Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання позачергової 48 сесії Долинської міської ради відбудеться 21 лютого 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 лютого 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник


25.06.2018

Тарас Мельник: “Належне виконання обов’язків – запорука успішного результату”

Рятувальникам ДСНС доводиться надавати допомогу населенню у різних життєвих ситуаціях: ліквідації наслідків дорожньо-транспортних подій, пожеж, надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру. Про діяльність пожежної частини міста, найпоширеніші причини пожеж, проблеми, з якими зустрічаються у роботі пожежники та як їм вдається досягати при цьому успішних результатів, – розповідає начальник Долинського районного відділу  УДСНС  Тарас Мельник.

– Тарасе Зеновійовичу, з якими показниками розпочали літню пору? Яка статистика пожеж за період цього року?

– На сьогоднішній день на території Долинського району та Болехівської міської ради виникло 102 пожежі на об’єктах різних форм власності (з яких суха трава на відкритій території 39 пожеж – 47% від загальної кількості) у 2017 році 157 пожеж (з яких суха трава на відкритій території 112 пожеж – 79% від загальної кількості), зниження пожеж становить 35 %. У вогні загинула 1 особа (2017 рік 1 особа). Випадок загибелі людини на пожежі зареєстровано в с. Яворів Долинського району.
 – З яких причин, частіше за все, виникають пожежі? З якими проблеми зіштовхнулись рятувальники під час їх ліквідації?
 – Основними причинами виникнення пожеж є необережне поводження з вогнем – 58 пожеж (56,8 % від загальної кількості); коротке замикання електромережі – 19 пожеж (19 % від загальної кількості). Рідше пожежі виникають від порушення правил улаштування та експлуатації пічного опалення – 5 пожеж (4,9 % від загальної кількості); необережність під час куріння – 4 пожежі (3,9 % від загальної кількості); порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електропобутових приладів – 1 пожежа (1 % від загальної кількості); порушення правил пожежної безпеки при зберіганні непогашених вуглин – 3 пожежі (2,9 % від загальної кількості). Якщо брати до уваги сільську місцевість, то найбільшими проблемами є відсутність належного зовнішнього протипожежного водопостачання (водойм, річок, потічків спеціально облаштованих для під’їзду та забору води пожежними автомобілями). Крім того,  для великогабаритних пожежно-рятувальних автомобілів ще однією проблемою стали вузькі сільські вулички, здебільшого оповиті гілками дерев, що в свою чергу унеможливлює під’їзд автомобіля безпосередньо до самого місця події, збільшує час початку ліквідації пожеж. Щодо міста, то це, однозначно, прибудинкове паркування приватного транспорту, про що ми неодноразово застерігали та інформували жителів міста.

 – Подейкують, що рятувальники не завжди вчасно приїздять на місце події. Чи дійсно це так?

 – Однозначно, ні. В 99.9% випадків пожежний автомобіль виїжджає до місця виклику не більше як через одну хвилину після повідомлення. Швидкість руху автомобіля, в першу чергу, повинна бути безпечною для доставки до місця події особового складу та вогнегасних речовин. Крім того, варто також розуміти та враховувати, що спеціальний великогабаритний вантажний автомобіль з повною масою навантаження має від 12 до 19 тонн.

За офіційною статистикою, сьогодні понад 50% всіх пожеж в Україні трапляється в житловому секторі. Чи вдається  якось впливати на «людський фактор» – громадян?
– Звичайно, вдається. Постійні застереження та рекомендації, безпосереднє спілкування  рятувальників з жителями міста й краю дають свої позитивні результати.

Окрім того, практикуємо щоденне інформування мешканців краю про всі події на території району. З початку року проведено: 6 Громадських акцій «Запобігти. Врятувати. Допомогти», 3 відпрацювання населених пунктів району, де щорічно виникають пожежі (с.Шевченко, с.Ст. Мізунь, м. Долина), розповсюджено 500 листівок застережливого характеру. Надруковано 45 статей, озвучено 106 інформаційно-застережних інформацій на місцевому радіо, в соціальних мережах висвітлено 230 заміток, застережень, порядків дій у різного роду надзвичайних ситуаціях.

– Потрібно дбати про справність обладнання та техніки, забезпечення її пально-мастильними матеріалами. Але головне – це створення належних умов праці для рятувальників, які щоденно ризикують своїм життям. Як це все Вам вдається?
– Це нелегке завдання, але його вдається виконувати завдяки злагодженій роботі колективу підрозділу та особовому складу, чіткому виконанню як керівниками, так і підлеглими своїх функціональних обов’язків.      

Належні взаємовідносини з органами влади – це ключ для вирішення усіх наболілих питань підрозділу. Саме завдяки розумінню керівників міської ради, райдержадміністрації, районної,  селищної та сільських рад проблем підрозділу їх і вдається позитивно вирішувати. Користуючись нагодою, ще раз щиро дякую всім за розуміння та допомогу!
– Рятувальників вистачає? Що робите для того, аби молоді фахівці професійно зростали?
– На даний момент підрозділ укомплектований особовим складом повністю. Після збільшення заробітної плати, яка від 7 000 грн. –  проблем з кадрами немає. Підвищуємо професійну майстерність щоденними навчаннями та тренуваннями. Всі розуміють, що  результат їхніх навиків і вміння – врятовані життя, будівлі, майно…

– Ви активно співпрацюєте  з пожежно-рятувальними службами сусідньої держави – Польщі. Які результати співпраці для громади? 

–Результати  перевершили сподівання. У рамках міжнародного співробітництва, завдяки нашим польським друзям Повіту Опольського Республіки Польща автомобільний парк частини цього року поновлено на дві одиниці техніки –  пожежний автомобіль Iveco Magirus Model 190-26 вартістю 561 085 грн. та оперативний автомобіль спеціального призначення NISSAN (пожежний) б/в вартістю 50 494,6 грн.
 – Що б Ви  побажали своїм колегам-рятувальникам, порадили нашим мешканцям?

Колегам-рятувальникам – міцного здоров’я, достатку, сімейного затишку, ну і неушкодженими повертатись з викликів!

Шановні жителі  краю! Будьте обережні у поводженні з вогнем, при експлуатації електромереж, пічного та газового опалення. Пам’ятайте, саме від Вас залежить Ваша безпека та безпека рідних, близьких, сусідів.

Розмовляла Т.Головчин