештою, прекрасні і єдині такі позитивні в своєму роді ведучі –Місько Батяр та Галина Курус виходять із-за лаштунків. Залунав дружний і щирий сміх,  заграли веселі музики, залящали щедрі оплески!

Цьогоріч  на свято дотепного слова  приїхали знані на Прикарпатті гості: чудовий артист розмовного жанру Ігор Чепіль, журналіст, письменник-гуморист, краєзнавець, фольклорист, естрадний виконавець, громадський діяч Микола Савчук, засновник традиційного щорічного фестивалю гумору «Андрея», гуморист Володимир Пушкар, артист  розмовного жанру,  заслужений та народний артист України Гриць Драпак. Того дня до нас завітало багато творчих особистостей. Серед «зірок» – майстер художнього слова національного масштабу, Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії ім. Шевченка  Анатолій Паламаренко . Зустрілися всі сміхованці як давні друзі. І гайда робити фотосесії біля ґаздівських копиць! Ех, на славу вдались фото!

Утім, запросили організатори багато нових учасників. Серед них – наші місцеві таланти-переможці свята гумору, яке відбулось напередодні «Весела копичка». Це колектив із Нового Мізуня та вихованці Долинського районого будинку дитячої та юнацької творчості. Не обійшлось свято без купальських традицій, бо на сцені водили святкові хороводи юні і такі талановиті хлопці та дівчата. Ну, і куди ж без запальних танців?

Припали до вподоби глядачам виступи запального, драйвового, енергійного, позитивного і, що головне, нашого долинського талановитого та перспективного гурту Happy Band! Як підтанцьовували йому долиняни та гості – не бачив лише той, хто не завітав того дня на фестиваль гумору «Весела копиця»! Словом, ті багацько втратили!  «Запалював» публіку завжди креативний виконавець Василь Мельникович, знаний як Гуцул-Хуліган? Направду, це було щось неймовірне!

Традиційно, зворушливо пройшло нагородження переможців конкурсів «Весела копиця» та «Джмелик». Гумористичний фестиваль має, природно, й свої дотепні ритуали. Крім грошової винагороди, вручається спеціальний диплом та пам’ятна медаль, які не можуть бути продані, подаровані, а при втраті не поновлюються. Міський голова Володимир Гаразд щиро вітав усіх та висловив сподівання, що Фестиваль обов’язково матиме продовження. Адже на тлі буденних справ, клопотів, які повеневим потоком заполонили наше життя, гумор і сатира виглядає світлою галявиною, де переливаються всіма барвами веселки перлини живого народного слова.

 Текст Т. Головчин

Фото Р. Шимковича, Т. Головчин