Архіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 24 квітня 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
28.11.2018

Рятувальники застерігають: будьте особливо обережні у морозну погоду!

З настанням холодної пори року різко знижується температура та приходять морози. Коли людина опиняється на холоді, організм, щоб не допустити замерзання, включає захисний механізм. Дрібні кровоносні судини (капіляри), що розташовані під шкірою, розширяються. Саме через це на морозі щоки людини покриваються рум’янцем. Але в такий спосіб організм не може довго зігріватися. Якщо мороз тривалий час впливає на людину, відбувається зворотна реакція – звуження судин. Кров перестає нормально рухатися по організму, в результаті чого може наступити обмороження. Першими замерзають пальці рук та ніг, а також вуха та ніс – вони найменше захищені через те, що в них тонкий жировий прошарок. Спочатку замерзає шкіра, а вже потім підшкірний шар, судини, м’язи, нерви та навіть кістки. І для цього не потрібна наднизька температура, зокрема, як –20°С. Швидкість процесу обмороження залежить не так від температури повітря, як від вологості.

   Основними ознаками обмороження є те, що шкіра спочатку сильно блідне, навіть біліє, потім втрачається чутливість. Особливе занепокоєння має викликати втрата чутливості. Допомога при обмороженні повинна бути надана негайно.

Запобігти переохолодженню допоможуть правила збереження внутрішнього тепла людини:

  1. Перед виходом на вулицю слід ситно поїсти, бажано випити також гарячий чай або каву. На голодний шлунок гіпотермія може виникнути і при нульовій температурі, бо організму буде нізвідки брати енергію, щоб підтримувати температуру тіла.
  2. Тепло одягатися. Просторий та багатошаровий одяг з натуральних тканин забезпечує додатковий теплозахист. Прикметно, що третина витрат тепла організму припадає на голову та шию, тож без шапки та шалика на морозі не обійтися.
  3. Категорично забороняється вживати спиртне тому, що алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Крім того, алкоголь просто послаблює ваш власний контроль за ситуацією, що заважатиме вам вберегтися від ушкоджень у складних умовах.
  4. Якщо приймаєте ліки, з’ясуйте в лікаря, як вони діють при понижених температурах. Деякі з них, приміром, препарати для регулювання кров’яного тиску, антидепресанти, серцеві, підвищують чутливість організму до температурних коливань.
  5. Особливу увагу слід приділяти запобіганню переохолодження та обмороження дітей.Не варто виходити на вулицю дітям до 3 років, якщо температура повітря більше 10 С морозу, дітям дошкільного та шкільного віку – якщо температура нижче 20 С . Узимку дбайте про калорійне збалансоване харчування малюків, споживання вітамінів.

Переохолодження – проблема, з якою взимку може зіштовхнутися кожен, тож варто бути готовим вирішити її своєчасно, без негативних наслідків. У разі переохолодження чи обмороження не нехтуйте консультацією фахівця. Бережіть своє здоров’я та життя, потурбуйтесь про близьких!

 Тарас Мельник

Долинський РВ У ДСНС України в області