Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Засідання чергової 38 сесії Долинської міської ради відбудеться 30 травня 2018 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 24 травня 2018 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Опитування

Якщо Ви зверталися за консультацією, чи отримали повну відповідь?

Loading ... Loading ...

Адміністрування сайту


Лічильник


18.05.2017

Права міських пільговиків обмежили талонами

Резонанс

 ПРАВА  МІСЬКИХ ПІЛЬГОВИКІВ  ОБМЕЖИЛИ ТАЛОНАМИ

 У  місті й районі  з 1 травня почав діяти пільговий проїзд лише  по талонах.  Згідно  рішення Долинської районної ради від 16.03.2017 №320-18/2017 «Про внесення змін до рішення районної ради від 05.04.2016 №111-5/2016«Про цільову Програму соціального захисту громадян Долинського району», обліку підлягають поїздки пільгових категорій громадян, яким відповідно до законодавства України, надано право пільгового проїзду в автомобільному транспорті загального користування. Безкоштовне перевезення окремих категорій громадян, що мають право на безоплатний проїзд, здійснюється пасажирським автотранспортом на умовах, визначених договором на пільгове перевезення пасажирів автомобільним транспортом, укладеним між перевізником та головним розпорядником коштів, при пред’явленні пільговиком талона одноразового використання на проїзд та відповідного посвідчення, що підтверджує право на пільгу.

Нововведення спричинило обурення і безліч скарг до  міської ради  від  пільговиків-долинян. Адже талони в міських маршрутках  водії  брати  не хочуть. 

–  04 травня відбулась розширена нарада  за участю членів конкурсного комітету, міських  перевізників  і представника  управління соцзахисту.  Були озвучені  факти конфліктних ситуацій, проблемні сторони  талонного обліку пасажирів.  Всі  учасники наради  в один голос заявили про те, що  недоліків у талонній системі  більше, аніж позитивних сторін, –  зазначає  начальник відділу економіки Долинської міської ради  Роман Михнич.–  Вважаємо, що рішення районної ради було поспішним, без  врахування вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики». Оскільки  цей документ є регуляторним  актом, то відповідно  до  чинного законодавства,  повинен був  пройти   повну процедуру регуляторного впливу, громадське обговорення. Але цього не відбулося.  Тому  й викликав такий спротив  з одного боку  у перевізників, які відмовляються брати пасажирів по цих талонах, а з іншого – в пільговиків, які отримують ці талони. За інформацію районного  управління соцзахисту населення,  на території міста проживає  понад 9 тисяч осіб, які мають право  пільгового проїзду. Талонів видають   на одного пільговика  різну кількість – від 10  для пенсіонерів за віком до 24   – для учасників АТО. Це в середньому  – 15 талонів на особу. Таким чином, за один місяць соцзахист має видати долинянам – пільговикам понад  135 тисяч талонів!  Це  значне навантаження для працівників  управління соціального захисту, яке потребує  задіяння додаткових штатних одиниць.

Ці талони  не підкріплені фінансово. Але коли хтось поїхав безплатно, то за це все одно хтось має заплатити.

Дотепер  в місті практикувалася  така схема  перевезення пільговиків, що Долинська  міська рада  частково компенсовувала   їхній проїзд, але було обмеження  в  кількості ( не більше двох  на  рейсі).  Минуло року міським пасажироперевізникам з міського бюджету на компенсацію перевезень  пільгових  категорій населення ми виділили 194 тисячі гривень.  194 тисяч ділимо на 18 маршрутів. Це в середньому 10 778 гривень на одного пасажироперевізника  в рік, що становить 898 гривень на одного перевізника в місяць.  Ділимо  цю суму на 25 робочих днів  – це майже  36 гривень  на день або при  тарифі 4 гривні  –  9 безплатних квитків.  В середньому кожен автобус здійснює 6 оборотних рейсів в день, а тому   компенсація проводиться    навіть не за одного пільговика на рейсі. Оскільки в місті запроваджено правило не менше двох пільговиків  в автобусі, то  всіх, що понад 9 компенсованих бюджетом пільговиків   перевізники  перевозять  за рахунок своєї господарської діяльності.  Нововведені  талони не вирішили проблему пільгових пасажироперевезень, а лише ускладнили її, – вважає Роман Володимирович.

…Зазначимо,  що право  на  пільговий проїзд, відповідно до  чинного законодавства, дає посвідчення, а не талон. І вимагати талон, якщо в пільговика є  посвідчення – це, по перше, юридично неправильно, по друге  – створює  значні незручності пільговикам, провокує  в громадському транспорті постійні сварки і конфлікти, не враховує право  безоплатного проїзду  жителів інших населених пунктів.

 Тож чи не краще повернутись до  такого варіанту  пільгових пасажироперевезень,   який  практикувався до впровадження талонів? А відтак шукати  інші можливості, наприклад   переходу на електронний квиток. Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті».

На даний момент про своє бажання впровадити  електронні квитки  в громадському  транспорті вже  заявили багато міст, зокрема  Київ, Львів, Вінниця, Миколаїв, Ужгород та інші.

До речі,  урядовці і експерти, вважають, що  є ефективний підхід – виділяти гроші власне пільговику, а вже він їх може витрачати на проїзд.   Але для цього необхідний  і перегляд чинного законодавства про пільгові перевезення, і  вироблення ефективного  алгоритму для перерахування пільгових коштів.

…Ситуація, що склалася з так званими «пільговими талонами» є   для міської ради неприйнятною.  Тому вона спільно з громадськістю  буде працювати над вирішенням даної проблеми відповідно  до чинного законодавства.