Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання позачергової 48 сесії Долинської міської ради відбудеться 21 лютого 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 лютого 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник


05.07.2018

Міжнародний аудитор з питань системи управління якістю Павло ПІДГАЄЦЬ: «В Долині умови надання послуг за деякими позиціями перевищують очікування громадян»

 

25-26 червня провідний аудитор ТОВ «Глобал Сертифік» Павло Підгаєць провів у Долинській міській раді Сертифікаційний аудит на відповідність вимогам стандарту ISO 9001:2015 у сфері надання адміністративних та неадміністративних послуг. У ході аудиту відбулись вступна і підсумкова зустрічі із керівництвом міської ради та начальниками відділів. Відтак аудитор здійснив моніторинг діяльності Громадської приймальні, відділів містобудування та архітектури, інспекції, економіки, державного архітектурно – будівельного контролю.

Перший сертифікаційний аудит в міській раді Павло Петрович проводив ще в 2009 році. «Тоді я вперше познайомився із роботою  Долинської міської ради і скажу, що за ці роки є досить гарний прогрес та позитивні зрушення. Коли я вперше познайомився з персоналом міської ради працівників було лише 29. Я був здивований, як такий маленький персонал міг забезпечити  належну діяльність міста. На сьогоднішній день той склад, який є, досить результативно працює, має добрі показники. Детально і оптимально розроблені поточні програми й стратегічний план розвитку Долини», – зазначив Павло Підгаєць.

Відтак цікаву, змістовну розмову ми продовжили…

– Павле Петровичу, у вас об’єктом аудиту були адміністративні та неадміністративні послуги. Якщо порівнювати роки 2009 та 2018, що є позитивного, а над чим іще треба працювати нашим посадовцям, спеціалістам?

– В першу чергу, працювати треба над збільшенням кількості послуг, які будуть надаватись в електронному вигляді, коли людині вже не буде необхідності приходити до органу місцевого самоврядування,  а  можна відправити відповідні документи і отримати послугу, не виходячи з дому, не покидаючи  свого робочого місця. На сьогоднішній день є показовий досвід деяких міст. Наприклад, в Івано-Франківську надається в електронному форматі вже понад 50 послуг, в Кременчуку – понад 60 послуг. Електронне врядування – перспектива муніципалітетів. Воно розвантажує роботу персоналу органу місцевого самоврядування і створює сприятливі умови для  надання послуг містянам.

Що мені сподобалось в роботі Долинської міської ради, де би я не проходив, черг як таких, – не бачив. Максимум в черзі дві-три людини, які впродовж 10-15 хвилин отримують послугу. Це вже багато про що говорить, адже не маючи свого приміщення, ви все ж добре організували роботу. Послуги надаються якісно. Мені сподобалось також, що є зворотній зв’язок з клієнтами, контакт і підхід. Я бачив, що приходили деякі специфічні люди зі своїми амбіціями, тим не менше, вашим працівникам вистачало терпіння, тактовності, стриманості, щоб опанувати ситуацію, роз’яснити та надати відповідну послугу.

 – Підсумки підбиті. Який буде результат аудиту?

– Я подаватиму свій звіт з позитивно оцінкою і рекомендуватиму органу сертифікації видати сертифікат відповідності виконання вимог стандарту ISO 9001:2015 у сфері надання адміністративних та неадміністративних послуг. Нова версія стандарту розширює вимоги до організації, яка проходить сертифікацію. В попередній версії не було такого поняття як «зовнішнє» і «внутрішнє» середовище, яке може вплинути позитивно чи негативно на досягнення кінцевої мети організації. Раніше також не було такого поняття як «ризики та можливості у наданні послуг». На сьогодні вони є. Важливо спрацювати так, щоб максимально нівелювати наявні ризики та використати всі можливості для надання якісних послуг.

Зазначу, ваші міські програми розвитку створюють умови надання послуг, які перевищують очікування громадян. Оце, як на мою думку, є найбільш позитивним.

Сертифікація – це перш за все іміджевий захід. Разом з тим – це можливість отримати незалежну, неупереджену оцінку вміння посадовців належно організувати свою роботу, правильно надавати послуги, використовуючи норми чинного законодавства.

Переконаний, що рішення про видачу сертифікату однозначно буде затверджене відповідним рішенням, і за 2-3 тижні він буде вам вручений.

– Які ще міста охоплено аудитами вашої організації?

