Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання позачергової 48 сесії Долинської міської ради відбудеться 21 лютого 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 лютого 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник


21.06.2018

Програміст Роман Кравець: «Не бійтеся поразок. Часто це шлях до перемог!»

З успішного студента він в одну мить став захисником України і подався туди, де війна, поєднала біль, героїзм, патріотизм, тугу за близькими людьми, ненависть та любов… Він той, чиє ім’я уже  впізнаване у сфері ІТ нашого краю. Він той, хто ставить цілі. І досягає їх – крок за кроком.  Сьогодні  розповімо про Людину Професії – програміста Романа Кравця, який має унікальне як для Долини хобі—зйомку із квадрокоптера.

Цікавість до точних наук у Романа з’явилася  у шкільні роки. Для здобуття вищої освіти вирішив стати студентом Національного університету «Львівська політехніка». У пошуках себе здібний студент почав  вишукувати цікаві програми, освоювати їх та впроваджувати в життя. Більшість людей, далеких від програмування, навіть не можуть уявити всього розмаїття напрямів, які включає в себе професія програміста. А от Роман розповість про них цікаво і зрозуміло.

«Звичайно, не завжди вдавалось те, що задумав. Я би навіть сказав, що у мене було більше поразок, ніж перемог. Але ці поразки також дають сильний поштовх для розвитку». Та одного дня несподівано захоплення відійшли на другий план. Усе змінила війна. Пішов, бо «хто, якщо не я». Роман не міг по-іншому, бо вважає: маєш відстоювати свою свободу й незалежність тієї країни, в якій виріс, мирне майбутнє рідних і близьких.

Однак про ті події хлопець розповідає стримано і коротко: у квітні 2014 року підписав контракт, справжнє жахіття війни бачив з вересня 2016 по березень 2017 року. А у квітні із лав Збройних Сил України повернуся додому.

Ні дня без дрона

Зараз, успішний у своїй справі, Роман працює на одному з потужних  долинських підприємств, осучаснює автоматизацію виробництва, програмує логічні контролери. «Звісно, також  багато часу приділяю саморозвитку,  мені цікаво спробувати нові технології, навчитися їх використовувати. Вивчаю, експериментую. Одразу після повернення із зони бойових дій вирішив  розпочати власну справу. Довго не роздумував. Розумні технології активно вриваються у повсякденне життя українців у вигляді дронів, гіроскутерів, окулярів віртуальної реальності. Все це викликає величезне зацікавлення у дітей, молоді, що однозначно дало чудову можливість відкриття своєї невеличкої справи, пов’язаної з розробкою унікальної розважальної послуги.  «Разом із другом Михайлом ми створили новий атракціон «Віртуальний політ на дроні». Незабаром долинянам зможемо «полоскотати нерви» у віртуальному світі польоту. Випробувати нові відчуття можна буде, одягнувши окуляри, з’єднані по зв’язку з квадрокоптером. А коли дрон відправляється в політ, клієнт бачить все так, ніби сам ширяє, немов птах».

Неймовірна подорож  небесами

Квадракоптер готовий до роботи буквально відразу після того, як його витягли з коробки і змонтували гвинти.  Але треба мати навики. Безпілотник керується за допомогою пульта дистанційного керування. Тут у пригоді стане вміння керувати парою джойстиків, набором різних  напрямкових клавіш.  Квадрокоптер піднімається в повітря. За всім уже можна спостерігати, одягнувши спеціальні окуляри. Варто зазначити, що для будь-якого малознайомого з сучасними технологіями користувача, звук, видаваний дивом техніки, створить незабутнє враження.

Роман дає мені унікальну можливість насолодитись мальовничою природою і буденним метушливим життям міста з висоти пташиного польоту! Мушу сказати, відчуття неймовірні, відчуваю себе героєм-суперменом. Навколо  – величезне небо, ширяють птахи,  захоплюють кросворди вулиць, заворожує краса міського ставу, вигляд міста викликають сильні емоції і неймовірний приплив адреналіну. Але , як кажуть, краще один раз побачити…

Нові ідеї  для віртуальних польотів можна шукати за кордоном, але потрібні максимальна закоханість у цю справу і шалене бажання працювати. І якщо бізнес цікавий власнику, як ото Роману, то людей можна захопити ідеєю, зацікавити скористатись новим видом мандрівки.

Не  зупинятись на стежках успіху

«Якщо купуєш квадрокоптер для невеликої справи—краще щоб він був в одних руках. Хороший апарат коштує від 1500 доларів. Тобто одночасно треба бути і пілотом, і менеджером. Інакше завжди буде побоювання, що клієнти можуть зламати дрон. А ще – в пригоді стане вміння керувати нехитрою «бджілкою».

Роман здійснює на замовлення зйомки місцевостей з метою розробок топографічних карт, для потреб установ, організацій, підприємств. Буває, звертаються власники магазинів великих міст, щоб зняти зверху місцевість і тим самим прокласти доступний маршрут для покупців. А бувають і прикрі випадки. Роман пригадує, як недавно звернулась рятувальна служба до власників квадрокоптерів  щоб оглянути місцевість, де невдало приземлився літак. Тож роботи вистачає.

Постійне бажання не зупинятись допомагає Роману розвиватись у сфері програмування та  досягати  успіхів.

Як започаткувати власну справу, Роман ділиться порадами охоче: треба розбивати цілі на менші – реалістичніші. «Я не можу сказати, робіть ось це і буде вам щастя. Те, що я роблю, щоб досягти успіху, може просто не спрацювати в інших. Одне знаю – важливо сформулювати, чого прагнеш. А головне – не бійтеся присутності поразок, бійтеся відсутності перемог»!

Т.Г.

Тижневик “Добра справа”