Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової 49 сесії Долинської міської ради відбудеться 07 березня 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 лютого 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник


15.05.2018

Павло Маївський: “”Дружня лапа” вже прилаштувала понад 20 собак”

Часто нам доводиться бачити на вулицях безпритульних собак. Проблема не тільки Долини, але й України.

Працівники КП «Комунгосп» відловлюють і стерилізують собак. Але це не означає що вони позбавлені диких інстинктів і агресії. Пси збираються в зграї, тож дітям та дорослим страшно ходити по вулицях. Є немало долинян, які потерпіли від невмотивованої собачої агресії. І це проблема. Покусаним доводиться проходити самотужки дороговартісне лікування, приймати болючі уколи. Собаки окуповують під’їзди, підвали, сміттєві майданчики, ринки… Багато чотирилапих в людних місцях – біля дитсадків, шкіл, магазинів.

На жаль, держава проблемою безпритульних тварин не переймається. Місцевим громадам доводиться робити це самотужки. Собачі долі потрібно вирішувати комплексно. І для цього насамепред потрібні фахівці, які, не лише люблять чотирилапих, але й знають  про них від «а» до «я».

 Серед благодійних громадських організацій, які всіляко підтримують, прилаштовують бродячих собак називаємо і таку спільноту у нашому місті. Це громадська організація «Дружня лапа».

Спілкуємось з її керівником Павлом Маївським. За освітою він – фельдшер ветеринарної медицини, тварин любить змалечку.

– Наша громадська організація зареєстрована в жовтні 2017 року. Поодинці важко всім допомогти, тому виникла ідея об’єднати всіх небайдужих та спільними зусиллями допомагати безпритульним тваринам. Невдовзі почали долучатися волонтери, в яких за плечима не одне врятоване життя. На сьогоднішній день нас уже семеро, ми працюємо, допомагаємо. Найгірше тоді, коли розумієш, що вже не можеш тварині нічим зарадити. А все інше в порівнянні – дрібниці.

Організація створила сторінку ГО «Дружня лапа» в мережі Фейсбук, де регулярно висвітлюємо інформацію про життя та проблеми бездомних чотирилапих у нашому місті. На сьогоднішній день ми прилаштували понад 20 собак, у планах – залучити якомога більше небайдужих людей до допомоги, заручившись підтримкою влади міста в перспективі – створення стерилізаційного пункту в м. Долина.  Необхідне приміщення, де ми зможемо стерилізувати, тимчасово утримувати і лікувати тварин. Звичайно, було б краще знайти приміщення, яке вже не функціонує і, можливо, зробити там реконструкцію, – ділиться Павло.

Зазначимо, що влада міста  переймається цим питанням, шукає варіанти приміщення, земельної ділянки, фінансової підтримки  громадської ініціативи.  А «Дружня лапа», подавши на розгляд проект «Стерилізаційний пункт в м.Долина», вже  заручилась підтримкою від міського голови Володимира Гаразда.

Окрім того, активісти ГО «Дружня лапа» 6 травня влаштували благодійну акцію-ярмарок на підтримку чотирилапих. Захід зібрав дуже багато зацікавлених і просто небайдужих. Прийшли господарі зі своїми домашніми улюбленцями, щоби взяти участь в показі собачих умінь та досягнень. Відвідувачі мали можливість поласувати солодкою випічкою, втамувати спрагу прохолодними напоями, придбати сувеніри, товари для домашніх улюбленців, послухати святкову концертну програму, взяти участь у майстер-класі та подивитись конкурс-виставку чотирилапих друзів. Всі кошти, виручені з продажу, передали організації для придбання їжі, ліків безхатнім собакам.

Павло радіє небайдужості долинян, висловлює слова вдячності кожному за довіру і підтримку. На ярмарці дружньолапівці зібрали 11604 грн.

Віриться, що «Дружня лапа» допоможе  іще не одному собаці стати щасливим!

Тетяна ГОЛОВЧИН