Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової 47 сесії Долинської міської ради відбудеться 24 січня 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Який, на Вашу думку, є найбільш ефективним інформаційний ресурс про роботу Долинської міської ради?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Лічильник


26.01.2018

«Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить»…

«Сучасний вихователь – методист – це фахівець, експерт – аналітик, готовий працювати в інноваційному режимі, який   вміє організувати інноваційну та експериментальну роботу в своєму закладі, який володіє новими інформаційними технологіями.  Комунікативна людина, яка вміє слухати інших. І найголовніше – любить свою професію і дітей», – зазначає Олександра Михайлівна Рудевич, вихователь – методист Долинського ДНЗ (ясла – садок) комбінованого типу «Золота рибка», яка нещодавно здобула перемогу в обласному конкурсі на кращого вихователя – методиста – 2017. У розмові з нашим кореспондентом педагог поділиться секретом свого успіху та праці.

Олександро Михайлівно, розкажіть читачам про себе та про конкурс, в якому перемогли…

–Народилася і живу в місті Долина. Із дитинства я завжди любила дітей, любила гратися з малюками, чомусь їх навчати. Коли постало питання вибору професії, у мене вже була відповідь. Я буду вихователем. Закінчивши педагогічний коледж, мала можливість вступати до вищого навчального закладу, так як отримала направлення від коледжу. Але я вирішила спочатку попрацювати. Одна справа, коли ти практику проходиш під наглядом досвідчених педагогів, а зовсім інша справа, коли ти вже працюєш самостійно. Свою трудову діяльність розпочала на посаді вихователя Долинського ДНЗ «Берізка» (на даний час НВК №2), де пропрацювала 11 років. Велике дякую, хочу сказати Токар Ользі Леонідівні, завідувачу ДНЗ «Берізка», яка завжди вірила в мене і бачила мій педагогічний потенціал. Саме вона завжди наполягала, що мені потрібно продовжити свою педагогічну освіту. Я пішла вчитися до  Прикарпатського національного університету, де отримала диплом магістра та нову професію- учителя – логопеда. В 2005 році перевелася на таку ж посаду вихователя до Долинського ДНЗ «Золота рибка». У цьому ж році на базі даного закладу відкрили логопедичну групу для дітей, які мають мовленнєві порушення. Оксана Петрівна Данилів, завідувач, запропонувала мені перейти на посаду учителя – логопеда. Це було для мене зовсім нове, незнайоме, але Оксана Петрівна мене підтримувала і вірила, що в мене все вийде. Знаєте, мені завжди щастило зустріти на своєму професійному шляху людей, які в мене вірили і підтримували. І це дуже спонукає до вдосконалення професійної майстерності, не підвести людей, які в тебе вірять і тобі довіряють. Оксана Йосифівна Коваленко, завідувач ДНЗ «Золота рибка» – це ще одна людина, яка залишила вагомий слід у моїй професійній діяльності. Під її керівництвом я опанувала професію вихователя – методиста, яка й привела мене до участі у конкурсі. І мій попередній досвід вихователя, учителя – логопеда – це ті «зерна» професійної майстерності, які  знову ж привели мене до перемоги у конкурсі.

Чи вперше приймали участь у конкурсі?

–У 2001 році приймала участь у районному етапі конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників ДНЗ у номінації «Вихователь року», але за сімейними обставинами не змогла продовжити участь у змаганнях.

Як вдалося зловити щасливий квиток у конкурсі, про який говоримо?

–Обласний конкурс професійної майстерності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти у номінації «Вихователь – методист року» у 2017 році був проведений на виконання Програми розвитку освіти Івано – Франківщини. Даний конкурс був покликаний виявити найактивніших педагогів-наставників, які мислять і діють по-новому, утверджують у методичній роботі та освітньому процесі з дошкільниками загальнолюдські цінності та сучасні світоглядні орієнтири.

Районний етап конкурсу проходив з 09 по 26 жовтня 2017 року, а з 06 по 17 листопада 2017 року – обласний етап конкурсу, який проходив у два тури. Після І заочного туру було обрано 7 учасників, які продовжили змагання у ІІ очному турі. Під час очного туру учасники самопрезентували себе як особистість, як професіонала. Також відбувалася діагностика професійної компетентності учасників конкурсу, під час якої визначалася обізнаність у нормативно – правових документах щодо дошкільної освіти, знання педагогіки, психології та методики навчання і виховання дітей дошкільного віку.  Найвідповідальнішим моментом конкурсу і звичайно найвагомішим – було проведення методичних заходів з педагогами. На цьому етапі ми мали показати всю свою педагогічну майстерність, свій професіоналізм, вміння володіти аудиторією педагогів, з якими ми не були знайомі. Сказати, що не переживала, було б не чесно. По – перше, ми не знали, якими знаннями володіють педагоги. По – друге – треба було так спланувати захід, щоб людям було цікаво і вони хотіли співпрацювати. Але хвилювання було марні, це вже я тепер так кажу. Хочу висловити подяку педагогічному колективу ДНЗ «Катруся» м. Івано – Франківськ за професійність, підтримку, тому що велика частина успіху проведеного заходу залежала саме від знань та активності педагогів.

