Архіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
03.11.2017

«Поезії засвічена зоря»

Писав поет: «Останній буде бій…»

А їх, ого, ще стільки на планеті!

Від кулі гинуть воїни й поети –

О як їх врятувати, Боже мій!

Як влучно сказав бойківський поет Любомир Михайлів про боротьбу словами, гострими як меч. Бо ж поезія  – слово, якому немає конкретного визначення, вона окрилює, надихає, навчає, а то й ранить і навіть лікує… Про вічне й тимчасове, про сучасність і минуле, одкровення і тайни …  – про це та інше пишуть поети.

Про головне й наболіле писали й пишуть володарі пера Бойківського краю. «Поезії засвічена зоря» – під такою назвою нещодавно побачила світ антологія, куди ввійшли вірші поетів з Долини, Болехова та околиць. У п’ятницю, 27 жовтня книгу урочисто презентували у приміщенні школи естетичного виховання. До антології ввійшли поезії людей, творчість яких уже давно присутня на літературних просторах України, серед них і члени Національної письменницької організації та ті, що лише почали свою творчу стежину, а їх слово влучне і доречне та не менш вагоме.  Про підготовку до друку та тернисту стежину на шляху до видання розповів упорядник та редактор книги Олесь Дяк, який проживає на Львівщині, але родом із Долинського краю та поезії про рідний край якого також увійшли до презентованої книги.  Антологія рясно всипана світлинами із життя письменників, їх буднів і свят. До першого розділу «Шашкевича нащадки і Франка» увійшли твори: Надії Дички, Олеся Дяка, Василя Куйбіди, Юлії Курташ – Карп, Любомира Михайліва, Василя Олійника, Тані П’янкової, Ярослава Савчина, Василя Щеглюка. До другого під назвою: «Зродились ми під Ясною горою» ввійшли твори Василя Гаврилишина, Зіновія Красівського, Ярослава Лесіва, Галини Максимів, Катерини Мандрик – Куйбіди, Лілії Мацьків, Юлії Мицак,Оксани Сподар, Іванни Юрків та Андрія Яросевича. Кожен присутній на презентації автор мав змогу поділитись враженнями та емоціями, розказати про свій творчий шлях та зачитати власні поезії. Звучали слова подяки та привітань. «Не було б такої чудової книги, якби не підтримка міського голови Володимира Гаразда, –зауважив модератор зустрічі та упорядник книги  Олесь Дяк. – Про цю людину можна говорити дуже багато хорошого. Наш проект він підтримав з півслова». Дякували голові районної ради Івану Даниліву та авторам, які долучились зі своєю вкладкою до видавництва. Від учнів Долинської  школи естетичного виховання для глядачів звучали музичні вітання.

Наостанок Олесь Дяк заспівав власні твори та композиції інших авторів під акорди гітари. Всі стали до спільної світлини, а Антологія «пішла у світ» і вже від сьогодні по ній наочно і докладно мають можливість вивчати творчість рідного краю у школах Прикарпаття.