Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання позачергової 48 сесії Долинської міської ради відбудеться 21 лютого 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 лютого 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник


25.06.2018

Стартує новий проект для Долинської громади

21 червня керівництво міста та району, представники суб’єктів господарської, підприємницької діяльності та громадськості, члени проектної команди, представники центральних органів виконавчої влади приймали у нашому місті гостей експертів – групи радників Програми «ULEAD з Європою» та закордонних експертів, партнерів компанії «PERITUS». Метою заходу було представлення пілотного проекту державно-приватного партнерства «Розширення кластерної мережі теплозабезпечення об’єктів бюджетної сфери міста Долини». Йшлося  подальшу співпрацю й підтримку впровадження проекту державно-приватного партнерства.

Насамперед з вітальним словом до учасників зустрічі звернулися міський голова  Долини Володимир Гаразд, перший заступник голови Долинської РДА, депутат міської ради Віктор Громиш, перший заступник голови Долинської  районної ради Михайло Лаврів. Відтак, заступник міського голови Володимир Смолій презентував учасникам зустрічі пілотний проект. Передбачається будівництво нових модульних котелень на твердому паливі, заміна газових котлів у існуючих котельнях на твердопаливні, експлуатація об’єктів та надання послуг теплопостачання впродовж дії договору державно-приватного партнерства. Об’єктами, яким будуть надаватися послуги теплопостачання є ДНЗ «Росинка», ДНЗ «Зірочка» та «Будинок техніки», Долинська центральна районна лікарня, Долинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №6 та ДЮСШ, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, Долинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 та Долинська центральна районна бібліотека, ДНЗ «Золота рибка», ДНЗ «Сонечко», навчально-виховний комплекс №2. За словами Володимира Васильовича, основною ціллю проекту є зменшення витрат з міського бюджету на їхнє опалення, підвищення ефективності теплопостачання, зменшення залежності від цін на природній газ й шкідливих викидів в атмосферу. Витрати на опалення зменшаться на 28%, або 900 тис. грн. на рік. Обрано спільну діяльність, як найбільш доцільну форму реалізації проекту, оскільки вона дає можливість залучення інвестицій у будівництво нових об’єктів, є гнучкою та врегульованою. Що важливо, в рамках наступних етапів буде залучено компанії з  успішним досвідом у реалізації подібних проектів.

Після детальної презентації учасники заслухали інформацію щодо законодавчих аспектів, про які розповіли експерти групи радників Програми «U-LEAD з Європою» Артем Хорошун та Юлія Сваткова.

Модератор зустрічі, радник з питань планування та координації регіонального розвитку програми «U-LEAD з Європою» Василь Федюк окреслив досвід європейських країн, який, як виявляється, є достатньо ефективним. Експерт групи радників програми «U-LEAD з Європою» Тарас Бойчук представив підготовлену версію проекту «Розширення кластерної мережі теплозабезпечення об’єктів бюджетної сфери міста Долини», а радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС  Ігор Мельник зосередив увагу на технічних завданнях та створенні відповідних умов для впровадження проекту. На зустріч запросили заступника директора ТзОВ «Калина-ІФ» Ігоря           Микитюка. Як фахівець, він розповів про широкий спектр послуг: продаж котлів, тепломеханічного  обладнання, виробництво блочно-модульних котелень, попередньо ізольованих труб тощо. Також чітко і докладно роз’яснив про нюанси, труднощі, які можуть виникнути у процесі впровадження проекту. Причому, навів конкретні приклади, зауваживши всі плюси та мінуси  реалізації  проекту в місті.

Провідний спеціаліст відділу економіки Мар’яна Мацевич повідомила, що почалась активна підготовка до втілення проекту. Триває моніторинг  існуючих котелень, зокрема твердопаливних, а також перевірка надання якісних послуг теплопостачання. Беруть до уваги порівняльні дані між об’єктами, яким будуть надаватися послуги теплопостачання.

Свої міркування та запитання висловили міжнародні експерти. Партнер компанії «PERITUS», голова Асоціації державно-приватного партнерства Литви Андрюс Сяюдініс наголосив на тому, необхідно взяти до уваги зміни, котрі відбуватимуться. Наприклад, у школах: кількість дітей, дозволену температуру в приміщенні, стан ремонту, тощо. Свої зауваги та пропозиції висловив також  литовський партнер компанії «PERITUS» Людас Прюсайт.

Підсумовуючи зустріч, міський голова Володимир Гаразд розповів про успіхи Долини у сфері термомодернізації . Зокрема, що на території міста успішно висадили міскантус, яка не лише очищує ґрунт, але може в майбутньому стати джерелом альтернативної енергії. Щодо проекту, то, як  наголосив Володимир Степанович, – є зацікавленість уряду міста  втілити для Долинської громади якнайбільше енергоефективних заходів, бажання працювати спільно з районною радою та районною державною адміністрацією над залученням інвесторів.

Тетяна Головчин