ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

30.07.2012

А ви хочете жити в розумному місті?

Впродовж 26 та 27 липня з ініціативи Вінницької міської ради у співпраці з Програмою розвитку ООН (UNDP), а також Асоціацією «Міста електронного врядування України» та КП «Інститут розвитку міст» у Вінниці відбулася конференція «Smart city: розумне місто. Електронні технології для забезпечення розвитку локальної демократії та сталого міського розвитку». Фахівці у галузі інформаційних технологій ряду обласних центрів України, а також експерти з Грузії, Естонії, Словаччини та Польщі обговорили концепцію «розумних міст» (Smart City) та обмінялися кращими практиками між містами.

Приємно відзначити, що поряд із великими і потужними містами України в роботі конференцію взяли участь і представники Долинської міської ради керуюча справами виконкому Світлана Сапетна та начальник фінансового відділу Надія Попович.

Вітаючи учасників конференції, міський голова м. Вінниця Володимир Гройсман, зазначив, що система «розумне місто» і є тим інструментом, який можливо запроваджувати на територіях для підвищення якості життя людей та  вдосконалення системи управління містом і його сталого розвитку.

Представник основного партнеру конференції по «Розумним містам», старший програмний менеджер Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН),  Оксана Реміга розповіла, що  саме місцевий розвиток є пріоритетним напрямком роботи ПРООН. «Близько половини всієї діяльності, що здійснює Програма розвитку ООН, присвячена саме місцевому розвитку. Ми дуже щільно працюємо з сільськими територіями, проте передові ідеї стосовно управління розпочинаються саме в містах, – наголосилаОксана Реміга.

Директор Академії електронного врядування Арво Отт (Естонія) розказав, що у його країні запроваджено низку проектів, які спрямовані на спілкування людей із владою з допомогою інформаційних технологій, замовлення необхідних довідок та послуг за допомогою мережі Інтернет тощо. «Основні питання не лише в тому, які механізми для впровадження цих механізмів, але й те, що і уряд, і муніципалітети використовували ці дані в процесі покращення управління».

Старший менеджер проекту «Прозоре місто»  та речник міської ради м. Мартін (Словаччина) Йозеф Петраш розповів, що проект їхнього міста, досвід якого брався за основу для оновлення  сайту Вінницької мерії, доводить, що на місцевому рівні можна запроваджувати зміни.

Представник служби архітектури Тбіліської міської ради Марія Марсаглшвілі підкреслила, що у системі «розумного міста» дуже важливим аспектом є питання публічності.  «Адже електронні технології сприяють тому, щоб уся інформація була доступна, – каже Марія Марсаглшвілі. – Але у нас, якщо людина хоче отримати те чи інше рішення стосовно питань архітектури швидко, а не через 10-20 днів, вона має офіційно заплатити, і в такому випадку рішення буде видано в скорочені терміни. Це сприяє значному зниженню рівня корупції, адже все відкрито, прозоро, та, основне, законно».

27 липня, у Міжнародний день системного адміністратора, учасники конференції «Смарт-сіті» познайомилися із напрацюванням Вінниці у сфері управління. А саме з роботою Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» та роботою відділу оперативного реагування «Цілодобова варта» із  системами внутрішньої та зовнішньої комунікацій тощо.

Такі технологічні речі дозволяють спростити та полегшити життя мешканців з одного боку, з іншого боку – роблять послуги доступними, прозорими, зрозумілими для жителів міста і відповідним чином роблять владу прозорою та достатньо ефективною. ​