– На сьогоднішній день, більше 10 міських рад проходять сертифікацію в ТОВ «Глобал Сертифік»: Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ, Первомайськ, Вознесенськ та інші. З досвіду знаю, сертифікованих міст в Україні є понад 50 із 450. В цьому році, за моєю участю, почали процедуру впровадження системи управління якістю Фастівська та Чортківська міські рада. Є певні перемовини з іншими міськими радами, які потенційно побачили в процесі сертифікації позитивні перспективи.

Поняття «якість», одночасно і просте і складне, але по суті це виконання встановлених вимог і посадовці, які працюють в місцевому самоврядуванні, розуміють, що потоці повсякденних завдань та викликів досить важко організувати свою роботу без сторонньої допомоги, тож звертаються до фахівців, які можуть в цьому допомогти.

 – Чи є у Вас досвід співпраці з об’єднаними територіальними громадами? Адже саме новоствореним ОТГ часто важко організувати належну роботу із документообігу, діловодства, надання послуг населенню. Готові з ними співпрацювати?

–  Звичайно, створення об’єднаних територіальних громад  – це майбутнє нашої країни. Не зможе маленьке село, селище, будь-який населений пункт сам по собі вижити в нинішніх умовах та надавати той об’єм послуг, які потрібні людям. Взяти б хоча Івано-Франківськ, який вже надає ряд послуг не тільки мешканцям міста, а і мешканцям області, громадянам України, іноземним громадянам (зняття з реєстрації і реєстрація місця проживання, видача паспортів, реєстрація актів цивільного стану, видача свідоцтва про народження дитини тощо). Універсальність у цій сфері дає можливість зменшити навантаження на фіскальну службу, адміністративний та людський ресурс, і наблизити цю послугу до людини, покращити її. Вважаю, в цьому напрямку нам треба рухатись далі.

Факторами стримування є відсутність достатніх коштів для впровадження новітніх технологій, перш за все в сфері електронного врядування та упереджене ставлення деяких людей, у тому числі на керівних посадах, які не розуміють цих переваг. Але за моїми спостереженнями, там де створені ОТГ, хто вже подолав шлях існування півроку-рік ці процеси неминучі. Вижити в цьому світі наодинці однозначно дуже важко, а скоріше – неможливо.

Коли плануєте в Долинській міській раді наступний аудит?

– Згідно процедури сертифікації, аудит проводиться не рідше, а ніж 1 раз на рік. На замовлення організації, аудит може проводитись частіше, приміром, раз у півроку. У нас був такий досвід роботи, коли організації, впроваджуючи систему якості, просили про проведення зовнішнього аудиту навіть 1 раз на квартал. Для Долинської міської ради, думаю, такої необхідності нема. Достатньо через рік зустрітися, поспілкуватись, подивитись на вдосконалення роботи, запропонувати рекомендації з розвитку.

– І насамкінець, про електронне врядування у масштабі України. Коли, на вашу думку, буде повсюдна можливість надання послуг у електронному варіанті?

– Це нелегко. Щоб впровадити електронний документообіг, треба на прикладі тієї ж  Долинської міської ради витратити не один мільйон гривень, щоб створити відповідну мережу, встановити сервери, забезпечити захист персональних даних, зрештою, навчити фахівців. Думаю, необхідно як мінімум 5-10 років.

Хоча, зважаючи на досвід окремих міст, зокрема, того ж Кременчука, все можливо. Шість років тому я проводив там аудит, а відтак ще один після виборів. Змінилось керівництво міста і надання послуг містянам почало настільки розвиватися і вдосконалюватись, що вони зараз можуть створити конкуренцію будь-якому місту і нормально її витримувати.

Розвиток електронного врядування ще й залежить від того, чи готовий муніципалітет, керівництво міста знайти в своєму бюджеті на це кошти. Але ще більше значення має те, чи готове населення до позитивних змін. Звичайно, молодь достатньо адаптована до сучасних умов, вміє користуватись гаджетами, електронними сервісами, чого не скажеш про людей старшого віку. Чи зможуть вони скористатись такими нововведеннями?

Альтернатива все ж має бути. І цією альтернативою є особистий контакт «посадовець – клієнт». Помітив, що дуже багато людей, приходить не тільки для того, щоб отримати послугу, а просто поспілкуватись із міськими урядовцями. Думаю, це незамінний діалог відкритості органу місцевого самоврядування й містян.

Бесіду вела Галина Максимів