Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової 47 сесії Долинської міської ради відбудеться 24 січня 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Який, на Вашу думку, є найбільш ефективним інформаційний ресурс про роботу Долинської міської ради?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Лічильник


06.02.2018

Овіяна мріями мандрівка

У перший день лютого у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів зібрались долинські шанувальники художнього мистецтва, щоб підтримати творчість Юрія Ващенка із с-ща Вигоди, що на Івано-Франківщині. Зустріч відбулась в рамках урочистого відкриття виставки: «Місцями моїх мрій», під час якої було відзначено щиру співпрацю майстра гіперреалізму п. Юрія із групою долинських художників у проектах з музеями Долини, Калуша, Дрогобича тощо.

Привітав автора виставки від імені долинян та викладачів долинської дитячої художньої школи її директор – Олег Лаврів. Олег Іванович у своєму виступі відзначив «ретельність п. Юрія у праці, а в картинах насиченість синього кольору, як в зимових, так і в літніх пейзажах», підкреслив, що «в художньому мистецтві немає пріоритетів у її напрямках, – митець працює у тому напрямку, що його приваблює», та порадив своїм вихованцям, що «насолодитися мистецтвом того чи іншого автора упродовж «відкриття виставки» просто не вистачає часу, і якщо колекція робіт вас зацікавила, ви прийдете ще раз на зустріч із нею».

Взявши слово, п. Юрій розповів що в дитинстві, навчаючись в школі захоплювався кресленням, і коли, приблизно через тридцять років склались важкі обставини в особистому житті, щоб згадати ремесло, яким можна реально заробити на прожиття, – почав малювати.

Викладачі долинської художньої школи, будучи разом зі своїми вихованцями, мали нагоду навчати майбутню зміну долинських митців вільного творчого спілкування, самостійного оцінювання та висловлювання думки серед ровесників. Вражені колекцією пейзажів світу, молоді поціновувачі художнього мистецтва із вдячністю за можливість знайомства з творчістю автора, залишили свої побажання у книзі Відгуків. Для юнацтва цікавинкою було те, що народження нової картини у п. Юрія займає час – два з половиною місяця, при тім, буває й таке, що багато художників малюють картини роками.

Творча молодь в обличчі групи учнів дитячої художньої школи уважно слухали розповідь як автора виставки, так і своїх наставників-викладачів.

Долиняни,  присутні на заході, дякували за виставку, бажали здоров’я, наснаги у творчості, приємних та незабутніх нових виставок.

На згадку про експонування колекції своїх творів у Долині, Юрій Ващенко отримав від адміністрації музею «Бойківщина» подарунок – декілька збірників «З історії Долини», черговий каталог фотоклубу «Промінь», що діє при музеї та зразки туристичної продукції.

Спільна світлина із долинськими художниками та вихованцями Долинської дитячої художньої школи і  шанувальниками мистецтва стане згадкою про творчу зустріч у долинському музеї.

Тетяна Гнатковська      

науковий співробітник музею «Бойківщина»

P.S. До уваги долинян та гостей міста!

Виставка «Місцями моїх мрій…» Юрія Ващенка триватиме до кінця лютого ц.р.

Нумо мандрувати разом!