ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

10.04.2019

Квітнева інтернет-конференція у музеї

Герої не вмирають і не вмруть

Героїв пам’ятатимуть віками

Ще на початку лютого 2019 року краєзнавчий музей «Бойківщина»  Тетяни і Омеляна Антоновичів запросив науковців, інтелектуальну молодь, краєзнавців Долинщини, Прикарпаття, і не тільки до участі у проведенні квітневих заходів із вшанування відомих постатей Долинщини у боротьбі за побудову соборної самостійної Української Держави.

Заходи, організаторами яких виступили Долинська міська рада, Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів та громадська організація «Долина бойківська», були приурочені 120-ій річниці із дня народження та 35-ій річниці смерті доктора права Володимира Горбового, а також 70-річчю з дня загибелі провідника Калуського та Дрогобицького окружних проводів УПА Івана Лавріва (псевдо «Нечай») – почесних громадян м. Долина.

Готуючись до проведення першої інтернет-конференції на тему «Провідні люди Долинщини у боротьбі за побудову соборної самостійної Української держави», науковці музею підготували для всіх зацікавлених – долинян та гостей міста документальну виставку із однойменною назвою, яка об’єднала фото та документи з фондів музею та приватних колекцій.

Виставка розпочала свою роботу 2 квітня ц.р. і продовжує приймати відвідувачів: школярів, долинян та туристів, розповідаючи про життєвий шлях та шлях боротьби др. В. Горбового та І. Лавріва за незалежну Україну..

3 квітня у школах Долинщини вчителі історії та краєзнавства на уроках та гуртках краєзнавства провели урок патріотичного виховання.

В цей день учні та вчителі природничого наукового ліцею № 1 вшанували пам’ять доктора права, захисника С. Бандери на суді, багаторічного політв’язня В. Горбового в історичній частині міста біля меморіальної дошки, встановленій на будинку, де свого часу В. Горбовий працював адвокатом. Тут лунали щирі слова слави, пошани і подяки славному долинянину.

 4 квітня до музею «Бойківщина» завітали представники старших класів Долинських шкіл і не тільки на молодіжну конференцію, щоб не тільки більше почути, дізнатись про почесних громадян міста В. Горбового і І. Лавріва, але й доповнити все сказане, побачене й почуте – власними розвідками у цій царині. Участь у конференції взяли представники Долинських ЗОШ  № 4, № 5, № 7; академічного гуманітарного ліцею № 6, наукового ліцею № 1, наукового ліцею-інтернату,  Старомізуньської ЗОШ.

Всіх присутніх привітала директор музею Тетяна Сенів, висловила сподівання про те, що долинська інтелектуальна шкільна молодь зробить вагомий внесок у розвиток краєзнавства рідної Долинщини та побажала конференції плідної праці. До привітань долучився і вчитель наукового ліцею №1 Віктор Марчак поділившись маловідомими фактами із героїчного життєпису др. В. Горбового та І. Лавріва. Тетяна Гнатковська, науковий співробітник музею,  провела екскурс документальною виставкою «Провідні люди Долинщини в боротьбі за побудову соборної самостійної Української Держави», а  також організувала інтерактивну гру, де і було визначено 2 команди переможців з 5 груп – 45 школярів-інтелектуалів. Лідери команд-переможців отримали від музею у подарунок – збірник науково-краєзнавчих статей «З історії Долини» № 6, де надрукована праця  В. Горбового «Погода Совісті».

З коротким оглядом життя В. Горбового і І. Лавріва виступила перед учасниками молодіжної конференції і краєзнавець, голова ГО «Долина бойківська» Дарія Бібик, автор книги «Беру Твій меч». Всі присутні мали можливість поставити доповідачу запитання і отримувати вичерпні відповіді. Майже дві години тривала праця, і коли настав час підводити підсумки знайшлось багато бажаючих долучитися до обговорення, запитань, висловлення подяк та побажань на майбутнє.

Згодом школярі підбивали підсумки, ділилися враженнями.

Підсумки конференції:

  1. Пропагувати героїчне життя др. В. Горбового та І. Лавріва;
  2. Брати участь у краєзнавчих розвідках в майбутньому щодо видатних людей Долинщини;
  3. Активно долучатися до усіх патріотичних заходів з нагоди вшанування почесних громадян міста – наших славних земляків;

Водночас, Дарія Бібик визначила трьох самих активних учасників конференції і нагородила їх подарунком – власною книгою «Беру Твій меч».

Після завершення молодіжної конференції всіх учасників чекала поїздка до могили  В. Горбового, де відбулась молитва разом з о. Ігорем  (парох УГКЦ  св.. Апостола Андрія Первозванного). Разом вшанували пам’ять, виконавши «Гімн України»  та уквітчали могилу букетом жовтих жоржин.

Наступного дня, 5 квітня розпочала свою роботу перша інтернет-конференція. Всі хто бажає відвідати інтернет-конференцію або ж долучитися до обговорення доповідей, запрошуємо відвідати сайт краєзнавчого  музею «Бойківщина». Власне обговорення тез доповідачів триватиме до 12 квітня.

  Музей «Бойківщина»