А, зловити «щасливий квиток» мені допомогла моя професійна майстерність, самоосвіта, наполегливість, підтримка  та моя віра у власні сили.

В чому полягає Ваша робота?

–Педагогічна діяльність вихователя-методиста немов мозаїка, де кожен день складається з шматочків і їх необхідно вибудувати в єдине ціле. Основна робота– це допомогти педагогу розкрити свої таланти, надати йому кваліфікаційну допомогу як у питаннях теорії, так і в практичній діяльності, сприяти взаємному збагаченню членів колективу педагогічними знахідками, надавати змогу молодим педагогам вчитися майстерності у досвідченіших колег.

Від чого залежить успіх вихователя – методиста?

–У М. Форбса є хороший вислів «Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить». Я люблю життя, людей, а понад усе – дітей і саме ця любов спонукає мене досягати успіху.

Кому вдячні за допомогу і підтримку?

–Насамперед, я дуже вдячна за підтримку і терплячість моїй сім’ї. Їхня віра у мене впевнено вела мене до перемоги. Також, щиро дякую за підтримку завідувачу Коваленко О.Й, колективу мого закладу та вихователям – методистам міста, які вболівали за мене, тому я не могла їх підвести. Особливу подяку хочу висловити методисту РМК управління освіти, молоді та спорту Долинської РДА Сліпкевич Л.В. та вихователю Чамбул О.М. за методичну допомогу при підготовці до конкурсу.

У Вашому колективі легко працювати і досягати успіхів?

–На мою думку – так. Наш колектив великий, але у ньому панує відвертість, співпраця, творчість, тому працювати нам легко і в задоволення. Скажу так, що завдяки вмілому керівництву, співпраці з батьками, взаємодопомозі між колегами, творчому запалу і талановитим малюкам наша «Золота рибка» завжди досягає успіхів. Ми не стоїмо на місці, ми рухаємось уперед.

Кажуть, що методист у своїй роботі повинен прагнути до ідеалу. Це правда?

–Мистецтво бути вихователем – методистом – це мистецтво бути поруч з тими, кому потрібні знання, уміння та досвід.

Дуже багато вимог ставить життя до вихователя – методиста, до його особистісних і професійних якостей, до його компетентності. І хоч явно недооцінена наша праця сьогодні, проте вихователь – методист має прагнути до ідеалу. А для цього варто постійно дбати про своє самовдосконалення, щоб досягти отого ідеального образу методиста. А він – не такий уже й недосяжний, якщо любити свою справу, якщо бути не просто на посаді (як тимчасове явище), а методистом- професіоналом, методистом за покликанням.

Розкривати талант у педагогів – це Ваша місія?

–Моя місія, як вихователя – методиста полягає в тому, щоб допомогти педагогам проявити свої таланти, свою творчість, майстерність, щоб кожний педагог став майстром своєї професії. Ви знаєте, можна заставити педагога працювати, але не можна заставити його хотіти працювати. Головне завдання і ціль хорошого вихователя – методиста зробити так, щоб педагог працював і ефективно, і з задоволенням.

Якими гаслами керуєтесь у своїй роботі?

–Мої життєві принципи, якими я керуюсь, допомагають мені і в професійній діяльності:

  • Не оправдовуй своє незнання чогось, зроби так, щоб це знати.
  • Намагайся допомогти, якщо тебе просять про допомогу.
  • Ніколи не приховуй своїх почуттів, але умій їх контролювати.
  • Поважай вибір і думку іншої людини.
  • Умій чути і будеш почутим.

А яке життєве у Вас кредо?

–Мій улюблений вислів, з яким я завжди іду по життю: «Візьміть чашу терпіння, налийте туди повне серце любові, вкиньте дві пригорщі щедрості, хлюпніть туди гумору, посипте добром, додайте якомога більше віри, і все це добре перемішайте. Потім намажте на шматочок відпущеного Вам життя і пропонуйте всім, кого зустрінете на своєму шляху!»

Плануєте і надалі приймати участь у подібних заходах?

–На даний час таких планів не має.

І взагалі участь у подібних заходах вносить якісь інновації у роботу?

–Звичайно, участь у методичних заходах вносить у роботу вихователя щось нове. В сучасних умовах розвитку освітньої системи не обійтися без інновацій. Впровадження інновацій сприяє підвищенню не тільки професійної майстерності, але й особистісного зростання кожного педагога, розкриття його творчих можливостей.

Що побажаєте читачам, своїм друзям, колегам по роботі?

–Хочу побажати всім залишатися на передньому краї нашого життя. А ще  зичу кожному з вас міцного здоров’я, творчої наснаги й нових звершень у вашій відповідальній і почесній праці. Вірте у свої сили і робіть те, що любите!

Тижневик “Добра справа”