Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
І пленарне засідання чергової 45 сесії Долинської міської ради відбудеться 18 грудня 2018 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Який, на Вашу думку, є найбільш ефективним інформаційний ресурс про роботу Долинської міської ради?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Лічильник


23.02.2018

Начальник КП «Комунгосп» Віталій Юсип: «Працюємо щоденно для людей»

Благоустрій міста

Начальник КП «Комунгосп» Віталій ЮСИП: «ПРАЦЮЄМО ЩОДЕННО ДЛЯ ЛЮДЕЙ»

– Віталію Миколайовичу, діяльність КП «Комунгосп» стратегічно важлива для щоденного життя міста. З чого починають комунальники свій робочий день?

– Звісно ж, із виконання щоденного плану завдань. Це, насамперед, утримання проїзних частин вулиць міста та тротуарів в належному стані. В зимовий період здійснюємо прибирання снігу, підсипання протиожиледною сумішшю. Кожного року маємо заготовити достатню кількість протиожиледної суміші, розвезти та встановити, а відтак зібрати та вивезти з вулиць міста 90 ящиків для її зберігання. У складний час снігопадів і морозів протиожеледну суміш довозимо. В теплу пору року здійснюємо, окрім щоденного вивозу твердих побутових відходів, прибирання та вивезення вуличного змету. Для кращого розуміння нашої праці зазначу, що служба благоустрою здійснює щоденне прибирання проїзних частин вулиць міста і тротуарів загальною площею 156520,00 м², а періодичне поглиблене прибирання 45625,00 м².

Відповідаємо також за належне утримання мережі ливневої каналізації на вулицях міста. Після кожних сильних дощів, але не рідше двох разів на місяць в весняно-осінній період маємо завдання прочищати 340 колодязів дощової каналізації та 10,4 км мережі дощової каналізації в межах можливостей технічної бази підприємства. Кожного разу після випадання сильних опадів у весняно-осінній період проводимо очищення містків від намулу, гілок дерев та різного роду сміття. З працівниками служби благоустрою підприємства проводимо покіс, згрібання, навантаження та вивезення трави на площі 30 га з газонів, зелених зон, територій парків і скверів міста, а ще є немалі площі покосів в центральному міському парку, в дворах багатоквартирних житлових будинків (окрім площ прибудинкових територій). Доглядаємо також за зеленими насадженнями та озелененням міста. На території підприємства маємо умови для вирощування з насіння розсади квітів для озеленення. Кількість сортів квітучих однорічних рослин щороку урізноманітнюємо.

За комунальниками також й щоденне забезпечення належного рівня освітлення вулиць та прибудинкових територій. Ми відповідаємо за утримання, обслуговування та розширення мережі вуличного освітлення. Працівники енергетичної служби проводять постійні огляди всіх 11 підстанцій вуличного освітлення на виявлення можливих несправностей, перевіряють міцність затискачів, фактичний опір мережі для попередження короткого замикання, відповідність часу встановленого на таймерах вуличного освітлення. Не рідше одного разу на тиждень проводять детальний огляд всієї мережі вуличного освітлення з перевіркою справності підключення світильників до ЛЕП вуличного освітлення, виявлення кабелів, що вийшли з ладу, заміною несправних світильників та ламп. Також електрики не рідше 3 раз на місяць зобов’язані проводити перепрограмування таймерів для оптимізації освітлення вулиць відповідно до тривалості світлового дня.

Це тільки основна частина нашої щоденної праці, а ще є багато інших завдань з благоустрою, доручень міського голови й депутатського корпусу, побажань долинян.

А як даєте собі раду з викликами часу й погоди? Чи є моменти, коли ресурc максимально мобілізовуєте?

–  Авжеж є. Тоді мусимо оперативно залучати свої зусилля, можливості, техніку. Адже будь-яка стихія, чи то заметіль, чи вітровій, чи сильні дощі – це виклик, екзамен на господарчу відповідальність. Цьогорічна зима теж випробовує наші можливості. Але ми підготувалися до її приходу заздалегідь. Такого, щоб перед стихією опустили руки, не було. Де не справляються людські ресурси, залучаємо снігоочисну техніку, яка працювала за індивідуальними графіками. Ось, до прикладу, індивідуальний графік трактора МТЗ – 82.1  реєстраційний номер АТ 09964:

Такі графіки розроблені і діють для всієї снігоочисної техніки підприємства.

В місті окрім того, що прибираємо понад 40 кілометрів комунальних доріг, є ще тротуари, доріжки, прибудинкові території. Рясні снігопади зводять за годину-другу наші зусилля нанівець і на розчищені території техніку часто доводиться надсилати по другому колу. Повторюся, буває часом важко, але такого колапсу, як в деяких інших містах, в нас не було за складних погодних умов. Важливо, щоб так і надалі. Ми – за конструктивну злагоджену співпрацю.  Особливо, щоб вчасно снігоприбиральна техніка працювала  на ділянках автотрас державного значення Н-10 (вулиці Хмельницького та Данила Галицького) та Р-21 (вул. Обліски). Їх утримання і прибирання  від снігу здійснює філія “Долинська ДЕД” ДП “Івано-Франківського облавтодору”.

 

– Які плани роботи на 2018 рік?

Як я вже говорив, основна частина планів і заходів нашої діяльності зазначена у програмі благоустрою м. Долина на 2018 рік. Маємо виконати значний обсяг робіт з поточного середнього ремонту доріг та тротуарів, підготувати все належне для капітальних ремонтів. Немало часу займає кропітка підготовка проектно-кошторисної, тендерної документації, проведення процедури державних закупівель, укладання угод та безпосереднє виконання робіт. За нами також виконання робіт з поточного та капітального ремонту водопроводів, бо ще багато артерій загальноміської водомережі потребує модернізації і оновлення. Це також й ремонт та оновлення контейнерів для тимчасового зберігання побутових відходів. З 1 січня цього року вступив в дію закон про роздільне сортування ТПВ, тож майданчики міста теж вимагають додаткового переоблаштування. Хотів би зазначити, що минулого року комунальники виготовили багато нових та відремонтували понад 100 контейнерів, цього року плануємо не менше.

За КП «Комунгосп» закріплене також виконання робіт із впровадження сучасного енергоефективного обладнання в мережі вуличного освітлення. З основних заходів програми освітлення міських вулиць та прибудинкових територій на 2018 рік упродовж  року плануємо провести ремонт 280 світильників, замінити орієнтовно 500 ламп. Із стратегічних завдань плануємо паспортизацію та розробку загальної схеми вуличного освітлення міста.

Важливим є придбання та встановлення елементів дитячих майданчиків, їх огородження, пісочниць, лавок, належне утримання загальноміських відпочинкових зон.

На КП «Комунгосп» покладено ряд заходів річних міських програм щодо розвитку централізованого водопостачання та водовідведення; збереження, реконструкції, встановлення нових пам’яток та в’їзних знаків; соціально-економічне сприяння розвитку та благоустрою об’єктів сакральної архітектури у м. Долина.

Господарча сфера міста вимагає, а ми готові працювати щоденно.

Розмовляла Г. Коваль