Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Засідання сесії Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Лічильник


21.12.2017

Незабутні моменти творчої подорожі

Недавно на запрошення нашого земляка  Василя Бориса та президента творчого клубу Сільві музичний гурт «Карпатські музики» Долинського районного народного дому (керівник Ігор Лопух, музиканти Руслан Курус, Ігор Славський, Роман Шумей, Олег Шумей) побував у Франції.

Подорож мистецької музичної  плеяди Долини відбулася за фінансової підтримки приватного підприємця Олександра Криницького. Поїздка була цікавою і надзвичайно творчо насиченою. Разом з долинськими музикантами був запрошений хоровий колектив «Боян» Львівського університету ім.І.Франка (керівник Василь Чучман). Для французів була представлена концертна програма спільно із французьким хором  Achorini, який очолює наш земляк Василь Борис. Вже у Франції до творчих мандрівників приєднався разом з дружиною і міський голова  Долини Володимир Гаразд. З паном  Василем його поєднує багаторічна дружба й успішно втілені  мистецькі проекти та творчі задуми майбутньої співпраці.

– Всі хорові твори виконувалися українською мовою. Аж серце завмирало, коли французький і львівський хори під акомпанемент наших долинських музикантів спільно виконували духовні твори «Благослови, душу  мою, Господи», «Боже великий, єдиний», колядки, щедрівки. І перед ними стояв і  впевнено та гордо диригував наш українець , наш земляк з такого маленького, але славного Гошева Василь Борис, який зумів привити французам любов до української пісні. Браво тобі, наш земляче! Браво, Василю! – сповнена океаном емоцій учасниця поїздки, керівник «Бойківчанки» Надія Лопух. Адже Василь Борис свого часу працював  концертмейстером Зразкового ансамблю  танцю «Бойківчанка». Ці спогади його не полишають  і сьогодні. Це були його  молоді роки після  Рівненського інституту  культури і свій талант молодий акордеоніст демонстрував у танцювальному залі і на виступах разом із «Бойківчанкою».

У Франції Василь Борис сьогодні користується великим авторитетом, як фаховий талановитий музикант, і як людина. Працює у музичній школі, де має 17 учнів-акордеоністів. Дорога до успіху була  непростою. Він починав  свою викладацьку працю з одного учня.  Перед тим  розіслав з метою пошуку роботи аж  102 резюме,  відтак  витримав серію екзаменів, щоб підтвердити свій диплом спеціаліста.

У концертній програмі наші музиканти виконували також окремі оркестрові номери. Професійністю і віртуозністю зачарували  французького глядача полька, гопак, «Жайворонок» …

Українська культура і музика є близька емоційній та сентиментальній французькій нації. На добру згадку про поїздку залишаються світлини, зокрема біля єдиного у Франції пам’ятника Тарасу Шевченку.

По дорозі додому долиняни отримали повідомлення і подяку  від президента  творчого клубу Сільві за гарну  творчу  співпрацю, і що їм, французам,  стало порожньо без українців, що там,у Франції, були чудові моменти творчої співпраці. Вони сподіваються, що наступна зустріч буде в Україні, зокрема і в Долині!