ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

01.11.2018

Ми зацікавлені якісно надавати послуги усім громадянам

Навесні 2016 року,  в рамках децентралізації, яка передбачає введення державного реєстру територіальної громади, рішенням міської сесії від 06.04.2016 року, Долинська міська рада отримала повноваження у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також формування та ведення реєстру територіальної громади. Якщо раніше для цих процедур люди витрачали багато часу, то зараз їх можна з легкістю здійснити впродовж декількох хвилин.

В міській раді працюють двоє реєстраторів територіальної громади. В їхні обов’язки входить: реєстрація місця проживання та перебування і, відповідно, зняття з реєстрації, видача довідок про склад сім’ї та місце реєстрації.

З 01.01.2018 року видано 10152 довідки про склад сім’ї, знято з місця реєстрації 747 чол., зареєстровано місце проживання 1070 чол. Окрім того, у спеціалістів уже є сформована практично стовідсоткова інформаційна база даних громадян територіальної громади.

Найчастіше громадяни розпитують про терміни, впродовж яких особа, переїхавши на нове місце проживання,  може зареєструватись. Це необхідно зробити за 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання. Варто пам’ятати, що в разі порушення термінів реєстрації є відповідальність, відповідно до статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Громадянин, який порушив термін реєстрації вперше, отримує попередження. За  ті самі дії, вчинені особою, вдруге впродовж року передбачено адміністративну відповідальність –штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Буває, що за оформленням реєстрації звертаються не самі громадяни, а їхні представники. В основному, це трапляється тоді, коли  люди перебувають за кордоном. У разі подання заяви  представником особи, крім зазначених документів, додатково подається документ, що посвідчує особу представника та документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини – батьками (усиновлювачами).

Спірні питання виникають під час реєстрації, яка здійснювалася на підставі згоди власника житла та зняття з реєстрації без згоди особи, при позбавленні права користування житловим приміщенням та про виселення або про зняття з реєстрації місця проживання. Деякі питання виникають з реєстрацією новонароджених дітей. Щоб виконати цю дію, дається три місяці з дня народження дитини. Зареєструвати малолітню дитину можна без згоди інших власників їхнього житла впродовж три місяці з дня народження дитини.

У громади міста є завжди багато запитань. Реєстратори територіальної громади Долинської міської ради охоче консультують, радять, бо завдяки вчасній поінформованості можна уникнути багатьох прикрих несподіванок, зокрема різних адміністративних правопорушень.

Уже зареєстрований законопроект «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», розроблений Офісом реформування адміністративних послуг, покликаний спростити послугу реєстрації місця проживання. Нова система зробить послугу реєстрації місця проживання доступною онлайн та скасовує додаткові документи і довідки.

Згідно з проектом закону, для реєстрації або зняття з реєстрації подаватиметься тільки одна заява, не потрібні жодні документи та погодження, а внесення відміток до паспортів про місце проживання буде не обов’язковим і здійснюватиметься тільки за бажанням особи. Уніфікований електронний документообіг дасть можливість обмінюватися інформацією про місце проживання без залучення особи, а інформація про місце проживання відповідатиме дійсності на момент її запиту.

Великий обсяг роботи є із видачею довідок про склад сім’ї. Як правило, у час оформлення субсидій. Хоч Законом передбачено, що для отримання субсидій громадяни подають заяву і декларацію до органів соціального захисту, часто люди звертаються до міської ради за довідкою про склад сім’ї. Хоча цю процедуру мають виконувати працівники соціального захисту. В сучасному світі з розвитком Інтернету і нових технологій, обмін інформацією між установами триває лічені хвилини. Але декому, мабуть, звичніше поганяти людей.

В свою чергу, міська рада запровадила роботу без обідньої перерви для зручності громадян, а також розглядається питання про продовження робочого часу після 17 години.