Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 березня 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
26.04.2016

Міжнародний аудитор Павло ПЕТРИК: «Ви сміливо і впевнено зробили найважливіший, перший крок»

– Павле Миколайовичу, хотіли б почути про найголовніше, так би мовити, з перших уст…

–19 квітня ми завершили сертифікаційний аудит за вимогами стандарту ІSО 50001: 2011 року «Системи енергетичного менеджменту». Долиняни стали першими в Україні і першими в Східній Європі, хто отримає відповідний сертифікат систем менеджменту німецької сертифікаційної організації «TÜV SÜD». Сьогодні енергоменеджмент й управління енергоресурсами повиннні бути ключовим й пріоритетним завданням нашої держави й кожного зокрема. Щоб відійти від обтяжливої залежності від імпортованих енергоресурсів, нам  необхідно впроваджувати цей стандарт і систему енергетичного менеджменту в усіх громадах. Я щиро вітаю долинян, міського голову і колектив міської ради з тим, що ви  так сміливо і впевнено зробили найважливіший, перший крок.

Скільки часу тривав аудит і які об’єкти було охоплено моніторингом?

–Аудит системи енергетичного менеджменту тривав два дні. Але напередодні ми провели навчальний семінар для спеціалістів відділу енергозбереження, інвестицій та муніципального  розвитку. За результатами тестів вони отримали сертифікати фахівців з впровадження системи енергетичного менеджменту та внутрішніх аудиторів системи енергетичного менеджменту згідно зі стандартом ІSО 50001: 2011 року. Після спілкування зі всіма структурними підрозділами міської ради ми з п. Андрієм відвідали два дошкільні навчальні заклади міста «Росинку» і «Золоту рибку», де проаналізували діяльність системи і впроваджені новації. Високо оцінили спільну роботу як персоналу закладів, і так і адміністрації міста, адже без  доброї взаємодії такий, не побоюсь сказати, стовідсотковий поступ в енергозбереженні навряд чи був би. А його ми побачили також й під час огляду багатоквартирних будинків міста, утеплених в рамках першого етапу проекту «Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних житлових будинків міста Долина”, який реалізовується за співфінансування Європейського Союзу та міської ради.

А чи є, окрім плюсів, якісь  зауваги?

–Я скажу так: нічого не буває досконалого. Звичайно, є невеликі зауваження і невеликі відхилення від вимог стандарту, але вони настільки незначні, що не мають впливу на систему енергетичного менеджменту. Натомість завдання, котрі дають можливість вам розвиватися в напрямку енергонезалежного міста мають бути виконані за 11 місяців – до наступного наглядового аудиту, під час якого ви й повинні продемонструвати впроваджені поліпшення.

 Ще один важливий факт: оскільки у вашому місті уже діє сертифікована система стандарту менеджменту якості, ми готові впровадити інтегровану систему менеджменту, котра відповідає вимогам і стандарту менеджменту якості, і стандарту енергетичного менеджменту. В мене вже визріла важлива пропозиція: в лютому-березні наступного, 2017 року, провести сумісний, інтегрований аудит обох систем. Це вигідно, бо значно зменшує час і ресурси, а також дає можливість зріло й всебічно охоплювати всю  систему, бачити всі її можливості й потенціал.

Коли планується вручення Долині сертифікату?

–Процедура його вручення відбувається зазвичай після завантаження в базу й розгляду звіту про аудит німецьким сертифікаційним органом «TÜV SÜD», зазвичай – через місяць-два після прийняття рішення. Але ми зробимо все можливе для того, щоб сертифікат відповідності системи енергетичного менеджменту ваше місто отримало на Міжнародному форумі «Світ менеджменту», котрий відбуватиметься з 30 травня по 3 червня цього року в місті Івано-Франківську. Ми дуже сподіваємося, що 31 травня в урочистій атмосфері вручимо цей важливий  сертифікат особисто міському голові Долини Володимиру Степановичу Гаразду.

 – І, наостанок, хотіли б запитати, якими бачите подальші аспекти співпраці з нашим містом?

Розвиток Долини в контексті впровадження і розвитку наших систем – це те, над чим співпрацюємо сьогодні. Та я щиро прагну, щоб ваше місто не зупинялося на досягнутому. Оскільки Долина в числі чотирьох міст Івано-Франківської області і єдине серед 16 міст-переможців, яке в статусі районного значення стало учасником потужного багаторічного канадського проекту ПРОМІС, то в планах співпраці – впровадити міжнародний стандарт  9001: 2015 року, який регламентує не тільки менеджмент якості, а й менеджмент бізнесу. Є й інші пункти співпраці, зокрема в рамках  Стратегії сталого розвитку в сфері енергоспоживання м. Долина на 2016 рік. Адже мер вашого міста на громадських засадах є президентом Асоціації «Енергоефективні міста України», тож плануємо плідно співпрацювати і в цьому напрямку, а відтак на прикладі міста Долини промоціювати, показувати істинний  шлях  впровадження енергоменеджменту в містах.