Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
І пленарне засідання чергової 45 сесії Долинської міської ради відбудеться 18 грудня 2018 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Який, на Вашу думку, є найбільш ефективним інформаційний ресурс про роботу Долинської міської ради?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Лічильник


10.11.2017

Його музика ніби існувала в особливому вимірі

«Любити музику більше, ніж себе», – так визначив секрет свого успіху всесвітньовідомий український композитор Валентин Сильвестров, який нещодавно зустрів свою 80-ту осінь. Музичний вечір, присвячений його творчості, відбувся в Долинській дитячій школі естетичного виховання імені Мирослава Антоновича. 

Валентин Сильвестров – особистість легендарна й суперечлива, неповторний і своєрідний митець, чию музику, раз почувши, неможливо забути. Ставлення до його творчості дуже неоднозначне – від різкого неприйняття до пристрасного захоплення. Сьогодні Сильвестров є одним з найбільш виконуваних у нас і особливо за кордоном українських композиторів. Але шлях до визнання був у нього дуже непростим. Його музику не сприймали радянські критики, ігнорували творчість. Його виключали зі Спілки композиторів, а твори майже не виконувались. Його музика ніби існувала в особливому вимірі, роздратовуючи своєю енергетикою та свободою. Але він мав офіційне визнання у світі, багато міжнародних нагород, звань, титулів. Про нього за життя пишуть книги, а він – усе життя пише музику.
Сильвестров – автор фортепіанних, оркестрових, камерно-інструментальних, вокальних композицій, хорових духовних творів, музики до кінофільмів. Фрагменти деяких з них у виконанні відомих оркестрів та хорів учні, викладачі та гості музичного вечора мали можливість почути й переглянути за допомогою мультимедійної системи. Фортепіанні п’єси з циклів «Дитяча музика» виконали вихованці школи Софія Васютин (викладач О. Б. Дзядик), Роман Древаль, Роксолана Карчак (викладач Л. Я. Гавалюх).
В. Сильвестров — лауреат Міжнародної премії ім. С. Кусевицького, Міжнародного конкурсу композиторів «Gaudeamus», Державної премії України ім. Т. Шевченка, Народний артист України. Нагороджений орденами «За заслуги» ІІІ ступеня, Ярослава Мудрого V ступеня. Почесний доктор Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету «Острозька академія». Ще у 70-х роках ХХ ст. він очолив список 20-ти найвидатніших композиторів світу в опитуванні, яке проводили німецькі музикознавці. Він єдиний з українських митців номінувався на міжнародну музичну премію Grammy.
Валентин Сильвестров – особлива постать української музичної культури. Про нього можна одночасно сказати, що він – і всесвітньовідома особистість, і – Громадянин з великої літери. Принаймні серед композиторів академічного середовища Сильвестров лишається єдиним, хто віддзеркалив у своїй творчості події Майдану ще до розв’язки трагічних подій, єдиним, хто публічно висловлювався на підтримку Революції Гідності.
«Мою музику можна порівняти з квітами. У них є краса і немає гніву» (В.Сильвестров). У своїх інтерв’ю композитор неодноразово говорив про те, що краса ніколи і ніким не була втрачена або знайдена. Краса живе сама по собі у світі, який нас оточує: у сході сонця, деревах, траві, радості вітання, «у звичайних мирних заняттях, у яких немає злоби». Питання полягає лише в тому, чи зможемо ми поглядом, не затьмареним повсякденністю, побачити цю красу.

тижневик “Добра справа”