Архіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
10.10.2018

Мед і до меду: у Долині втретє відбувся фестиваль органічних продуктів

Погожого жовтневого дня, однією дружною громадою,  мешканці Долини та району зібралися на осінній фестиваль-ярмарок «Долина-Органік-Фест» – свято праці і спілкування, продажу товарів і придбання гарного настрою, розпродажу меду і щастя, де, зазвичай,  діють постійні знижки цін на продукцію і посмішки.

Це свято української душі, феєрія народного колориту, уже втретє стало справжнім захоплюючим дійством під відкритим небом. Фестиваль меду та органічних продуктів – традиційне, одне із найяскравіших та незабутніх свят, на яке з’їжджаються пасічники та народні умільці. Завжди  воно характеризується масою позитивних емоцій. Цьогоріч ярмарок проводився в рамках проекту «Співпраця задля підвищення конкурентноспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону», що реалізується робочою командою КП «Долина-Інвест» та Долинською міською радою, за фінансової підтримки Європейського союзу.

Фестиваль організовують, щоб популяризувати культуру бджільництва серед Долинщини, а бджолярі таким чином мали змогу обмінятися досвідом та продемонструвати свої досягнення. Пасічники жваво спілкувались   між  собою,  обговорили питання  розвитку  бджолярства,  можливості реалізації  своєї продукції та отримали  інформацію щодо підтримки сільгосподарських виробників.

Захід, як кожна добра справа, розпочався з молитви і Божого благословення  отця Ігоря Ліпчанського. Опісля традиційного освячення отець звернувся до гостей і учасників дійства з пронизаними щирими побажаннями гарного настрою і позитивних емоцій, сповнене вірою і надією у майбутнє нашого медового куточку Прикарпаття.

Впродовж двох днів пасічники представляли  найкращі сорти меду,  медової та органічної  продукції, навіть можна було познайомитися з тонкощами виробництва меду.  Великою виявилась географія фестивалю – у ньому брали участь різні західні регіони, всього близько 30 учасників. Тож, асортименту продукції не бракувало. Гостям ярмарку пропонували мед різних сортів, віск, прополіс, квітковий пилок, медові мило і свічки, медові настоянки, сирно-ковбасні вироби і ще багато корисних цікавинок. Також, на відвідувачів ярмарку чекали конкурси між пасічниками, розваги для дітей та концертна програма.

Море позитиву долинянам подарували  голосисті бджолярі-соловейки, які спробували свої сили у караоке «Бджоли гудуть – пасічники співають». Це стало своєрідною родзинкою ярмарку.  Щоправда, був сенс брати участь та змагатись, бо призи для переможців були того варті. Перемогу і цінний подарунок,  а саме штучний вулик, отримав Іван Кулик з Тлумача. Всіх інших учасників теж потішили подарунками, потрібними  для бджолярської справи. Зокрема, вони дістались тим, хто посів другу та третю сходинку під час конкурсу караоке. Це Володимир Петрушка з села Тростянця та Степан Герула з міста Галича.

Не менш захоплюючим стало свято для дітей від студії «Карамелька». Досхочу награлись та назабавлялись дітки. За жваві ігри та цікаві розваги кожен з учасників також отримав солодкі подарунки.

Упродовж свята гаму неперевершених відчуттів дарував присутнім гурт «Карпатські музики», занурюючи кожного у глибинний світ чарівних звуків музики.

А що ж було опісля?… Не з порожніми руками поверталися додому – хто з медом, хто з наливочкою, хто з сиром та ковбаскою, хто з теплою ковдрою на зиму … Отже, добре поярмаркували долиняни, як і годиться на ярмарку.

Загалом, свято пройшло у колі привітних пасічників, у золотистих барвах осені, з квітами і органічними дарами природи. За відгуками учасників, кожен отримав гарний настрій і незабутні враження. Тому, без сумніву, можна сказати, що ярмаркова історія медової Долинщини буде продовжена наступного року.

Всі зібрані під час ярмарку кошти передадуть на лікування Максима Волчовського.