Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання позачергової 48 сесії Долинської міської ради відбудеться 21 лютого 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 лютого 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник


10.07.2018

Не “стара”, а “історична”

Мандрівка містом

НЕ «СТАРА», А «ІСТОРИЧНА»

Якщо центральна частина Долини «мегаполіс», то «історична»  ­ живе своїм життям, розміреним, спокійним, тихим. Саме  її 600 років тому коронували Магдебурзьким правом. Сіль –  «біле золото», зібрало з навколишніх поселень трудівників. Королівське місто Долина мало часи розквіту і занепаду солевидобутку, пережило князів, королів, цісарів, вижило, незважаючи на завойовників і загарбників. Жителька Долини п. Леонія Шевцова  має направду енциклопедичні знання про минуле Долини, які варті окремої книги. В її захоплюючих і дуже цікавих розповідях оживає минуле міста, будівель, людей.

Коли розпочався масштабний видобуток нафти, Долина історична отримувала дедалі менше уваги. Північна частина Долини почала стрімко розбудовуватися, сюди переселились більшість державних установ  і організацій.

В часи незалежності Долина зберегла автентичність, але  … Разом з тим відчувався занепад. Руйнувались дороги,  не було належного освітлення, закривались заклади торгівлі, припинив своє існування один з перших ресторанів Долини – «Верховина».

 Десь років десять тому історичне місто почало оживати. Спочатку був прокладений асфальт, відтак комунальники взялись до освітлення. Уздовж  центральної вулиці історичної Долини почалось будівництво колектора.  Жителі поставились до тимчасових незручностей з розумінням. Декількарічний проект будівництва був складний, виникали труднощі. Та колектор збудований, відтак  разом  з ним прокладена нова гілка водомережі. Збудувавши їх, як і годиться, по-господарчому, продовжили прокладання дорожнього покриття, тротуарів і хідників. Автентичності й шарму додала саме брукована дорога. А щоб водії менше гасали, збудували  піднятий пішохідний перехід.

 Долинянка п. Ірина Бруско викладає математику та інформатику в Долинській гімназії № 1. З вікна її оселі цей перехід добре видно. Зауважує, що тепер перейти дорогу діткам і дорослим набагато легше і безпечніше. Під вікнами будинку багато зелені. Комунальники сумлінно доглядають кущі і клумбу з квітами. Ірина Леонідівна каже, що комунальники дуже багато працюють для того, щоб історична частина міста мала належний вигляд., за що їм велика вдячність. Підкреслює, що Долина «історична» за останні декілька років відчутно змінилася. Зараз вона затишніша, ошатніша, красивіша і безпечніша. Запитуємо, що іще потрібно збудувати, відновити, відремонтувати. Ірина Леонідівна розмірковує, що розпочинати ремонт в місті – це як розпочинати вдома ремонт: те зробив, те ще потрібно,  а там теж необхідно. Але звісно, все і одразу зробити неможливо. Треба покроково, бо ж є іще інші в місті вулиці і мікрорайони…

 Одна з нинішніх візитівок і затишних відпочинкових територій історичної Долини – відбудована алея Митрополита Андрея Шептицького.

В її затінку на одній з лавок відпочиває Раїса Федорівна, яка живе в цій частині міста з 1951 року. Вона ділиться спогадами про повоєнне місто, про десятиліття, що минули. Колись ця частина міста була наче мурашник. Але й сьогодні не позбавлена усталеного ритму життя, цивілізованості. Зазначає, що каналізаційний колектор і водопровід – для цієї частини міста велике благо, бо ж раніше цього не було. І років десять про таке хіба могли мріяти.

В іншому кінці Алеї відпочиває гурт підлітків. На тренажерах тренуються спортсмени. На дитячому майданчику в післяобідню пору дві мами з колясками. Малеча собі спокійнісінько спить, а вони про щось упівголоса розмовляють…

На що ж скаржаться долиняни історичної Долини? Як і всюди – на бродячих собак, старі дерева, конфліктних сусідів, та найбільше – на хамовитих водіїв, які паркуються на доріжках, виїжджають на тротуари, загороджують вузькі вулички…

А які найближчої перспективи господарчі плани чекають на історичну Долину? Як зазначає заступник міського голови Руслана Гаврилків – після  закінчення виконання проектних робіт по вулиці Івасюка, очікується можливість продовження будівництва колектора по вулицях Смерекова, Садова, Західна, Дерлиці.

На часі –  благоустрій з відновлення скверу на перехресті доріг Шептицького-Південна з влаштуванням піднятого пішохідного переходу. Таким чином, вихованці Долинської гімназії № 1 зможуть безпечно добиратися до свого стадіону.

Зрештою, історичній Долині увага і турбота в питаннях господарчих буде приділятись і надалі. Бо вона має не одну і не дві, а багато вулиць і вуличок. Не забуваємо, що це «вітцівщина» для багатьох поколінь долинян….

Текст, фото Галини Максимів