Архіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
10.07.2018

Останній  раз тарифи змінювались шість (!) років тому – в 2012 році

На розгляд  виконавчого комітету комунальне підприємство «Комунгосп», яке здійснює вивіз сміття, подало такий економічно обґрунтований розрахунок: для бюджетних установ 115,25 грн., для підприємств та підприємницьких структур – 130, 30 грн. за 1 м. куб,  для тих, хто  забирає і вивозить  відходи власними засобами  – 39, 35.

Тариф на збір, вивезення та захоронення ТПВ від населення (зі спеціально обладнаних майданчиків) від багатоквартирних будинків та приватного сектору з одного  мешканця в місяць  пропонувався 10, 25 грн.

 Однак члени виконавчого комітету  Долинської міської ради, розглянувши детально  пропоновані до затвердження тарифи, висловили свої думки, пропозиції, аргументи. Тарифи для бюджетних установ, підприємницьких структур і підприємств були затверджені з менш активним обговоренням, а ось  тариф  для населення члени виконавчого комітету обговорювали найбільше. Дійшли спільної згоди поетапного  підвищення та одноголосно  проголосували за тариф на вивіз сміття 8 гривень з одного жителя.  Він не покриває всіх затрат комунальників, але вже є менш збитковий і ближчий до рентабельного.

З рішенням виконавчого комітету Ви можете ознайомитись тут:

Про затвердження тарифів на послуги зі збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів, що надаються КП «Комунгосп» Долинської міської ради

До речі, за шість років  з часу останнього підвищення тарифів на вивіз сміття, неодноразово збільшувався розмір заробітної плати, у декілька разів зросли ціни на паливно-мастильні матеріали, запчастини до автомобілів. І якби вивіз сміття здійснювала приватна фірма, а не комунальне підприємство, то платити долинянам, довелось би очевидно,  набагато більше.  Присутній на засіданні виконавчого комітету представник КП «Комунгосп» навів  довідкову інформацію  про тарифи  на послуги з вивезення сміття. Так,  кожен житель Івано-Франківська в місяць платить 16,40 гривень, Коломиї – 17,11. В місті  Бар Вінницької області –  12,94, в сусідній, Львівській області  – Дрогобич – 34,25 гривень. Таким чином, з новими тарифами комунальники зможуть і надалі, як це робили дотепер, вчасно  вивозити з міста тверді побутові відходи, продовжувати  облаштування майданчиків з роздільним  сортуванням сміття, якісно прибирати місто. Бо  на збитковому  тарифі далеко б не заїхали. А що таке сміттєвий колапс – знаємо з гіркого досвіду Львова, а тапер ще є Дрогобича.  Тож такий крок комунального підприємства «Комунгосп» як збільшення тарифів  на вивіз сміття  для всіх  категорій  споживачів послуги є в економічних реаліях необхідним  і актуальним.