ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

06.02.2019

«Ці спогади сповиті у любов»

5 лютого поету, письменнику, журналісту, просвітянину, громадському діячу, автору слів гімну Долини Василю Васильовичу Олійнику виповнився би 71 рік. Саме в цей день у Долинській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги  споминів «Ці спогади сповиті у любов». 226 сторінок видання вмістило спогади близьких йому людей,  вірші, пісні та автобіографію.

Долина – перше місто, яке презентувало книгу споминів. Її видання відбулося за підтримки міського голови Володимира Гаразда та за кошти Івано-Франківського обласного та Долинського міського бюджетів.

Книга  вийшла у світ через три роки після того, як  поет відійшов у Вічність… Василь Олійник народився 5 лютого 1948 року в селі Сівка-Калуська,  жив і творив у Долині понад сорок років. Помер 6 лютого 2016 року. Похований на Долинському кладовищі.

Відзначення пам’яті поета розпочалось з поминальної панахиди на його могилі. Презентація книги споминів стала продовженням вшанування пам’яті поета, нашого земляка, який рішенням Долинської міської ради у 2017 році був відзначений орденом «За заслуги перед містом Долина».

Модерувала літературну зустріч письменниця, кінодраматург, член Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України Марія Вайно, яка спільно з Євгеном Бараном була упорядником цієї книжки. Вона розповідала про Василя Олійника,  його творчі віхи, читала його емоційні поезії, запрошувала авторів спогадів до слова.

В цей день говорили і згадували про Василя Олійника його друзі по перу та на життєвій дорозі, серед них: Людмила Фреїв, Галина Скворій, Петро Шевчук, Василь Щеглюк, Степан Герилів, Олеся Франко, Оксана Тебешевська, Леся Шмигельська, Оксана Сподар, Тетяна П’янкова, Галина Щадей-Лицур, Любомир Михайлів, Любомира Підберезька, Мирослава Ружевич-Озгович, Михайло Борис, Степан Янковський, Світлана Сапетна.

Пролунали того дня музичні вітання на слова Василя Олійника у виконанні Василя Андрусіва та Віктора Холозінського. Колектив із Лолина виконав гімн свого села, автором якого був Василь Олійник. Зворушила присутніх душевна композиція-постановка від молодих бібліотекарів «Мама моляться».

Життя поета продовжує його слово, його книги. Пані Олеся Франко з міста Калуша, яка є  представницею великого і легендарного роду, правнучкою Онуфрія, рідного брата Івана Франка з великим захопленням й радістю згадувала Лолин і Свято Франкової ліричної поезії,  зустрічі і миттєвості спілкування з незабутнім Василем Васильовичем Олійником. Олеся Мирославівна творить в царині поезії, є викладачем та концертмейстером вищої категорії.

До цієї значимої події, якою стала в Долині перша презентація книги спогадів про Василя Олійника – Олеся Франко написала вірш з присвятою, який ми публікуємо:

 

 

 

СЛОВО ПОЕТА

Присвячую річниці смерті поета,

 журналіста, земляка Василя Олійника

А кажуть: «Що поети –

Не вмирають…!»

Що їхнє СЛОВО

Залишається в серцях.

В серцях людей, які

Читають СЛОВО,

Збагачують духовно

все своє життя.

 

Сьогодні серед нас нема поета,

Олійника, Господь забрав

На небеса.

Та СЛОВО Василя

Вивчають діти,

Читаючи книжки,що

Залишив Він нам.

 

Він був і є хорошим,

Добрим другом,

Порадником, знавцем усе

Своє життя.

Завжди боровся за

Свободу СЛОВА

І молотом лупав скалу,

Як Каменяр.

4.02. 2019 р.

Автор Олеся ФРАНКО