Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнери



Сесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової 47 сесії Долинської міської ради відбудеться 24 січня 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Який, на Вашу думку, є найбільш ефективним інформаційний ресурс про роботу Долинської міської ради?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Лічильник


26.01.2018

Триєдинство духа на Йордан торжествувало у всіх водоймах світу

Свято Богоявлення є одним з найбільших свят Христової Церкви. Святкуємо його після Різдва Спасителя, бо воно дуже поєднане з ним. Богоявлення підкреслює Божу Особу Спасителя і таїнство Пресвятої Тройці. На свято Богоявлення прийнято освячувати воду, бо в цей день Божий Син ввійшов в води ріки Йордан, щоб хреститися від Івана. Велелюддя вірян  зібралось на головній водоймі Долини. Чин водосвяття здійснили священики Долинського деканату о. Василь Витвицький та о. Ігор Ліпчанський. І дітки, і дорослі щиро раділи одному з найвеличніших християнських свят. Адже Триєдинство духа на Йордан торжествує у всіх водоймах світу. Хіба не найбільшим дивом є те, що  один раз в році, вода повністю змінює свою структуру таким чином, що зберігається надалі і не мутніє. Вона має надзвичайну цілющу силу!

Було немало охочих скупатися. Комунальники облаштували необхідні для цього ритуалу зручності, встановили палатки для переодягання. Також працівники комунального закладу «Долинський міський центр культури, спорту та туризму» Долинської міської ради пропонували “моржам” та всім, хто змерз, зігрітися гарячим і дуже смачним карпатським чаєм.
Наприкінці священнослужителі звернулися з пастирським словом про таємницю Богоявління, Хрещення Господнього, привітали усіх зі святами та окропили освяченою водою. По закінченні кожен мав змогу набрати цілющої йорданської води із великої посудини. Христос Хрещається! В ріці Йордані! А ще – в наших душах і серцях. Завершилось водосвяття благословенням від отців-духівників і багатоголосим віншуванням “Многая літа”.

Вже після Йордану традиційним став обряд окроплення  священиками домівок.

Окроплення йорданською водою символізує очищення дому і всіх, хто в ньому проживає від усякого зла силою Ісуса Христа, силою Хреста Господнього та спільною щирою молитвою. Особливу силу йорданська вода отримує від джерела всякої сили – від Ісуса Христа, Який своїм зішестям у йорданські води, освятив їх. Подібно і сьогодні кожна вода, освячена священиком в часі Богоявління, отримує особливу силу відганяти наступи диявола та захищати оселі і людей від всякого зла і всякого гріха.

Окроплення йорданською водою не замінює таїнства очищення – Покаяння (Сповіді), яке все ж-таки залишається єдиним і необхідним для того, щоб могти єднатися з Господом Ісусом Христом у Святому Причасті.

Купання в річках, водоймах чи купелях в день Богоявління є звичаєм нашого народу і не має відношення до церковних богослужінь, не замінює обов’язкової присутності на Святій Літургії у храмі та участі у великому  йорданському водосвятті.

Тижневик “Добра справа”